obaveštenje da je broj prebačen u VIP

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
aleksaa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Sub, 03. Okt 2009. 15:58

Post od aleksaa »

Horejšio napisao:Ko vam je kriv sto ste prelazili, a niste na vreme razmisljali o tome.
Kako si ti pametan... :wacko:
Zligor napisao:aleksaa, jedino sto mozes je da kazes ljudima da iskljuce to obavestenje, to mora svako posebno da uradi kod svog operatera, ko zeli naravno.
Ma problem su ovi novi sto me zovu,tj. po prvi put (takav posao),stari su se vec navikli! :D

Nego zar ta poruka ne moze nekako drugacije da "zvuci",da ne prepada ljude toliko da odmah prekidaju vezu. :lol:
Sony Xperia P

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

aleksaa, kako zvuči, konkretno, ta poruka? Ok je to što svako mora deaktivirati to obaveštenje za sebe, ali je malo glupo što, kako sam razumeo, mora da se ide u poslovnicu. Jednostavnije bi bilo kad bi moglo sa telefona. Da se izabere "želim da dobijam obavestenja da je broj prenet" ili "ne želim...".

krlle
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 28. Avg 2012. 23:37
:: nokia asha 300

Re: obaveštenje da je broj prebačen u VIP

Post od krlle »

cuo sam da to obavestenje pri pozivu traje mesec dana ili tako nesto, jel to tacno???

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: obaveštenje da je broj prebačen u VIP

Post od miodrage »

krlle, nije, evo moja supruga i dan danas to slusa, nakon godinu dana. A mrzi je da ide do poslovnice ili zove da joj to gase... boli je briga, navikla se skroz.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

krlle
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 28. Avg 2012. 23:37
:: nokia asha 300

Re: obaveštenje da je broj prebačen u VIP

Post od krlle »

dakle svi sa moje bivse mreze (mts) ce slusati to obavestenje... pa dobro, zastita korisnika, nije to losa stvar kad se covek navikne.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: obaveštenje da je broj prebačen u VIP

Post od m@c|-|oR »

Ja sam nakon prenosa broja poslao SMS svim kontaktima (oko 350) sa obaveštenjem šta može da im se desi i da pozovu svog operatera da isključe poruku ako im smeta. :)

Tada nisam znao da će samo kontakti sa mreže iz koje sam prenosio broj primati poruku, pa sam poslao svima. Uštedeo bih 345 poruka. :roll:
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: obaveštenje da je broj prebačen u VIP

Post od godja »

prestaje poruka od 01.10.2012 kod svih operatera :D :D :D :D
Samsung S10+ red

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: obaveštenje da je broj prebačen u VIP

Post od gargamel4 »

Jel prestalo ?
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Re: obaveštenje da je broj prebačen u VIP

Post od dzonsi »

Meni jeste,odmah zvoni kada zovem,a posto nisam nista cackao,verovatno je i svima tako :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: obaveštenje da je broj prebačen u VIP

Post od Azimuth »

Proverio. MTS je ugasio obavestenje.

Dex022
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 02. Okt 2012. 16:26
:: Huawei P1

Re: obaveštenje da je broj prebačen u VIP

Post od Dex022 »

Evo ja imam problem u vezi ovog.Prebacili smo zena i ja brojeve u VIP.Ja iz Telenora ona iz MTS-a.Od juce su nam aktivni brojevi kad me zovu na moj 063 broj nema poruke i sve ok.Na zenin 064 broj kad se zove iz MTS-a i dalje ima ta smaracka govorna poruka.Evo upravo sam zvao i jedne i druge i samo me vozaju napred nazad.Vip kaze to nije do nas a MTS kaze to vise nije nasa kartica i boli nas u fazonu.Kome sad da se obratim....zasto me ZEZAJU da ne upotrebim neku drugu rec narocito ako je to ugaseno za SVE operatere???
Jel to proveren info da je ugaseno kod svih?
Prilicno sam iznerviran i trebala bi mi svaka pomoc sta dalje da radim.
Hvala.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: obaveštenje da je broj prebačen u VIP

Post od loki13 »

Dex022, idi u najblizu poslovnicu Vip-a i trazi da ti rese problem,jer si sada njihov korisnik i njima placas pretplatu/kredit i automatski svaki tvoj problem iz domena njihovog poslovanja je i NJIHOV problem.
Poslovnost u zemlji Srbiji.... :cry: :cry: :cry:
D500&E71

bmarke
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Čet, 20. Dec 2007. 07:21

Re: obaveštenje da je broj prebačen u VIP

Post od bmarke »

Dex022, Svaki korisnik broja, bilo kog operatera. odlučuje posebno da li će da mu ta poruka bude uključena ili isključena.

Ako neko sa MTS brojem, zove tvoju ženu koja je bila u MTS-u (a sada je u Vip-u), u zavisnosti od podešavanja te opcije na svom broju će da čuje poruku ili ne.

Nema to veze sa podešavanjima na broju tvoje žene, pa samim tim ni sa Vip-om.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: obaveštenje da je broj prebačen u VIP

Post od Azimuth »

bmarke, neko nije dobro razumeo obavestenje i odluku ratel-a. Ili ti ili ja. Koliko sam shvatio, automatski nema tog obavestenja a korisnik koji je prebacio tj preneo broj odlucuje da li ce ili nece da oni koji ga zovu cuju tu famoznu poruku. Po meni je cela ta prica oko te gospodje koja svaki put isto drobi totalno debilno i nakaratno osmisljena, moglo se mnogo diskretnije odraditi ali ok.

Dex022, neka supruga, ili onaj na kome je broj, ode do bilo koje poslovnice vip-a pa ce oni to ukloniti. Po default-u ne bi trebalo da obavestava, barem ne nama koji smo od pre 1. oktobra u vip-u.

bmarke
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Čet, 20. Dec 2007. 07:21

Re: obaveštenje da je broj prebačen u VIP

Post od bmarke »

Azimuth, promena od 01.10 je da se svima ta poruka iskljčuje, a ko želi može ponovo da je aktivira za svoj broj tj. da je on ne čuje kad zove brojeve koji su prešli iz njegove trenutne mreže. Pre toga je svima bila uključena, a na zahtev se isključivala za broj koji traži.

Nikada nije bilo moguće da jedan korisnik isključi tu poruku za lica koja njega zovu, već je to mogućnost osobe koja zove.

Pogledaj link, pisano je o tome i ranije u ovoj temi:
viewtopic.php?f=19&t=23666&p=288700#p288700

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: obaveštenje da je broj prebačen u VIP

Post od Azimuth »

Znam sta smo pisali ovde ali ne znam zasto sam bio ubedjen da su tom odlukom ratela zapravo obrnuli sve... Nije ni bitno, moja greska :wink:

Odgovori