Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa pazi dzonsi, to je sasvim ok ako imaš takav vid potrošnje, samo kažem da je glupo takvo uslovljavanje od strane mt:s-a i Telenora, da od kompletne ponude 20-30% čine paketi sa internetom i onda je u tim paketima jedino moguće imati 2-3 puta manje minuta od SMS-a i MB-a.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

Naravno da je glupo,ali sve je to proracunato i dogovoreno na neki nacin,kao i sto su sva tri operatera u isto vreme poceli da zaokruzuju prvo prvi minut,a posle par godina i svaki minut razgovora,i ne moze niko da me ubedi da se nisu dogovorili...

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

Sto se nervirate, predjite na mrezu koja vam vise odgovara i to je to.
VIP je zlatna sredina, Telenor sljaka ko sat i zato jaka cena, MTS narodna mreza da kazem socijala bez uvrede.

darkooni
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Uto, 29. Sep 2009. 00:27

Post od darkooni »

Evo da javim novosti:
Posaljem ja mail telenoru u nedelju kako sam izrevolitiran sto mi nisu omogucili 9 dana ranije da sklopim ugovor i uzmem aparat i da cu da predjem u mts i iskoristim popust od 50% i uzmem tel u radnji na cekove... lepo posaljem link od mts i sve to.. Ugovorna obaveza mi jos traje cisto da znate i istice tacno 9marta.
Kad juce zvoni mob. I zamislite ko je: Telenor call centar:)
Ponudili su mi 50% popusta na pretplatu na 2godine na toliko se ugovor i sklapa, znaci tokom celog trajanja ugovorne obaveze, + 1000 minuta u Telenor mrezi 1god.
Takodje mogu da predjem na neku jacu tarifu tipa prenesi i surfuj 1000 i opet mi vazi taj popust od 50%.
Ja sam im rekao da cu zadrzati trenutno moju tarifu prenesi 150 i na nju sklopiti taj ugovor sa 50%.
Sad razmisljam da uzmem jacu tarifu isplati se jos vise .
Takodje kada se pojavi neka akcija sa popustom za Telefone ja mogu da ovaj aneks ugovora raskinem i uzmem aparat s tim sto tada naravno nemam 50% popusta na pretplatu.

Horejšio
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2011. 18:02

Post od Horejšio »

darkooni, na koju foru dobijas +1000 minuta u mrezi sa paketom Prenesi 150?
Koliko ja znam, tu ne idu minuti u mrezi vec samo uz pakete Prenesi i surfuj. Ne verujem da su ti i to dali kao nestandardnu povoljnost, pored tog popusta od 50%
Ja sam isto potpisao ugovor sa tim popustom, ali mi nisu dali nikakve dodatne minute u mrezi!
Jesi li siguran da je tako?
Proveri ti jos jednom to.

darkooni
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Uto, 29. Sep 2009. 00:27

Post od darkooni »

Horejšio:
Tako mi je ova devojka rekla sto me zvala.
Jedino je uslov da se ugovor sklopi do 15 februara dokle traje ta akcija.
Evo i sada sam zvao calll centar:kaze da cu dobiti na prenesi 150 tih 1000min ka Telenoru i on mi potvrdio da je 15 februar rok za te minute da bi se dobili.
Provericu kada kurir dodje, jos jednom.
Meni ti minuti nesto ne znace preterano posto najmanje brojeva imam u Telenoru svega nekoliko ali opet nije lose..
Februarski racun ulazi u taj popust s tim sto se dodaci-dodaj poruke ne racunaju u popust, kao ni prekoracenje pretplate vec sama pretplata.
Ponudila mi je jos jednu opciju:
75min ka svim mrezama + 1000 minuta ka telenor ali bez popusta na pretplatu na sadasnju tarifu(cena od 600 din sa pdv-om tj. pretplata bi ostala ista). To nisam odabrao.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

A sto nisi pitao samo za jos 100 minuta ka svim mrezama, i da svi budu srecni i zadovoljni... Ja znam da bih ja tako uradio, ali dobro, to sam ja, isto tako kao i ti imam najmanje ljudi na Telenoru, a od onih koje redovno zovem, nemam apsolutno nikog.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Banega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 19:26

Post od Banega »

