MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Misha V, nema nista skriveno. Ono sto je n82 zaboravio da kaze je da je pristup ovim stvarcicama koje je naveo besplatan, preko pristupne tacke 3gmondo (ili tako nesto).
Iako te kamere, ako im znas IP adrese mozes i ovako da vidis.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

n82
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 05. Dec 2008. 01:25
:: Huawei P10 plus DS
Lokacija: Beograd

Post od n82 »

miodrage, ne da nisam zaboravio, vec naglasavam, da se pristup "ovim stvarcicama" placa u vidu mesecne pretplate 3g(valjda 100din+pdv). pristupna tacka jeste 3gmondo.
jos jednom, za internet surf brzinama 3g i vise, ne mora da se plati 3g usluga.
ovo vazi za ugovore bez telefona ili telefona bez 3g mogucnosti. uz ugovor sa 3g telefonima mora i 3g usluga.
jel sad jasnije?

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

za video poziv nije potrebno da se placa 3g usluga, moguc je uvek kada su i pozivalac i pozivani u 3g dometu. iskreno, ne pamtim kada sam ga koristio....
::luv phonez::

Misha V
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2006. 14:15

Post od Misha V »

Znaci ziveo sam u neznanju, ja sam odmah po kupovini telefona stavio na GSM only! Da ne bi ovog pisanija malopre ne bih ni probao. :smutny:

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

DeDE, ne samo ako kupis telefon u slobodnoj prodaji, vec i ako uzmes telefon uz ugovor, ali ne kod mt:s-a, ne moras da placas 3g pretplatu. Telefon, uz ugovornu obavezu, po nizoj ceni, mozes uzeti i u, vec pomenutom, Handyju (i ostalim partnerima mt:s-a (ne znam koji su trenutno)).

n82
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 05. Dec 2008. 01:25
:: Huawei P10 plus DS
Lokacija: Beograd

Post od n82 »

djoxie, u pravu si.

Standard > Usluge > 3G usluge 3G Komunikacije nove generacije!
Usluge treće generacije omogućavaju:

•video pozive (sagovornika možete i da čujete i da vidite),
•pretraživanje Interneta na mobilnom telefonu znatno većim brzinama,
•uživo gledanje TV programa, muzičkih spotova i filmskih sadržaja,
•nadzor važnih saobraćajnica (preko mondo wap portala)
•i druge multimedijalne sadržaje preko mobilnog telefona.

Bilo da ste naš prepaid ili postpaid korisnik i posedujete 3G telefon, možete da koristite video pozive i brzi pristup Internetu, a ukoliko želite da koristite i druge 3G servise potrebno je da se prijavite za 3G uslugu.

Putem SMS poruke dobićete neophodna podešavanja koja treba da sačuvate - snimite u svom telefonu, nakon čega možete da koristite sve 3G servise.

Misha V
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2006. 14:15

Post od Misha V »

Ova podesavnja sms-om vaze za sve gore navedeno ili samo za donje tri? Video poziv mi ne znaci, ali brzi net ponekad dobro dodje!

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

Raznovrsna postpaid ponuda

Bliže se praznici, a sa njima i povoljne mt:s ponude. Jedna od njih je i nova postpaid promocija koja će svojim povoljnostima obradovati nove i postojeće korisnike.

Ukoliko se uključite u ovu promociju očekuje vas raznovrsna i povoljna postpaid ponuda uz koju dobijate dobijate i prepaid paket sa telefonom Samsung 1050 ili ZTE R220 za 1 dinar.

U okviru ove promocije možete se opredeliti za:

Postpaid paket sa telefonom iz naše standardne ponude, uz odgovarajuću tarifu*,
Za neku od postpaid tarifa* iz ponude, uz 50 % popusta na mesečnu pretplatu tokom trajanja ugovorne obaveze od 24 meseca (detaljnije o promociji Popust na pretplatu 50%! pogledajte ovde) ili
Zvezda Bari, Zvezda Tokio, Volim Partizan ili Partizan moja kuća Moj klub postpaid tarifu

Bez obzira za koju se ponudu odlučite, očekuje vas i prepaid paket sa telefonom samo za 1 dinar. Ova postpaid ponuda važi uz ugovor na 24 meseca.

Promocija traje do 31. marta 2012. godine.

*U ponudi su tarife:

Bel 200, Bel 400, Bel 1000,
Mix 1250, Mix 2300, Mix 3500,
Mix Net M, Mix Net L, Mix Net XL, Mix Net XXL,
PRVA Droid,
mt:s Kontrola troškova 1000 ili mt:s Kontrola troškova 2000

Telekom Srbija zadržava pravo izmene uslova ove ponude.
http://www.mts.telekom.rs/index.php/ves ... paket.html

produzili do marta i ponovo telefoni na poklon.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Odlično. Meni ugovor ističe 16.marta. Ako mi ne ponude neki zadovoljavajući telefon, uzeću neki paket sa 50% popusta. I još ću dobiti krš telefon za dž. Tako sam bio dobio i Nokiu 1100, 2007 god, uz kupljeni SE K530i. Nikakav telefon, ali bitno da je đžabe. :)

Horejšio
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2011. 18:02

Post od Horejšio »

Dal je moguce da i Prva droid paket nude uz 50% popusta?!
To ranije nije moglo...ako moze, ovo je verovatno najisplatljivija ponuda jer se prema ovom tekstu dobijaju dva telefona, od kojih je jedan LG GT540 Optimus koji kosta preko 130 evra! :D
Sve nesto ne verujem, mora a je doslo do greske! Sta vi mislte?

