Kod koga uzeti mobilni internet?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
dusko1122
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Čet, 17. Dec 2009. 23:41

Kod koga uzeti mobilni internet?

Post od dusko1122 »

Kod kog provajdera uzeti mobilni internet a da radi pristojno i da je paket bez merenja prenosa podataka,flatrate ili kako se vec to bese zove???????????
Isto pored pristojnog rada i cena bi mogla da bude pristojna :D
Hvala.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Ako se ne varam, ni jedan operater ne nudi flatrate, po punoj brzini. mt:s ti ne bi preporučio, a poželjno bi bilo da, ako si u mogućnosti, proveriš kakve signale imaju Vip i Telenor, tamo gde ćeš ga koristiti, pre nego što gledaš pakete. Ovo je trenutna ponuda:

Telenor
Vip

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Post od Murinho »

po nedavnom testu casopisa connect vip je zvanicno mreza sa najboljim prenosom podataka u srbiji...ja bih se opredelio za vip
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

dusko1122, a sto nevidis sta nudi orion telekom, oni imaju neki flet bezicni internet. klik.
Samo koliko su pokrili signalom proveri dobro.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Vip nisam koristio pa ti za njega ne mogu reći ali što se tiče kvaliteta/brzine protoka izmedju mts-a i telenora, telenor je mnogo bolji!

Bio sam par godina na telenoru i prešao sam na mts (za 1000 rsd manje maltene dobijem isto kao na telenoru) i baš sam se razočarao da ne kažem iznervirao. Mreža i pokrivenost je ok ali brzina interneta je katastrofalna na mts-u. Čekam još mesec dana (MNP kad se promeni operater mora 3 meseca da prodju pre nego što opet može da se promeni) i prelazim na vip.

Telenor ima nešo najsličnije flet tarifi, svi njegovi prenesi i surfuj paketi su flet ali kad potrošiš MB u pretplati uspori ti se portok.
and justice for all...

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Post od Ensiferum »

dusko1122, lepo, kad potrosis tih 5GB pri maksimalnoj (dostupnoj) brzini, to ti je brzina "neogranicenog" interneta nakon toga! Ja koristim mt:s-ov mobilni internet, i stvarno nemam problema, zadovoljan sam brzinom, nekad baguje, ali, mislim da je to i slucaj kod drugih operatera, nema savrsenosti, taj koji tako nesto zbori, LAZE! :wink:
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

idi u vip i pitaj da li si stoti korisnik :) inace proveri na sajtovima operatera mapu pokrivenosti. telenor je slab i sa 3g snignalom : D
mislim da vip ima najbolju ponudu, 5gb za 800 din.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ne znas da li si 100. korisnik dok ne kupis - tek tada se updatuje baza za celu zemlju. Ja vec bio da pitam :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Sad sam jednom komsiji postavio vipov internet u komp. To je paket koji je predlozio Zligor, za 800 din. imas 5 gb. a posle toga smanjenu brzinu. Ali problem kod njega je sto gubi mrezu pa prekida ali kad je konektovan radi dobro.
Ali ta cena je sa ugovorom na godinu dana.

dusko1122
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Čet, 17. Dec 2009. 23:41

Post od dusko1122 »

Jel moze neko od ponosnih vlasnika mobilnog interneta da napise kako mu internet radi po ovom vremenu ,mislim na maglu ??????????
Pozdrav.

Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

Post od Kamiondzija »

Isto kao i u svim drugim vremenskim uslovima, manje - viÅ¡e. Vremenske prilike uglavnom ne utiÄ
iPhone 4 16GB SIM Free

dusko1122
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Čet, 17. Dec 2009. 23:41

Post od dusko1122 »

Ok,hvala za to oko vremenskih uslova,jos jedno pitanje pre uzimanja neta,koji paket je bolji,surfuj 10gb kod telenora za 1190din ili neogranicen internet 15 za 1642 kod vip-a? Koja je razlika izmedju ova dva(sem dodatnih 5gb kod vipa)?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Telenorce zaista nikad nisam koristio pa ne mogu da poredim, ali za Vip Internet mogu da ti kazem sledece: ukoliko si u zoni koja je dobro pokrivena 3G signalom, ima lepo da ti radi. Ukoliko nisi, ne uzimaj nikako. Proveri sa nekom prepaid karticom ili sa nekim ko ima Vip kako bi na mestima gde si najcesce to sve radilo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Potpisujem. Ja sam se tako zeznuo sa mts-om jer sam hteo brzo da se dokopam interneta. Preko dana je protok bio blagi uzas, nocu podnosljiv ali samo u Bgu. U drugim mestima gde sam boravio morao sam da cupam modem na 2 minuta i da ga ponovo vracam jer bi se samo zamrzao. Pamet u glavu, testiraj pa preseci sta je bolje.

dusko1122
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Čet, 17. Dec 2009. 23:41

Post od dusko1122 »

A sta im znaci ovaj deo sto je uokviren?

Slika

Jel ovo flat ili nije? Vidim da se dobija 15gb a tamo pise da da se potrosnja preko placa 0din!?

Jel moze ovo neko da mi objasni i sta im dodje ova zadnja kolona i ovih 200kb,na sta se odnosi ta brzina?

Kakva se IP adresa dobija sa ovim i kako se ping krece?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

dusko1122, to sto si zaokruzio je O dinara te kosta internet nakon potrosenih 5 ili 15 gb. Iposle toga imas internet ali kolikom brzinom ti pise u poslednjoj koloni "200 Kbit/s". I to mu dodje kao neograniceni internet samo sa smanjenom brzinom.

Da priupitam ovde.
Vecaeras sam bio opet kod komsije koji ima vipov internet ali nigde ne pronadjosmo kako da ima uvid u potrosene mb. i gb. Dali je zato potrebano neko programce za merenje saobracaja ili to vec postoji .
Moze se videti samo potrosnja u poslednjoj konekciji a nikako ukupno.

dusko1122
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Čet, 17. Dec 2009. 23:41

Post od dusko1122 »

Znaci ovo je delimican flat paket,5 ili 15gb ide full brzinom a kad se potrosi to onda ide umanjeno? Pa to onda i nije lose. I mene to zanima kako se proverava stanje potrosenih gb.

bmarke
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Čet, 20. Dec 2007. 07:21

Post od bmarke »

dusko1122,
Isto je kao i na postpaid-u...SMS na 1260
Više info na: http://www.vipmobile.rs/vip-internet/po ... .1240.html

dusko1122
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Čet, 17. Dec 2009. 23:41

Post od dusko1122 »

Evo,nakacio sam se sa komsijinim usb-om,Vip je u pitanju,koliko vidim radi ekstra,cak mu je i ping 50ms.

Koliko se trosi kad se gledaju snimci na youtube-u?
Jel moze sa ovim da se igraju igre online,ako moze koliko se trosi za sat vremena?

Jel koristi neko card sharing za satelitsku TV? Koliko to vuce potrosnju?

Pokusavam da izracunam neku prosecnu potrosnju da znam koliki paket da uzmem...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

ZA ovo sto si naveo, uzmi maximalni paket, a mislim da ti ni on nece biti dovoljan. Sto ne pogledas da li Orion kod tebe ima pokrivenost WiFi signalom, pa to da uzmes, oni makar imaju flat. Ili ADSL njihov...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori