Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Dzeki Cen
Banned
Postovi: 60
Pridružio se: Čet, 11. Nov 2010. 14:53

Post od Dzeki Cen »

Pa sta onda ako je besplatna i ko je rekao da je iz inata? Procitao sam,nisam corav. Neka identifikuju mamu svoju :lol: Svakako ce me indentifikovati kad kod pokrenem aplikaciju tj zatrazim stanje na racunu zar ne? Koliko puta treba da se identifikujem? :?

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Post od mp3mp3 »

Prapaid : Umesto da ukucam *121*1# i proverim koliko mi ostalo poruka na dodatku na prepaidu, ukucam *121*10# i izađe poruka "Trenutno stanje Telenor bodova 0,00. Možete ih koristiti do - "

Kodovi na *121# su puni ali ih znam sve jer sam koristio novogodišnji meni, ovo nije bilo na 10. Verovatno spremaju neku promociju gde ima bodova a mi koristima šta želimo (Vip smart princip).
Ili nešto je nešto drugo u pitanju ?

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

konacno lepe vesti....
http://www.youtube.com/watch?v=s12GnLJX ... r_embedded
dobro da telenor posle nekoliko godina shvata da treba da otkljuca telefone posle isteka ugovorne obaveze. ko nece da gleda ceo klip od 2:30 krece deo o mobilnim telefonima. valjda ce i mts i vip isto da urade

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Telefoni kod VIP-a i mt:s-a su retko zaključani. Moj brat od strica je uzeo tri telefona kod VIP-a do sada i nijedan nije bio zaključan. A svi su bili skupi modeli.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

I moj Z pazaren kod Vipa je otkljucan. Dok bese onaj legend sto sam merkao kod njih nije bio. To je izgleda kako naletis. Telenor je na nasu zalost (ovaj put) previse disciplinovana firma, tako da im kodiranje telefona retko kad promakne, otuda i najvise zalbe na tog operatera.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Moj Desire je sa Telenora i nije bio zaključan, mada im je verovatno tada tek stigao pa nisu imali vremena da to odrade..:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Stekao sam utisak da to da li je telefon zakljucan ili ne vise ima veze sa markom telefona nego sa provajderom. Sve Nokie koje sam uzeo preko Vipa bile su zakljucane dok su svi HTC-ovi koje su meni bliski ljudi uzimali bili otkljucani.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Post od mb011 »

Ninolina napisao: verovatno tada tek stigao pa nisu imali vremena da to odrade..:-)
i ja ovako cenim. Porucio sam sa eshopa nokiju e72 crne boje, da bi me zvali da mi kazu da crne vise nema i da mi ponude braon ili belu, koje jos nisu bili izbacili u ponudu. Uzeo sam braon i nije bila zakljucana

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Sta je sad to "Dopuni i prenesi"?Koliko vidim to je odgovor na skockane pakete...Ali onda ne lezi vraze.Dopuni i prenesi 1490-minut razgovora 7 din.(neznam ni da li je uracunata uspostava veze ili se posebno naplacuje),to je onda nekih 210 minuta razgovora(bez uspostave)...Pa cak i skockani daje 550 minuta(pa cak iako prave diskriminaciju izmedju starih i novih korisnika).Ljudi gde Vam je pamet?Ko Vam pravi te "gluposti od tarifa"?Vi kao da sami sebi skacete u stomak.Vratite nam prenesi 325,minut+sekunda,bili biste pravi.

N-tchbl
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:54

Post od N-tchbl »

Ne znam da li je prikladno da ovde postavim pitanje ali ne vidim srodniju temu pa da ne otvaram novu bezveze, pokusacu, ako smeta modovi ce regulisati i unapred se izvinjavam :)

Elem, na dragom "prepunom informacija" sajtu Telenora ne pise nista u vezi postpaid Omiljenog broja, koji su uslovi aktivacije i koriscenja http://bit.ly/dY8V2E pa me zanima info iz prve ruke od nekoga ko vec koristi OB na postpaidu, da li se placa samo neka mesecna pretplata + uspostava veze kao sto je na mt:s mrezi, ili se dodatno placa i svaki minut sa OB-om, cuh/videh negde tu cudnu informaciju? :unsure:
Takodje, da li se zaista prvo trose minuti iz paketa i na OB a onda OB stupa na snagu ili su ispravili to?

Hvala :)
I5700 Galaxy Spica w/ CM a8.3 | Kingston 4gb | Sennheiser CX 300

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Ne koristim Telenor, pa neka me ispravi neko ako grešim, ali mislim da stvari stoje ovako:
- plaća se mesečni iznos (valjda beše 290din.)
- nema uspostave veze
- razgovori se ne tarifiraju (0din minut)
- ukoliko je aktiviran, ne troše se besplatni minuti iz paketa.
Odlična stvar, šteta što mt:s ne iskopira.

