PrePaid ili PostPaid? I jos po nesto

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge

PrePaid ili PostPaid?

PrePaid
33
50%
PostPaid
33
50%
 
Ukupno glasova: 66

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

I jedni i drugi imaju dosta rupa u pokrivenosti, no svako koristi mrežu koja mu više odgovara... Ja se najviše zapanjim kad u nekom selu u sred ravne Vojvodine ostanem bez signala!? Šta onda da čovek očekuje u nekim gudurama?
Više puta sam bio po Bosni i tamo sam se takođe zapanjivao ali u suprotnom pravcu: zamislite, nalazite se u kanjonu Une i jedva se provlačite autom koliko je uzak put koji vijuga između vertikalnih litica, a na telefonu pun signal svo vreme!
Ili, milion puta sam šizeo kada mi se u Novom Sadu ili na putu prema Odžacima i Somboru stalno javlja (upada) pun signal hrvatskih mreža... To je skoro 30-40 km od njihovih najbližih baznih stanica a signal je i dalje jači od naših domaćih mreža! Da ne poveruješ! Kakav li im je tek signal u tim mestima?

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Rakowica.....
znaci nije ono neko selo zbaceno ili nesto.... nego bas onook mesto kolima 10min do centra....

Visnja
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pet, 24. Jun 2005. 23:48

Post od Visnja »

Ja sam skoro presla sa prepaida na post paid i mnogo je jeftinije... U principu uz isto koriscenje, cak duplo me izadje jeftinije... Posto najvise saljem poruke uzela sam u Telekomu SMS BEL paket, a to je za pretplatu 225dinara mesecno sa porezom imas gratis 100sms, 10minuta razgovora u 064/065 mrezi, 10mms, 1mb za gprs... Svaka sledeca poruka je 1,2din bez poreza a nocu od 1h do 3h su 0,6din bez poreza..... Meni ogovara, s obzirom da sam na mobikliku poruku placala sa porezom 3.1din...
Sky is not the limit!!!

EsCoBaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 20. Feb 2005. 06:30
Lokacija: Vrsac - SRBIJA
Kontakt:

Post od EsCoBaR »

a i svakome,znachi dublji dzep-post-paid,a ostali pre-paid......
Moj dzep jeste dublji, ali nema nista unutra! :) :wink: (shalu na stranu)

BTW, Ja sam za post paid....

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

He he Ja sa, pre paid i zadovoljan sam pogotovu sto sad na svakom cosku mogu da uplatim kredu i to je to. 8) :P 8)
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Pa šta znam...Sve ima svoje prednosti i mane...Recimo pri paid kontrola potrošnje, dok post paid ne mogućnost ostanka bez kredita... :roll:

Sanjica
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Sub, 26. Nov 2005. 21:21

Post od Sanjica »

Ja sam pri paid i na 064 i na 062 i zadovoljna sam, mislim znam da post paid ima nekih svojih pogodnosti ali poznajući sebe i kontrolu trošenja bolje da još neko vreme ostanem na pri paid :wink: :oops:

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Predjite na postpaid, budite jedan mesec i ako vam ne odgovara, vratite se na prepaid... mnogo mnog mnogo je isplativije od prepaida (barem meni) :wink:

Sanjica
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Sub, 26. Nov 2005. 21:21

Post od Sanjica »

Mirko BGD, koliko ti mesečno platiš račun? Mislim koliko je sama pretplata? Predpostavljam da koristiš jedan od onih paketa. 063 ili 064? :oops:

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

ja sam 064, bel 50
pretplata mi je oko 600din stim sto u to imam ukljuceno 50 besplatnih minuta i 50 besplatnih poruka
napricam se (pre neki dan sam se smorio u autobusu i zvao ortaka...) za 1200din
u roamingu mi stigne od 1800 pa na vise

YetZa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2006. 16:10
Lokacija: Smederevo

Post od YetZa »

buduci da dosta koristim telefon za razgovore,dosta mi kredite i odlazi na to... odkad sam preshla na posta paid ne moram mnogo da brinem da li ce mi se prekinuti veza zbog mAnjka kredita.zato svima koji telefon koriste za osnovnu svrhu,preporuvhujem da uzmu post paid

:D
Just YetZa

Bo-Yaa
Banned
Postovi: 28
Pridružio se: Sre, 04. Jan 2006. 22:26

Post od Bo-Yaa »

prepaid definitivno jer kao sto je rekla zoka mogu da kontrolisem koliko trosim a ine moram da idem u postu i da placam racune

YetZa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2006. 16:10
Lokacija: Smederevo

Post od YetZa »

mozes da kontrolishesh i post paid. za 063 je 9830,a za 064 nisam sigurna.shto se tiche rachuna,i za pre-paid morash da idesh da kupish kredit ili da ga uplatish tako da ti isto dodje :)
Just YetZa

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Za 064 ima besplatna usluga (do 30 provera mesecno,preko toga ide klasicna cena za SMS,mada ko proverava 5 puta dnevno nek plati) i stanje se dobija slanjem reci Stanje na broj 797!
Post paid je zakon,dok sam bio na Bel 50 placao sam izmedju 1500-2000 dindzi za mnooogo minuta i SMS-ova a sad na Bel 100 ide od 1000-1400 dindzi,za nekog ko prica po par sati i salje po par stotina poruka uopste nije lose pa vi vidite!
Pozdrav 8)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

ja imam post-paid (063,ali ne znam koji paket) i mogu vam reci da iako se "zezvecim" ponekad zivkajuci neke,cesto nebitne ljude,nemam uopste problem sa racunom...mesecno mi je "samo" 10.000 dinara...(naravno,salim se,nikad preko 2500 dinara)... 8) a,da,zivim u centru (bgda) i nemam problema sa signalom nikada... :D

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Ko ima bolje postpaid pakete ,Mobtel ili Telekom ?! Vasha iskustva i mishljenja ... :wink:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Niko nema nikakav komentar na ovo pitanje m? :roll:

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

To i mene interesuje jer planiram da predjem na post paid, devojka mi ima mobi junior i zadovoljna je, ja sam prepaid i kada bi isto koristili telefon ja bih skuplje placao, a koristim telefon vise od nje... :dry: Definitivno je isplativije pa ako neko ima predlog koji paket bio bih zahvalan
HOX Titanium gray

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Telekom ima bolje post paid,ako ni zbog cega drugog ono zbog manjih cena!
Pozdrav 8)

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

telekom ima mnogo bolje postpaid pakete, i mnogo nizhe cene... od skora sam preshao na bel 150 ali mi rachun ne stize ispod 1200, mislim da cu morati da predjem na bel 100 :(

Odgovori