A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
cenobite
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 26. Maj 2008. 05:45

Post od cenobite »

jel koristio ko vipov Net?
planiram da ga uzmem pa me interesuju iskustva drugih - pogotovo nakon potrošenih prvih megabajta koji idu maksimalnom brzinom...!

Nebojsa92x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 115
Pridružio se: Čet, 29. Jul 2010. 06:02

Post od Nebojsa92x »

Nekom drugom mozda, ali meni prvi megabajti nikako nisu isli full brzinom, ili ako jeste, ta brzina je ocajna... presao sam na postpaid prosle nedelje i brzina je ispod mojih ocekivanja :disgust:

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

cenobite burazer je juče uzeo i kao zadovoljan je.on to koristi za čet i tome slično :oops:
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa opšte je poznato da za chat treba full brzina :D

Iskreno mislim da jedino Telenor ima dovoljno dobru mrežu koja može da podrži barem dobar deo obećanog. Verujem da je i VIP ok a svakako bolji od mt:s-a ali verovatno ne mnogo jer dobar deo infrastrukture i dalje dele. Samo Telenor ima ove neke debilne pakete gde pola plaćenog moraš da trošiš noću što je :o :shock: :disgust:
Najbolja mobilna varijanta koja zahteva samo utičnicu struju mislim da je Veratov WiMAX.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Nebojsa92x, mislim da ti pricas o netu na mobilnom, a ne o 3g internetu.....nije isto.

gargamel4, sa mts se odavno ne deli infrastruktura, vec sa telenorom. u rucnom izboru mreze je vec neko vreme nestao mts a pojavio se telenor.

ja na tabu cepam vip mobilni internet i sasvim sam zadovoljan. prevashodno mail, browsing, chat, youtube, itd.......doduse imam ovaj najnizi paket gde je ogranicenje brzine na 1mbps

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Post od godja »

ja koristim 5-icu i mogu ti reći da download po speed testu nije nikad ispod 3 a upload ispod 1.2 mbit/s. Nisam uspeo do sada da potrošim 5GB tako da nemam info kako je posle...
Samsung S10+ red

zALFex
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 06. Nov 2007. 17:10

Post od zALFex »

@cenobite

Najbolje je da uzmes prepaid paket, pa da probas...Jedino sto je na prepaidu manja brzina nakon potrosenih GB po punoj brzini...

Za 2490 din. dobija se modem i 10GB po punoj brzini, a posle po 64Kb/s. Ova pogodnost neograničenog interneta se primenjuje tokom prva dva meseca ili do prve dopune kredita bilo kojim iznosom.

http://www.vipmobile.rs/vip-internet/pr ... .1486.html

misternobg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 09:10
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misternobg »

Ja sam na iphonu 3GS sa speedtest.net izmerio 5mbit/s u download-u a najcesce je bio 3-5, sve zavisi od opterecenosti i udaljenosti bazne stanice, a zivim preko puta Tasmajdana, tako da sam veoma zadovoljan kvalitetom vipovog signala.

cenobite
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 26. Maj 2008. 05:45

Post od cenobite »

@zALFex
hm... ja sam jako zadovoljan VIPovom uslugom,ali...
pre par dana - tj. pre nego što sam postavio ovde pitanje sam zvao VIPov servis da ih pitam postoji li pripejd Net... jer sam hteo tako da probam hoće li mi odgovarati uopšte... a cura iz info servisa mi rekla da tako nešto nije u ponudi!!! idioti...!

mislim da ću se opredeliti za to, pa ako bude valjalo - postpejd..!

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Vip predstavlja HTC ChaCha sa specijalnim tasterom za pristup Fejsbuku


Vip prvi na tržište uvodi HTC ChaCha smart telefon koji pruža potpuno novo iskustvo korišćenja Fejsbuka na mobilnom telefonu, na najbržoj mreži u Srbiji. Jednim dodirom Fejsbuk tastera korisnik ažurira svoj status, postavlja sadržaj, prijavljuje se na neku lokaciju i još mnogo toga.

Fejsbuk taster na HTC ChaCha svetli kada god postoji mogućnost za postavljanje sadržaja ili ažuriranje na ovoj društvenoj mreži. Na primer, fotografija snimljena kamerom od 5 mpx se putem ovog tastera odmah može postaviti na Fejsbuk, kao i pesma koja se u tom momentu sluša i automatski identifikuje.

