Tender za prodaju Telekoma Srbija je propao

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge

Telekom Srbija nije prodat. Da li je to

dobro.
20
63%
loše.
12
38%
 
Ukupno glasova: 32

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Tender za prodaju Telekoma Srbija je propao

Post od mezzano »

Tender za prodaju Telekoma Srbije je propao, i on će i dalje biti državna firma. Da li je to, po vašem mišljenju dobro ili loše? Pre svega mislim na samu kompaniju i na nas kao korisnike, a ne na to da li će budžet imati koristi ili štete zbog toga.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Post od mb011 »

Lose, nastavice da bude monopolista i poligon za cerupanje od strane svake politicke opcije koja bude na vlasti. Usluga ce ostati losa, a podjednako skupa kao i kod ostalih. I pored na papiru visokog prihoda kompanije, ulaganje u modernizaciju bice minimalno kao i do sad, u upravnom odboru ce za velike pare sedeti neznalice nezainteresovane za taj posao, izabrane kao rezultat ciste politicke pogodbe. Kako sve ove stvari mogu da budu dobre za kompaniju, a pogotovo za korisnike. To nije dobro ni za koga.

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Prvo lose je sto je propao i sto ce ovakvo jedno nefleksibilno preduzece ostati monopolista,ali pod kakvim uslovima je trebao biti prodat i to po ceni od 1.4mlrd dollara je bolje i sto je ostao i da saceka drugu priliku za prodaju.Cena je dosta mala bila ionako,a oni su jos hteli za 800miliona i plus 9 godina da otplacuju ostatak?? iz poslovanja naravno,ja dam sam bio tamo da su to meni rekli oterao bih i u tri lepe,mi jesmo banana drzava ali ne bas tolika. Jedan Mobtel je bese prodat za 1.7mlir koji ne moze da se poredi sa telekomom i njegovom infrastrukturom.Da je slucajno prodat najbolje je bilo da pare uopste ne udju u SRbiju pogotovu ovakvu,nego da idu pare za saniranje javnog duga koji raste iz dana u dan i smesice nam se jednog dana Grcki scenario,ali dobro,a da je usao novac,pokrali bi ovi lopovi samo tako..btw. ne nasedajte na price nekih tzv. ekonomista da ce sledeci put ponuda biti jos manja jer to nema veze sa zivotom,bice pounda kakvo trziste bude tada,a ono moze biti samo bolje jer ceo svet izlazi iz krize.
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Kada se prodaje neka stvar i ako se zeli prodati cenu nemoze odrediti prodavac nego kupac.
Tko je i u ovom slucaju, koliko vredi telekom toliko su i dobili a sto je to prodavcu tj. drzavi malo eto im ga pa neka ga cuvaju. Naredni put nece dobiti ni toliko.
Mamini, tatini, ujkini....... rodjaci ce ostati na svojim zlatnim radnim mestima i bice zadovoljni a korisnici Slika

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Interesuje me ovo samo u domenu prnosivosti broja,jer smatram da ce ne prodajom telekoma ona i dalje biti odugovlacena.....
A cena kao cena i nije tako losa jer se za 1.4 milijarde evrica prodavalo pola kompanije (51%),sto bi znacilo da je ukupna vrednost blizu 2.8 milijardi eura.....mobtel jeste prodat za 1.7 ali je to 100% vlasnistvo.....
D500&E71

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Raspitajte se malo za koliko je država svojevremeno otkupila od Italijana njihov deo, pa to sračunajte po procentu akcija, i onda pomnožite sa 51. Videćete da je cifra koja se tražila sada, veoma nerealna. Takođe, svi samo pričaju o profitabilnosti preduzeća, niko o dugovima koje ono još otplaćuje. Kad se to prebije, situacija je mnogo drugačija. Bilo kako bilo, usluga im je bezveze, ljubaznost ne da je nula, nego minus 10, a o portfoliju telefona da ne govorim. I ništa se od toga neće promeniti. nastaviće da kaskaju za ostalima, i sve će tež držati korak.

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Држаће они корак колико мисле да је потребно, највећи су овде и могу да спусте цене и убију конкуренцију да то желе. Највећи проблем Телекома је наша власт, ако се они одведу на теразује и окаче о конопче Телеком ће бити много успешнија фирма. Једноставно, узимају од Телекома што би рекли и шаком и капом не размишљајући о компанији, али за то опет кажем, није крив Телеком.

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

ozbiljnih investicija nije ni bilo zadnjih godina jer su planirali da sve to uvale kupcu. ne znam koliko su ovi podavi tacni http://sr.wikipedia.org/wiki/Мобилна_Телефонија_Србије ali ako jesu onda je to katastrofa, milion postpaid korisnika, pa vip ima vise :lol: ponuda telefona na samom sajtu je losa a u poslovnici jos gora, kad smo kod poslovnica konkurencija ima mnogo modernije i na boljim lokacijama. one gluposti sa akcijama uz nove sim kartice uz cd nije vredno ni komentarisati. ako sad ne krenu bice lose i to veoma.

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Post od mp3mp3 »

Zligor, nisu tacni ti podaci. U Srbiji ima 33% postpaid korisnika, ostali su prepaid. Broj postpaid korisnika stalno raste. Dakle dosta vise od milion.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa da, ja ih prvi napuštam ako zaživi MNP. Toliko im je dobar i signal kod mene u kraju i internet. Šta da radim s megabajtima kad ne mogu da ih iskoristim.