@darkooni, ja sam njih zvao pre nekoliko dana, i mrka kapa nudio mi neki Branimir sto se javio samo neke minute u okviru mreze, e sad..kad pogledam u imenik ne racunajuci stabilne, imam 60% mts, 35% telenor i 5% Vipa koga uopste ne zovem, ali bez zezanja, znači uopste. E sad, najdrazi su mi brojevi u mts-u , medjutim imam i veoma znacajnih u telenoru , ali oni se trose tek nakon svih potrosenih, a vec sam rekao da ne zelim da gledam dal zovem fiksni ili mobilni ili koju mrezu itd..
Vidim da si ti stara tarifa prenesi 325 i mozda su ti kao starom korisniku dali taj popust, u svakom slucaju cu ja da odem do poslovnice licno da vidim ocem se radi, jer to se mora iskoristiti, a inace sam se i ja razmisljao da predjem na MTs iako imaju po meni neke nedostake, ali 50% je popust kome se ne moze odoleti.
poz

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

darkooni, cekaj to su stari prenesi paketi kako si uspeo da ih ubesis da ti taj paket prenesi 150 ostane i jos da dobijes popust.
Ja kad sam obnavljao ugovor Novembar 2010 trazio sam isto da mi ostane prenesi 150 i da uzmem telefon oni mi nisu dozvolili nego sam morao da uzmem prenesi 200.

A tebi kakvo ce zaokruzivanje ostati? Ako ti i to ne promene pa ti si na konja.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Banega, cekaj, zar nije Telenor najprofesionalnija mreza kojoj nema premca, a mt:s sugav, nista ne radi, za siroke narodne mase bez dinara i sl.? Vidim da misljenje o Vipu jos nisi promenio :D
NE valja biti tako iskljuciv. Evo meni sutra Telenor da ponudi flat tarifu za recimo 20€, odmah bih presao kod njih :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

miodrage, u pravu si .. Iskreno, ja kao sto rekoh koristim Telenor od kad znam za sebe, ali da mi drugi operater ponudi nesto bolje, odmah bi pristao (bas ne znam za mts al dobro , i ja gajim averziju prema njima :D ). Samo sto su mi 90% ljudi u Telenoru pa mi to odgovara :D
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

darkooni
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Uto, 29. Sep 2009. 00:27

Post od darkooni »

Miodrage:
Nisu mi nudili 100 minuta vec 75. Mozda sam trebao na to da pristanem ali sada je kasno mozda je bolje ovako. Sada su mi potrebe za telefoniranjem vece ali to se kod mene menja konstantno,malo cu pristedeti i kucati sms vise.

Banega:
To sto ih zoves ne znaci ti nista, ja sam isao i u poslovnicu.
Mene su oko 13 januara zvli i nudili bednih 75sms da potpisem ugovor i ja sam odbio.
27 januara sam otisao u Usce da uzmem motorolu defy + ali mi nisu dali da sklopim ugovor jer mi tih famoznih mesec dana pre isteka ugovorne obaveze istice 9-tog februara i rekli su mi da dodjem 31 januara do 14h. Ja sam ih pitao jer moze 30-tog januara posle 15h da dodjem oni mi rekli da je bolje da dodjem 31-og, iako sam im rekao da sam pre podne zauzaet i da ne mogu. I ti sam bas ispizdeo.
Iz Telenora me nisu `sisali 2 %` dok im nisam poslao mail i rekao da cu da promenim mrezu i poslao link mts-a sa 50% popusta i pitao ih zasto meni kao starom korisniku ne izlaze u susret i za bednih devet dana ja ne uzimam telefon.
Ja sam redovan platisa i racuni su mi skromni prosli mesec 905din, pa 840 pa 635 i tako u krug ..mada sam tri meseca imao po 1300din
Probaj i ti sa mail-om mozda ti i prodje.

Deksi:
da jeste stari paket tarifiranje 60 +1sec. Tebi nisu dali zato sto si uzeo telefon ja ga nisam uzeo. I ja kada budem uzimao telefon a mogu vec kroz mesec-dva.. cim se ukaze neka akcija nece mi dati na stari paket da uzmem nego cu morati na nove pakete da sklopim ugovor.
Sve dok ja ne promenim ovaj stari paket na neki drugi on mi ostaje ali cim predjem na recimo prenesi i surfuj 1000 sa 50% popusta- a mogu i to da uzmem jer mi ugovor daje tu mogucnost da setam po paketima tako mi je operaterka rekla, ja posle necu mocu NIKADA da se vratim na stare prenesi pakete.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

darkooni, nisi me razumeo, ja sam predlozio da trazis od njih 100 min ka svim mrezama dodatno. Uglavnom, kako god, nisi los posao napravio :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

Popust u Telenoru na HTC telefone

Popust od 5000 dinara na telefone HTC Explorer, Cha Cha, Wildfire S i Sensation XL očekuje sve korisnike koji se tokom februara pretplate na neki od paketa „Prenesi i surfuj“.

