Post-Paid..?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
EsCoBaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 20. Feb 2005. 06:30
Lokacija: Vrsac - SRBIJA
Kontakt:

Post-Paid..?

Post od EsCoBaR »

Razmisljam o prelasku sa 'pri-pejda' na 'post-pejd'.. E sad negde sam procitao da ako se jednom prebacite na post vise ne mozete da vratite taj broj na pri..?! Da li je to tacno.. Posto ne planiram da uzmem nov broj vec samo da se prebacim.. :unsure:

Sanjica
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Sub, 26. Nov 2005. 21:21

Post od Sanjica »

Mislim da možeš da se vratiš kad ti istekne post paid ugovor...a koja mreža te zanima? :unsure: :roll:

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Evo ti moj slučaj, samo je bilo u obrnutom smeru, i dosta davno...

Prvo sam bio na postpejdu (jedno dve godine i kusur) i u jednom trenutku sam rešio da se prebacim na pripejd, jer se ukazala takva mogućnost. Platio sam oko 100 maraka (tada) i kroz tri meseca je trebalo da me prebace na pripejd (takva je bila šema u tom trenutku, operater Mobtel)...
Kada sam pitao da li mi ostaje stari broj, rekli su mi može, ali će se to tretirati kao "specijalan broj" (broj po želji) i da ću morati da platim za to. Bio sam začuđen jer je to bio moj broj od početka, pa što sad da plaćam da mi ostane i dalje? :o No, dobro, rekoh, platiću. :angry: Koliko?
"Pa zavisi kakav je to broj - da li je neki "lep" ili "običan", a plaća se od 500 do 15.000 din (u tom trenutku je to bilo preko 500 maraka!!!). :shock:
Pa dobro, koliko treba da platim za moj broj?
Službenica je onako šacometrijski pogledala broj i rekla, "nije neki lep, znači 500 din"...
Platio sam i otišao, istovremeno i besan i sav sretan, jer je mogla da me odere i više. 'Ladno je mogla da mi odvali cifru po želji...

Bilo kako bilo, taj "svoj" šestocifreni broj imam i dalje, a kako stoje stvari danas, ne znam, ali ti preporučujem da se dobro raspitaš, da sve to ne ispadne veliko cimanje...

Samo čekam da mi jednog dana stigne obaveštenje da mi je pridodat još jedan broj ispred (kao što se desilo nekim mojim drugarima), a onda će da "padne krv" (šalim se)...
Imam sve argumente da ih tužim samo i ako mi pipnu broj. Platio sam im koliko su tražili i sada imam "specijalan broj" koji valjda ne smeju da diraju...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Sasa_NS napisao: Imam sve argumente da ih tužim samo i ako mi pipnu broj. Platio sam im koliko su tražili i sada imam "specijalan broj" koji valjda ne smeju da diraju...
a jel imas neke priznanice?
mislim da ne bi trebali da ti diraju broj, mom ortaq koji je tako qpio nisu dodali! ;)
A to sa prelaskom sa post-a na pre mislim da ne moze, ortakinja je sad htela to i nije mogla!
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Imao sam negde ugovor i potvrde o plaćenoj sumi, mada sumnjam da ću to uspeti da nađem, prošlo je dosta vremena...
Govorio sam više u šali, valjda neće da me diraju!? Isto mislim da ne bi trebalo...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Pa nadam se da netje, ali ne bi bilo lose da pronadjes te priznanice! :wink:
kod nas je sve mogutje, zbog toga ja sve priznanice u jednu fasciklu i nema da brinem! To je moj savet svima! :)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

EsCoBaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 20. Feb 2005. 06:30
Lokacija: Vrsac - SRBIJA
Kontakt:

Post od EsCoBaR »

Sanjica napisao:Mislim da možeš da se vratiš kad ti istekne post paid ugovor...a koja mreža te zanima? :unsure: :roll:
U pitanju je 063 mreza, dakle MOBTEL!

Pa nista onda, ako ovde ne dobijem odg. moracu da posaljem mejl 'lopovtelu'.. :uhuh:

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

6600-tuning, definitivno najlakše ti je da ih pozoveš i proveriš...jer takve stvari se stalno menjaju, mislim menjaju se uslovi :wink: :)

EsCoBaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 20. Feb 2005. 06:30
Lokacija: Vrsac - SRBIJA
Kontakt:

Post od EsCoBaR »

Zoko poslao sam im mejl pre par dana, ali evo nista oo odgovora za sad.. MOBTEL se jos jednom pokazao kao (ne)ozbiljan operater... :uhuh: :|

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

6600-tuning, verujem, pitanje je i da li će ti odgovoriti, pošto je tamo sad haos...Moj savet ti je telefon u ruke i da ih nazoveš, ili eventualno ako ti je neko njihovo predstavništvo usput pa da navratiš da pitaš.... :wink: :roll:

vivann
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 10:26

Post od vivann »

Najbolje je da ti okrenesh 063 9863 i pitash da li mozesh da prebacish sa posta na pri..........tamo ne bi trebalo da te lazu.......Moja je sestra to uradila ali davno je to bilo tako da sada nisam siguran da moze.....ja sam na postu i pravo da ti kazem placam manje nego shto sam placao na Pri-paidu ......

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

vivann napisao:Najbolje je da ti okrenesh 063 9863 i pitash da li mozesh da prebacish sa posta na pri..........tamo ne bi trebalo da te lazu.......Moja je sestra to uradila ali davno je to bilo tako da sada nisam siguran da moze.....ja sam na postu i pravo da ti kazem placam manje nego shto sam placao na Pri-paidu ......
Ja sam cuo da deru kad pozoves 9863? :D Kod nas je to besplatno (korisnicki servis)... :P

Odgovori