HTC ChaCha poseduje najnoviji Android Gingerbread 2.3.3 i poslednju verziju HTC Sense koja se savršeno integriše sa Fejsbukom. Displej prikazuje najnoviji status i fotografije osobe koju u tom trenutku korisnik poziva i obaveštava ga ako joj se, na primer, bliži rođendan. Isto važi i kada korisnika poziva Fejsbuk prijatelj. Korisnik može da se poveže preko Fejsbuka sa svim kontaktima u telefonu i da personalizuje svoj uređaj kako mu najviše odgovara uz pomoć novih Fejsbuk vidžeta.

U Smart tarifama prenos podataka je deo mesečne pretplate. Korisnik sam bira na koji način će potrošiti ,,smartove’’ –na primer, samo na pozive, ili kombinaciju razgovora, poruka i interneta. Na ovaj način Vip korisnici na raspolaganju imaju potpuno Fejsbuk iskustvo, bez dodatnih troškova.

HTC ChaCha je dostupan u svim Vip centrima širom Srbije uz nadoknadu za aktivaciju od 1 dinara u tarifi Smart 2200. Više informacija na 060/1234.
IZVOR

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

malopre videh....baš sladak uređaj. na stranu taj facebook taster, ali sve ostalo mi deluje baš simpatično.... voleo bih da ga posedujem :)

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

E ovo sam cekao, klasican E71 izgled. Nista ne moze zameniti hardversku tastaturu. Jos samo da vidimo koliko ce kostati na malo jeftinijim tarifama.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Procitao sam mislim na B92 sajtu u prikazu uredjaja da je nesto oko 22000 sa najjeftinijim paketom. Slazem se sto se tice hardverskog qwerty. fizicki, ova forma mislim da je najbolja. I kad se na to doda jos solidan touchscreen i android, mislim da je to dobitna kombinacija. Poigrao sam se sa jednim na kratko, koliko da vidim kako sve to izgleda, i moram reci da sam zadovoljan, onako na prvu loptu.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

B92 prenosi da se za ove cene može kupiti ChaCha:
...ChaCha HTC može se kupiti u okviru ponude Vipa po ceni od 1 dinar uz paket Smart 2200, 9.900 dinara u Smart 1100 i 15.990 dinara uz Smart 550. Uz dva jeftinija Smart paketa, Smart 300 i 120, cena uređaja iznosi 18.990 odnosno 22.990 dinara.

Telefon je dostupan i uz paket Postpaid 600, po ceni od 13.990 dinara...
IZVOR

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

araphel, IDzO, hvala na informacijama. Jos samo da se malo usteka za ovo cudo i to je to. Eh, kad bi ponudili Motorolu Pro... al' nema nista od toga.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

antec, stize Moto Pro u julu, a verovatno ce se tada pojaviti i kod nas bilo na crno bilo kod nekog operatera.
The Motorola Pro is slated for launch in mid-July, according to a retailer in UK. They have put the phone on pre-order on their site for £350 ($567), even though the price isn’t confirmed.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Da da, znao sam za datum pustanja u prodaju, nego mislio sam da ce se tesko pojaviti kod operatera. Do sad je jedino Telenor imao onaj izlet sa Milestone kad su u pitanju ti jaci modeli. Ostaje da sacekamo...

axi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Sre, 15. Avg 2007. 20:16

Post od axi »

LG Optimus 3D od 04.07 u ponudi kod Vip-a

http://www.vipmobile.rs/o-vipu/press-ce ... itemId=248
Galaxy S4,iPhone 4 16 gb 5.1.1 & iPad retina

e-treo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Čet, 30. Mar 2006. 21:17

Post od e-treo »

LG optimus 3D, od jutros, u ponudi VIP-a. Kosta 37 k dinara uz Smart 120. Sta mislite, da li vredi davati toliko novca za njega?

aleksaa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Sub, 03. Okt 2009. 15:58

Post od aleksaa »

Ljudi sta vi mislite :roll: ,jel se isplati uzeti SMART 550 u toku ove promocije (znaci 1100 smartova) uz popust od 25 % (ne uzimam telefon).

U prevodu, 1100 smartova za 1100 dinara! :)

Mislim da je to extra ponuda,daj i vas da cujem! :D
Sony Xperia P

Odgovori