N-tchbl
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:54

Post od N-tchbl »

Bilo bi odlicno da je ovako ali zvuci previse dobro da bi bilo istinito :D
Nadam se da ce neko potvrditi i hvala puno :)
I5700 Galaxy Spica w/ CM a8.3 | Kingston 4gb | Sennheiser CX 300

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Evo, ja potvrđujem. Sve je onako kako piše na sajtu Telenora. Omiljeni broj na postpaidu koristim redovno od kako su uveli ova nova pravila. N-tchbl, uplati i uživaj. :wink:

ducka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2006. 12:00

Post od ducka »

Da jeste i dobro i istinito.
-290 din mesecno uz racun (u to je uracunat i pdv)
- nema uspostave veze
- nema nikakvog dodatnog placanja po minutu itd.
- ima prioritet pri trosenju u odnosu na minute iz paketa
- Politika fer korišćenja usluge (Fair usage) - podrazumeva 1000 min/mesec
- omiljeni broj podrazumeva besplatne pozive (i sms) u jednom smeru
- besplatni su i SMSovi iako to nigde ne pise na site-u ali je tako. Da li je ovo trajno (posto su kod mene besplatni sms-ovi vec vise od godinu dana) ili je 'priveremeno' ne znam ali...
U svakom slucaju sve to (osim za sms) i pise na
https://www.telenor.rs/sr/Privatni-kori ... broj/#tab1

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

ducka napisao: - Politika fer korišćenja usluge (Fair usage) - podrazumeva 1000 min/mesec
- omiljeni broj podrazumeva besplatne pozive (i sms) u jednom smeru
Odakle ti informacija da fair usage ogranicava na 1000 minuta. Ja sam spletom okolnosti dva meseca trosio mnogostruko vise, na granici logike, sramota me da kazem koliko je to :) ali da se tarifiralo redovnom tarifom prosao bih kao da sam u romingu gledao selo gori a baba se ceslja. Nista mi nisu rekli.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Lobachewsky, haha..:-) :-) Mozda su bas posle tih tvojih 2 meseca uveli ovo..:-) :-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Jel' jesu uveli? Kazem, nemam pojma, sada sam na Vipu. Ono je bilo otprilike kada su i uveli te dodatke. Tada mi je dobro doslo, da se tako skromno izrazim. :) Ali tada su mi redovno skidali poruke iz paketa, nisu bile uracunate poruke. Sad ste me zbunili :zbun smajli:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Ljudi,ajde odmah da kazem da mi je Telenor tu pri srcu :D ,ali bacili ste se svi na neke dodatne minute,fair usage,kao da samo imamo imenik sa Telenor brojevima.Na prethodnoj strani sam pisao o cenama tarifa i stravicnoj nesrazmeri u ponudi pojedinacnog paketa a da ne govorimo o ceni istih.Dajte malo i o tome,ne samo sta se moze dobiti,nego sta nam stalno uzimaju.Uporedite cene paketa kod ostalih provajdera i kod Telenora(a oni izbacili Prenesi i dopuni,kao da niko nezna da deli cene),pa Telenor kao da ima ponudu od zlata,ili manji broj korisnika pokusava da nadomesti cenom ponude.Nazdravlje.Ajde prikocite malo.Sta ce nam famozni mnp doneti i sta se ceka,da Vip kupi mts,da tek onda naj...mo?Neznam.

N-tchbl
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:54

Post od N-tchbl »

Auu, lepo, nema sta :D
Ovo za sms mi i nije toliko bitno, treba mi zbog poziva iskljucivo tako da mi je ovo sve gore navedeno za tricavih 290din stvarno sjajna ponuda u kombinaciji sa Prenesi Plus. Hvala :)
I5700 Galaxy Spica w/ CM a8.3 | Kingston 4gb | Sennheiser CX 300

ducka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2006. 12:00

Post od ducka »

Lobachewsky napisao: Odakle ti informacija da fair usage ogranicava na 1000 minuta. Ja sam spletom okolnosti dva meseca trosio mnogostruko vise, na granici logike, sramota me da kazem koliko je to :) ali da se tarifiralo redovnom tarifom prosao bih kao da sam u romingu gledao selo gori a baba se ceslja. Nista mi nisu rekli.
u pravu si, moja greska - tokom prosle godine je tokom trajanja akcije 'besplatno za dvoje' bila klauzula koja se odnosila na 1000min. Ove godine je besplatno za dvoje zamenjeno omiljenim brojem pa sam ja i samu "politiku fer korišćenja usluge" doziveo kao da se odnosi na 1000min. iako nikada nisam ni pomislio da tako nesto proveravam :)

Odgovori