HTC Explorer, HTC Cha Cha i HTC Wildfire S dostupni su po ceni od samo jednog dinara uz pakete „Prenesi i surfuj 2000“ i „Prenesi i surfuj 3000“.

Opširnije:
http://i.evocentar.net/zeuXD2
http://i.evocentar.net/wgnRc9
iPhone 6 Plus

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Očekujem poziv od mt:sa, u cilju produženja ugovora. Ako mi ne ponude nešto čime ću biti zadovoljan, možda uzmem ovaj Explorer. Zanimljivo mi izgleda, a i cena je više nego OK (uz PIS 500).

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

darkooni napisao:Evo da javim novosti:
Posaljem ja mail telenoru u nedelju kako sam izrevolitiran sto mi nisu omogucili 9 dana ranije da sklopim ugovor i uzmem aparat i da cu da predjem u mts i iskoristim popust od 50% i uzmem tel u radnji na cekove... lepo posaljem link od mts i sve to.. Ugovorna obaveza mi jos traje cisto da znate i istice tacno 9marta.
Kad juce zvoni mob. I zamislite ko je: Telenor call centar:)
Ponudili su mi 50% popusta na pretplatu na 2godine na toliko se ugovor i sklapa, znaci tokom celog trajanja ugovorne obaveze, + 1000 minuta u Telenor mrezi 1god.
Takodje mogu da predjem na neku jacu tarifu tipa prenesi i surfuj 1000 i opet mi vazi taj popust od 50%.
Ja sam im rekao da cu zadrzati trenutno moju tarifu prenesi 150 i na nju sklopiti taj ugovor sa 50%.
Sad razmisljam da uzmem jacu tarifu isplati se jos vise .
Takodje kada se pojavi neka akcija sa popustom za Telefone ja mogu da ovaj aneks ugovora raskinem i uzmem aparat s tim sto tada naravno nemam 50% popusta na pretplatu.
Ово изгледа ВЕОМА интересантно...Таман сам размишљао да пребацим број у Телеком,кад оно нешто ново(изгледа видела жаба да се коњи поткивају,па се сетила да и она има ногу).Инересује ма да ли тих 50% иде и на додатке,нпр. на клик.Колико знам тих 50% у Телекому не односи се на додатке(а тако би добро дошло) па ме интересује зна ли неко каква је овде ситуација...Или је то нека акција испод жита,да некажем,како се коме заломи,тј.незванично... 8)

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

Ja mislm da je to slucajnost,ne verujem da ce svima bas to ponuditi,jer da hoce to onda bi nam probili usi na sva zvona :)

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Тако и ја мислим.Да је то нешто редовно сигурно би се нашло и на њиховом сајту,овако мислим да је варијанта како се коме д.г.е.Ипак ћу сачекати 30.06 како кажу да важи 50% у Телекому,па ако је не продуже,ето ме да пробам...Најбоље у целој причи је да ако ти затреба телефон можеш прекинути тај анекс,ако се не варам мислим да је и у Випу тако,а Телеком даје искључиво у трајању потписаног уговора...Стварно би било лепо да је тако.

darkooni
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Uto, 29. Sep 2009. 00:27

Post od darkooni »

Evo da vam javim:
Danas je bio kurir oko 14h. Potpisao sam taj anex ugovora. Od telenora sam dobio sms u 18h i 30min da mi je promocija aktivirana i da vazi 24 meseca, bas su brzi:)
Sve kao sto su mi rekli 50% na pretplatu prenesi 150 na 24 meseca je ugovor, 12 meseci imam 1000min u mrezi nakon potrosenih besplatnih minuta iz paketa. Ugovor mogu da prekinem kada god hocu i da uzmem tel i samim tim nov ugovor. Ako bi zeleo skroz da prekinem ugovor onda bih morao da platim preostale rate. Mogu da menjam tarife kako hocu i taj popust ostaje.
Sve to lepo stoji u ugovoru. Crno na belo:)
Tarifni dodaci tipa dodaj sms,klik itd se ne racunaju u pretolatu i samim tim se dodatno naplacuju ako ih aktiviras.
Ovo Telenoru nije standardna ponuda i sama je operaterka rekla koja mi je ponudila , ni ja je ne bih dobio da nisam rekao da cu da prenesem broj u mts. Da sam cutao nista:).
mada nije ovo neki popust ali ajd sto da ne zadrzao sam tarifu 60 + 1s :)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

darkooni, ej odlicno si prosao. Epa sad neka neko postupi kao darkooni, pa davidimo dali ce dobiti isto.

Odgovori