A inače na ovo što su Andrijano, araphel i Zligor rekli ne znam šta bih dodao.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Mislim da je dobro sto Telekom nije prodat pod ovim uslovima, cak ni pod onim koje je nasa tzv. Vlada odredila. Cena ispod 3 mlrd bi bila smesno mala kada se pogleda celokupna infrastruktura, a i ona jos nije izdefinisana skroz. Nadalje, kakav takav, Telekom je profitabilna firma, i to ne sme da se izgubi iz vida.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Mislim da je dobro i da Telekom ne sme biti prodat.Sama prodaja je bila sumnjiva,pogadjanje oko prodaje,produzavanje rokova je neozbiljno i podseca na pogadjanje na pijaci a ne na ozbiljnu drzavnu prodaju-privatizaciju.Cena je ucenjivacka i ponizavajuca.O usluzi necu mnogo pisati.(Dovoljno je sto mi je imenik 98% zauzet brojevima mreze mts).Koristio sam sve kartice(i Vip i Telenor) ali sam video da imaju slabiju ponudu od mts pa sam ih iskljucio.Ko zabranjuje stranim kompanijama da snize cenu i preotmu korisnike od Mts-a?Necu promeniti operatera ni posle MNP-a jer ono sto ne iskoristim ovog meseca dobicu i iduceg pa me ne zanima neiskorisceno.
Loki-i 51% ima istu svrhu kao 100 % odlucuje o svemu.Ako rese da nema isplacivanja dividente to je tako,naci ce mogucnost da dobit iskoriste po svom nahodjenju(kao sto sada rade Vip i Telenor).Odlucice se da novac utrose u modernizaciju a kupice nove automobile i ko zna sta jos?Ne znam,odakle o prodajnoj ceni odlucuje kupac a ne prodavac?To mi je novina, deksicom.Mislim da to vazi kod sanera i narkomana kojima je vazno da sto pre dodju do novca a prodaju tudje.Kada budes nesto prodavao,javi mi da ti ponudim cenu.
LG G2 Black,16GB

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

AnGeL oF LoVe, evo ti prost primer, prodavac prodaje automobil jugo za 1500 eu. prodaje ga nedelju, dve, tri a kupci mu nude hiljadarku i ako on zeli prodati jugica cenu mora prilagoditi onoj kuju mu nude kupci. I ko sad odredjuje cenu.
Bavim se nekom proizvidnjom i prodajom i ako zelim prodati svoje proizvode mora se tako postupati.

nenad.fil
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 19:30

Post od nenad.fil »

E pa vidis Deksicom ova svetska ekonomska kriza je DOKAZALA da je liberalni koncept zaista MRTAV i da je sve vreme bio zabluda.Sta je to uvela SAD posle prvog talasa kraha?CIST SOCIJALIZAM. Prema tome ta teorija da nesto vredi onoliko koliko trziste kaze da vredi VISE ne stoji.Takodje, ta tzv."doktrina" o trzistu ne vazi za strateske resurse jedne drzave.

Uostalom, sto su sve ozbiljne telekomunikacione kompanije u drzavnom vlasnistvu? Dojce telekom, Telekom Austrija, Telenor itd.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Porediti propali yugo sa kompanijom koja donosi profit nije pravi primer.Vozilo koje svakodnevno propada,cija je proizvodnja obustavljena,samo trazi ulaganje a ne donosi nista.Pitanje je: Zasto moramo prodavati Telekom?Gde ce se uloziti novac?
Bravo Nenade,pretekao si me a hteo sam isto da pitam,zasto su u drzavnom vlasnistvu telekomunikacije Austrije,Norveske,Finske,Francuske...........
LG G2 Black,16GB

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

AnGeL oF LoVe, ama naveo sam samo primer kao jugo, po meni to vazi za svaku robu bila polovna ili nova jer kupac uvek bira sta mu je najpoviljnije za odredjenu sumu novca.
nenad.fil, slazem se da to treba ostati u drzavnom vlasnistvu ali dok je u drzavnom vlasnistvu izgledace kako vec izgleda. :shock:

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

deksicom napisao:evo ti prost primer, prodavac prodaje automobil jugo za 1500 eu. prodaje ga nedelju, dve, tri a kupci mu nude hiljadarku i ako on zeli prodati jugica cenu mora prilagoditi onoj kuju mu nude kupci. I ko sad odredjuje cenu.
Cekaj, a ko te bije po usima da moras da prodas za milijardu nesto u sta si ulagao decenijama milijarde i milijarde? Fora je sto su ovde samo gradjani ulagali, a ovi nasi vlastodrzci tripuju da su te pare ustvari njihove i sada im trebaju za neke druge radnje jer je telekom iscedjen ko limun (ko ce sada da ulaze u LTE), pa prodaju telekom po principu "koliko das" (ionako nista nisam ulozio ja).
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Pa nece ga prodati po tpj manjoj ceni ako nemoraju ali ako im dogori do noktiju i srpskoj vladi zatrebaju pare onda ce biti daj sto das i za godinu dana ce se krpariti nekako.
A to je tacno da su infrastrukturu u fiksnoj telefoniji stanovnici Srbije izgradili a kako to smo vec pisali.

Odgovori