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Mislim da ce ova "akcija - 50%" ostati na snazi i posle tog datuma,cini se da to nije promocija vec ponuda za sve one koji ne zele da uzmu telefon uz ugovor,a mt:s tim ugovorom dobija "sigurnog" korisnika narednih godinu ili dve.
Nesto slicno ima i VIP,doduse sa popustom od 25% na pretplatu.
Interesantno je da Telenor nema tako nesto u ponudi,imajuci u vidu cene telefona koji se kod njih nude ako bi uveli nesto slicno imali bi dosta "novih" korisnika.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

ili popust ili telefon, nema sanse da ti daju optimusa i 50% off, toliko ludi nisu.
generalno, akcija je dobra, i dalje su najpovoljniji, mozda povremeno kvalitet zakaze, ali i tu se popravljaju
::luv phonez::

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Horejšio, verovatno će moći da se uzme Prva droid sa 50% popusta, ali bez tog LG. Bilo bi malo mnogo, čak i za mt:s. :)
Fox, i ja mislim tako. Verovatno će uvek biti "akcija", jer će je stalno produžavati. Telenor vodi neku politiku kao da se ljudi biju da budu njihovi korisnici. Vip i mt:s (naročito) se trude da privuku korisnike mnogo više nego Telenor. Ali čim Telenor tako radi, verovatno im se isplati. :)

Horejšio
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2011. 18:02

Post od Horejšio »

Telenor nudi popus od 50% uz ugovor na 2 godine samo onima koji podnesu zahtev da ih napuste, a imaju zadovoljavajucu potrosnju i korisnicki staz.

EDIT I:
Mezzano, i ja mislim isto...ne verujem da ce ga dati sa fonom. Nisu toliko ludi! Onda je trebalo da jasno napisu sta i kako.

EDIT II:
Pa Telenor je definisao politiku kojoj je navodno primaran kvalitet. Hvale se najkvalitetnijom mrezom. Ocigledno je da ne idu po svaku cenu na nove korisnike, sto ima smislu ako neko toliko potencira kvalitet. Ako pogledas statisku, oni najvise zaradjuju po korisniku. Ciljna populacija su im korisnici iz srednjeg i viseg drustvenog sloja (kako su sami izjavili).
Taj izbor je njihovo legitimno poravo. I ja ih neretko kritikujem sto ne uvode novine i povoljnosti, ali nista...

Pored toga, treba imati u vidu da za razliku od Mts-a, Telenor mora da vremenom otplati svoju ogromnu investiciju od 1 500 000 000 evra za kupovinu Mobtela! Moraju da vrate ulozeni novac, a kako ako ne stednjom i snizavanjem troskova...pare ne padaju s neba!
Mts nema takvih problema i najbitnije im je da pred sledeci izlazak na prodaju bar zadrze postojeci broj korisnika. Pretpostavljam da je broj korisnika bitniji parametar za dobru trzisnu cenu od zarade po svakom korisniku.

Izmenila Ninolina:: Nemoj pisati postove jedan za drugim već koristi opciju Izmeni. Obavezno pročitaj pravila Foruma.

Dread Lord
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Čet, 07. Dec 2006. 20:42
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od Dread Lord »

Hteo bih da iskoristim 50% na postpejdu i da predjem na mts.Zanima me kako radi net u Novom Sadu, da li se prekida konekcija itd? Da li ja mogu da potpisem ugovor samo sa licnom,pasosem i vozackom bez prihoda posto sam student(necu uzimati tel)?Koji ima najbolji net telenor,vip ili mts?
Nokia 6230 uskoro N70

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Post od darkonda »

ima li sta za stare korisnike koji su zaglibili u kontrolu troskova i nemaju izlaza jos godinu ipo dana :D

imam jedno pitanje: BEL SMS 1000 poruka i 10 minuta (obracunski interval 1s)

zanima me, kad se za ovaj tarifni profil aktivira postpaid extra od 120 min, dali i za te minute vazi isti obracunski interval?

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

Dread Lord, u novom sadu nemas razlike posebne izmedju tri operatera, internet ne secka pri promeni edge-3g i obrnuto, a dovoljna su ti dokumenta za ugovor.
darkonda, ja sam promenio paket iz kontrole troskova u mixnet s
::luv phonez::

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Post od yocasylver »

sto se tice popusta od 50% jedino su iskljucen i prva droid i nisam siguran da li samo zvezda ili svi navijacki paketi jer medonji deo tabele koju sam gledao u mts-u nije interesovao
sto se tice telefona,sigurno ne ide uz popust 50% na pakete

gaston
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2010. 10:39

Post od gaston »

Ja imam BEL SMS. Ne znam sta pise na proveri stanja kod ovih paketa kod kojih je obracunski interval 1min ali ovde mi proveru racuna da po sekundama. Tipa ''ostalo vam je jos 15:34 min'' Takodje kad se zovu brojevi van mts mislim da se i tu obracunava po 1s.. Tacnu informaciju mogu ti dati za par dana dok proverim sve u praksi.. Do sad nisam obracao mnogo paznje na to..
Poslednja izmena od gaston u Pet, 09. Dec 2011. 11:04, izmenjeno 1 put ukupno.

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

nema sta da proveravas, obracunava se po sekundi, mozes puno kratkih razgovora da obavis u okviru tih deset minuta, super za one koji kratko telefoniraju
::luv phonez::

Odgovori