EDGE? Prednosti i dostupnost na 064...

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
ZedPi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2005. 15:42

EDGE? Prednosti i dostupnost na 064...

Post od ZedPi »

Ukratko: ima li ga i kako ga prepoznati...? Da li MTS064 pruza ovu uslugu? U nekom chasopisu (letos) za mobilne komunikacije videh tabelu domacjih provajdera i njihovih usluga i, chini mi se (ne mogu da ga iskopam) da sam video da MTS pruza EDGE... WTF?


ZedPi

vivann
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 10:26

Post od vivann »

Po mom nestrucnom mishljenju ti je da je EDGE mnogo dobra stvar......madjutim kod nas mozes da koristis samo deo fungcija EDGEa......Al kad si u inostranstvu otkida..........MTS sad samo podrzava edge al josh nema linkove koji ce ti omoguciti da ga koristish u potpunosti......oe informacije sam negde procitao tako da ti ne garantujem njihovu tacnost.........al ako nisam u pravu nacice se neko da me ispravi.............

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Koji deo funkcija EDGE-a?To se odnosi na brzi deo podataka i to je to!?Ne preporucujem koriscenje istog,dovoljno je da se preracunas koliko kosta koriscenje gprs-a i koliko ce ti se to osladiti da skidas nesto brzo ili surfujes a mislim da MTS 064 i naplacuje koriscenje EDGE-a kao dodatnu funkciju!?Derikoze!
Pozdrav 8)

hellboy_90
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 07. Jun 2005. 22:19

Post od hellboy_90 »

cekaj... hoces da kazes da mogu da surfujem preko EDGE-a? da li mogu da gledam tv? znam da deru, ali moram da probam!!! :)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Potrazi negde gde treba da odes da vidis kako da gledas tv ali cini mi se da mozes samo BK pa probaj ali samo malo jer ces se gorko pokajati ako se malo zaneses!?
Pozdrav 8)

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

EDGE i nema nekih prednosti nad GPRS-om, EDGE=115 kbps, GPRS=53.6... :roll: Cini mi se, nisam siguran, al znam da je razlika samo u brzini... I u tome sto neki nazivaju EDGE 2.75G, a cini mi se da ga je Mobtel nazivao 3G. :lol:

vivann
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 10:26

Post od vivann »

u stvari sa EDGEom mozes da gledash video klipove i TV preko neta......ali realno kad ces ti da gledash tv na fonu(nepotrebno) :uhuh: ........sem ako imash pocket PC.......

Odgovori