Najvise bih voleo da novi vlasnik Telekoma bude?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori

novi vlasnik?

niko, bolje da ostane u vlasnistvu drzave
41
47%
vodafoe
9
10%
t-mobile
16
18%
a1
7
8%
at&t
3
3%
nekog drugog
12
14%
 
Ukupno glasova: 88

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Problem je kako smo se svi slozili u tome sto svi gledaju samo licni interes i sopstveni profit. Sve drugo ih ne interesuje. Nazalost skoro sva drzavna preduzeca, a i dosta privatnih kako je Vlada Zem lepo primetio koje su uz vlast vode ljudi koji su na ivici fizioloske tuposti po svom IQ, i mi se onda cudimo kako to mi propadamo. Pa zato sto retard gleda kako da ucari par dinara vise ove godine i to je to. Niko ne razmislja o tom da ulozi, pa da mu se to za 2-3-5 godina vrati desetostruko. A verovatno i ne moze da se vrati, kad je privreda u zemlji zamrla.
Uglavnom, dosta mlacenja prazne slame, najvise bih voleo ja da postanem vlasnik Telekoma, makar na 2 nedelje, to bi mi bilo sasvim dovoljno za restrukturiranje cele firme. Ne trazim za sebe ni jedan jedini dinar, vec samo nacin, da firma pocne da zaradjuje za sebe, i za celu drzavu. Nazalost mnogih, nekoliko hiljada njih bi ostalo momentalno na ulici, a ostali bi se ubijali od posla kako bi zaradili svoju platu i opstali u firmi, jer prastanja ne bi bilo.
Surovo, nema sta, ali je to nazalost jedini nacin.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Telekom naš, a impulsi ipak skuplji

IZVOR: BETA

Beograd -- Cene lokalnih poziva u fiksnoj telefoniji u Srbiji poskupeće za dva meseca, najavio je direktor Republičke agencije za elektronske komunikacije Milan Janković.

"Cena lokalnog poziva na sadasnjem nivou ne može da se zadrži i mora da se poveća", rekao je on na prezentaciji studije "Tržište telekomunikacija u Srbiji u 2011. godini".

Janković je rekao da će Ratel do kraja maja doneti odluke o rebalansu cena u fiksnoj telefoniji kojim će biti rešen "urgentan problem" jako niskih cena lokalnih poziva u fiksnoj telefoniji.

"Operateri će onda imati mesec dana da obaveste korisnike o novim cenama", rekao je direktor Ratela Milan Janković.

Cene impulsa u domaćem telefonskom saobraćaju poslednji put su povećane 1. januara 2009. godine za 33 odsto, iako je tada jedini fiksni operater Telekom Srbije dobio odobrenje da ih poveća za 100 odsto.

U Srbiji je u 2010. godini, prema podacima Ratela, ukupno bilo 3.110.339 pretplatnika fiksne telefonije, a ukupan prihod od usluga fiksne telefonije bio je 421 milion evra, uz povećanje broja korisnika za dva procentna poena, zbog pojave kompanije Orion kao drugog operatera.

Licencu za fiksnu telefoniju u Srbiji ima i kompanija Telenor.

Kako ističu u Ratelu, odlukama o rebalasu cena koje će biti donete do kraja meseca biće omogućeno i smanjenje cena interneta u Srbiji.
Gradjani se krvlju izborili da telekom ostane, nas, srpski - i ovo je telekomov simbolican znak zahvalnosti. Da li iko idalje veruje da je telekomu uopste stalo do nas, koliko nama do njega?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Lobachewsky, naravno da je ovo los potez Telekoma, ali je neminovan, i niko se za njega nije nicime izborio, nego je drzavna administracija odlucila da ga nece dati ispod trazene cene. Cene nam jesu najnize u okruzenju, iako smatram da bi trebalo da prestanu da se naplacuju impulsi, vec da se u okviru pretplate dobije odredjeni paket minuta, uz mozda besplatno telefoniranje u lokalu. Slicno mobilnoj telefoniji.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Не подиже ове цене Телеком већ Теленор, он је уложио жалбу да Телеком има исувише ниске цене и да због тога они не могу да раде јер Телеком ниским ценама држи монопол. Европа онда притсне нашу валст, наши издају наређене Телекому да мора да повећа цене... За шта је ту крив Телеком, једино за то што није постепено повећавао цене па га сада приморавају на силу да одјеном подигне доста.

cenobite
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 26. Maj 2008. 05:45

Post od cenobite »

miodrage napisao:Lobachewsky...Cene nam jesu najnize u okruzenju, iako smatram da bi trebalo da prestanu da se naplacuju impulsi, vec da se u okviru pretplate dobije odredjeni paket minuta, uz mozda besplatno telefoniranje u lokalu. Slicno mobilnoj telefoniji.
a to kad čujem da su nam cene najniže u regionu mi se digne kosa na glavi...
kako svim političarima neprekidno samo to izlazi iz usta, ali se retko koji seti da kaže kako su nam plate najniže u regionu...! [kvalitet usluge da ne spominjem]

a to sa impulsima je nekada bilo... lupam sad - uz pretplatu je išlo 100 besplatnih impulsa, a to su ukinuli pre mislim godinu dana!

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

cenobite, i dalje uz pretplatu imaš 150 impulsa besplatnog saobraćaja... ali fiksni polako postaje besmislen, zaista...
::luv phonez::

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Realno, da nije ADSLa, koji mi ionako nešto štuca u poslednje vreme, tako bih slatko odjavio fiksni telefon. Samo što znam da bi mi sledećih 6 meseci svejedno stizali računi, jer bi ovi samo ignorisali moj zahtev za isključenje, ili još gore isključili bi ali uredno tražili pretplatu. Mislim da se ponašaju kao žešće vucibatine prema svojim korisnicima, i stojim pri tome. Kad se meni na poziv korisničkom servisu javi lik sa komentarom "šta treba?". sve je jasno.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

cenobite, tacno, zaboravio sam da napomenem za plate, ali cene jesu najnize, cifre ne lazu. Nadalje, pretplata je ogromna, a za nju se ne dobije nista - pa se stalno pitam sta uopste placamo?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Lako je odjaviti fiksni telefon da nije na njega prukljucen ADSL.I koja mi je posle alternativa? A pretplata je podignuta od strane sadasnje vlasti (na skoro 500 dinara) da bi se Telekom bolje prodao sto je i sama ministarka priznala a ovo sad povecanje je na insistiranje TELENORA koji su sami mnogo puta izjavili u medijima da im se ne isplati ulaganje u fiksnu telefoniju jer je mnogo jeftina.Poskupljenje je trazio Telenor(Goran Vasic direktor korporativnih poslova Telenora-CITIRAM:On je rekao da je Telenor krajem januara već počeo da usluge fiksne telefonije pruža poslovnim korisnicima.
Cene ponuđenih usluga Telenorove fiksne telefonije su, kako je istakao, na nivou trenutnih cena fiksne telefonije.
"Trenutno stanje na tržištu je takvo da cene koje se pružaju u fiksnoj telefoniji ne daju prostora za profitabilnost. Te cene su značajno niže nego u regionu, a šta će se dalje dešavati odrediće samo tržište", rekao je on.)
LG G2 Black,16GB

Odgovori