A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

I meni je stiglo to, verovatno zele da ih se otarase :)

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: VIP novosti

Post od PetarI »

Јавио се кориснички сервис,интересантно...Испада да систем није у стању да у једном обрачунском подржи промену тарифног пакета и уступање уговора(са моје супруге на мене)...шта рећи.И даље немогу поруком проверити стање :blinky:

Bodibiber
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2009. 20:02

Re: VIP novosti

Post od Bodibiber »

Moze mala pomoc...da li je vip u obavezi da otkljuca telefon sa njihove mreze po isteku dvogodisnjeg ugovora?

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: VIP novosti

Post od mezzano »

Ako zatražiš da ti otključau ne smeju da odbiju.

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: VIP novosti

Post od mp3mp3 »

mezzano, jesi li siguran u to, ljudi kazu da nikada ne otkljucaju telefon, ni posle isteka ugovora.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: VIP novosti

Post od mezzano »

Nisam siguran, ali bi trebalo da je tako. Znam da je kod Telenora takva situacija.

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Re: VIP novosti

Post od Zligor »

to je telenorova dobra volja, nije ratel doneo neku odluku pa da ne smejuda odbiju. tesko da ce vip da otkljuca telefon.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

VIP novosti

Post od miodrage »

Mislim da otkljucavaju preko koda, nakon simbolicnog otkupljivanja telefona za dinar nakon isteka obaveze.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: VIP novosti

Post od m@c|-|oR »

Ja sam (uz pomoć nekih članova foruma) podneo zahtev Telenoru za otključavanje telefona i oni su uredno prihvatili.
To ih u principu ništa ne košta jer oni isti zahtev prosleđuju proizvođaču telefona i onda im on vrati kod u obliku *#pw..........#, kojim se skida sim lock.
Jedina muka je što to može BAŠ da potraje (meni je prošlo više od dve nedelje, bezh ikakvog odgovora.

Sent from my Acer laptop NOT using Tapatalk.
:oops:
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od Azimuth »

m@c|-|oR, gresis. Ne otkljucava proizvodjac nego operater. Svi do jednog su fabricki otkljucani a onda ih operateri zakljucavaju na razlicite nacine. E sad, u zavisnosti od toga kako je telefon zakljucan, meni su poznata 3 nacina otkljucavanja. Preko mreze (konkretno slusacaj sa iPhonetom i AT&T), putem koda i prostom izmenom odredjenih linija u odredjenim fajlovima (sto je slucaj sa telefonima sa mts-a). Moguce da postoji jos neki nacin ali meni nije poznat.
Sto se tice ovog telefona iz vip-a, pa kontam da ce ga otkljucati ako je istekla ugovorna obaveza. Svrha zakljucavanja i jeste upravo to "primoravanje" korisnika da koristi bas taj aparat u mrezi.

Bodibiber
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2009. 20:02

Re: VIP novosti

Post od Bodibiber »

I ja sam cuo da telenor radi to otkljucavanje preko koda i da se ceka dve nedelje, ali izgleda da vipovci prave nepotrebno problem oko toga. Ako je neko od vas u vipu i ako mu ne bude problem bio bih mu zahvalan kada bi pogledao da li u ugovoru postoji neka stavka vezana upravo za to otkljucavanje telefona posto su devojkini roditelji se napravili pametni i bacili ugovor

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: VIP novosti

Post od m@c|-|oR »

Azimuth, dozvoljavam mogućnost da sam pogrešio kod toga ko zaključava telefon. U vezi sa otključavanjem, *#pw... vidim kao najjednostavnije rešenje za operatora, jer isključuje posetu servisu.
Za to otključavanje preko mreže, ne znam da se može izvesti na svim modelima telefona, iako je to čak "najšmekerskije" rešenje.
Takođe ne vidim razlog da Vip ne prihvati zahtev za otključavanjem. Na žalost, moj Desire nije ni bio zaključan kad sam ga uzeo pre dve godine, pa sad ni ne mogu da lično proverim ovo mišljenje.
Sad, ako su u Ugovor stavili neko ograničenje, to je druga priča, naravno.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: VIP novosti

Post od araphel »

Koliko je meni poznato, operateri ne zaključavaju telefone sami većih naručuju od dobavljača sa zahtevom da budu zaključani. Nijedan operater neće se petljati da vas juri i otključava elefon, ako to ne tražite. Ali ako zatražite po isteku ugovora, uradiće to.

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: VIP novosti

Post od snenad »

araphel, upravo tako. opetater naruči telfone i proizvođač ih zaključa. po zakonu nakon istka ugovora imaš pravo da zahtevaš otključavanje aparata i moraju to da ti omoguće. ja sam kod telenora čkao kod nekih mesec dana, ali je stigao

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Re: VIP novosti

Post od AquaZX »

Kod VIPa niko jos nije uspeo da otkljuca telefon.

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Одг: VIP novosti

Post od pelleruma »

Ja sam imao Tattoo kod Vip-a i nije bio zakljucan.Ubacivao sam Mts karticu,i prodao sam ga van Vip mreze.
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: VIP novosti

Post od mezzano »

pelleruma, ovde se govori o zaključanim telefonima. Kod sva 3 operatora se pojavljuju i zaključani i nezaključani primerci. Pitanje je mogu li se zaključani otključati posle isteka ugovorne obaveze ugovora uz koji su kupljeni.

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: VIP novosti

Post od godja »

Samsung S10+ red

potraga
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 16. Nov 2010. 17:41

Re: VIP novosti

Post od potraga »

ovo je nesto kao mts-ova kontrola troskova, tacnije isto sto i KT samo kod drugog operatera

i internet postpaid tarife su im isto prekopirane od mts-a, samo daju mnogo manje MB za iste pare...

ali bolje ista nego nista :)

bmarke
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Čet, 20. Dec 2007. 07:21

Re: VIP novosti

Post od bmarke »

Bilo je već priče o tome...mts koristi HSDPA tehnologiju koja ima max DL brzinu od 3.6Mb/s, Vip ima HSPA+ mrežu i nudi DL brzinu od 21,6Mb/s što je teoretski 6 puta brže! 8)

Odatle valjda i razlika u ponuđenim MB...

Odgovori