Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Hvala miodrage što si podelio korisna iskustva sa svima nama.
Hajde da i ja kažem par rečenica o novim "Prenesi" paketima. Čini mi se da su prvenstveno namenjeni mlađoj populaciji. Posebno će se sviđati roditeljima jer će moći da kontrolišu račun svoje dece, a ovima će odgovarati fleksibilnost i mogućnost besplatnih razgovora do mile volje sa dva najbliža prijatelja. Međutim, meni ovako nešto ne bi odgovaralo jer ja volim "besplatne minute i poruke". Mada su mi i VIP Smart paketi baš simpatični. Samo da su malo jeftiniji...

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Sad sam slucajno video da i Telenor saradjuje sa handy i Tehno Mobile, to je dobro jos kada bi i izbor telefona bio veci....
link

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

iskreno, i nemaju neku potrebu za saradnjom sa dilerima jer imaju pristojan izbor telefona, i oni i vip. pritom sve tipove telefona, i one najskuplje mozes da uzmes i uz najmanje pakete, sto je za pohvalu
::luv phonez::

Dejan69
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Sub, 01. Jan 2011. 22:07

Post od Dejan69 »

Da to je itekako prednost u odnosu na mts, jer kodnjih skuplji modeli se nemogu uzeti u najmanjim paketima. To je velika mana mts-a.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

evolution napisao:Opušteno i u romingu
Cena početnih 5 KB je 5,9 dinara sa PDV-om, i važi za sve roming zone. Naplata korišćenja nakon inicijalnih 5 KB vrši se na osnovu prenetih podataka i roming zone u kojoj se nalazite.
Po novom sistemu prenos podataka tarifira tako što se početno zaokruživanje vrši na 5 KB, dok se nakon toga zaokružuje na 100 KB (po formuli 5 + 100 KB, umesto dosadašnje 100 +100 KB)
evolution, sta je tu opusteno?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Lobachewsky,ajde nemoj da zezas,pa tih pocetnih 5 KB je dovoljno da budes "opusten"... :roll: :wink:
Ali i dalje ne mogu da verujem,citavih 5 KB... :o :ohmy:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

eh što volim tu matematiku.umesto da naplate tih 100kb odmah oni prvo naplate 5 pa odmah posle toga još 100.znači zarada je zagarantovana.ne znam ni jedan mob koji potrši samo 5kb kada se konektuje...ili ja pak koristim samo trpšadžije od mobova..
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

5kb se potrosi samo kad se otvori browser. :)

E Telenore, Telenore, ko vam sedi u menadzmentu bas me zanima? :uhuh:
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

И када се прогноза ажурира оде бар 15КБ, мање од 5 нема силе да се потроши. Како јефтина превара од стране Теленора :dry:

Што се тиче нових тарифних профила лоше.
За 500Дин на Контроли трошкова могу да пошаљем 500 СМС порука, направим 14 позива у трајању од по 5мин (скупа тарифа, ако се зове викендом и после 22h онда још више) и на нет искористим 66МБ.
За 490Дин на Пренеси и допуни могу да пошаљем 144 СМС поруке иииии... "На вашем рачуну немате преосталог кредита, молимо допуните ваш рачун." :lol:
Једино ко зове два броја изузетно много, њему се можда исплати иначе није ништа исплативије од при-пејда.

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Post od mp3mp3 »

LittlePrince, dobro je što daju telefone uz ovu tarifu, po meni to je ono što ovu tarifu čini boljom od prepaida, cene su sasvim bezveze :unsure: :smutny: :uhuh:

Tarra
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 20:15

Post od Tarra »

Meni ponuda savrseno odgovara, verovatno cu je uzeti cim potrosim neke bonuse i kredit koje imam kod Telekoma :) Telefoncici su ok, al jos cu videti da li cu se obavezivati ugovorom. Ovo je najjeftinija ponuda za 2 omiljena broja koja se trenutno nudi ( ako pricate i cesto i dugo).
Ako pricate dugo, al ne i cesto onda mi se cini najpovoljnije ovo novo kod mts-a - Zvezda, Partizan kartice. A za ceste,ali kratke razgovore mislim da je sasvim dovoljno uzeti malo jacu postpejd tarifu bilo kog operatera( koja obuhvata dosta besplatnih minuta).
Svakako, od mene zahvalnica Telenoru za ovaj novi paket :)

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

111 Meni

Sa novom Telenor aplikacijom "111 Meni" kontrola troškova je još lakša.

Bilo da ste prepaid ili postpaid korisnik, sada u svakom trenutku možete na lak način da proverite stanje vašeg računa odnosno iznos dopuna, iznos preostalih minuta, poruka ili koliko vam je još megabajta preostalo.
Preuzmite aplikaciju i uživajte u kontroli koju imate.

Posetite http://wap.telenor.rs/111meni/ sa Vašeg mobilnog telefona.

@Lobachewsky: Primećeno je da ogroman broj telefonskih aparata "pravi" automatski (ili manuelno) protok od svega par kilobajta u romingu, za proveru vremenske prognoze, mail-a, kursne liste i slično (čak i bez korisnikovog saznanja), i na taj način zbog 2 ili 3 KB budu zaokruženi na 100 KB. Ovom promenom tarifiranja se samo najkrupniji deo baze tih korisnika stavlja u "slobodniji" položaj.
Poslednja izmena od evolution u Uto, 05. Apr 2011. 12:03, izmenjeno 2 puta ukupno.
iPhone 6 Plus

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

A vi ste im dali "čitavih 5", i kažete im "opušteno"?! Kako ste to primetili da je baš 2-3kb? Čak i najjednostavniji telefoni sa GPRSom potrose vise po jednoj konekciji, a kamo li ovi novi "dzepni kompjuteri" sa 3G mrezom i ostalim dzidza-midzama...

ducka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2006. 12:00

Post od ducka »

@ Evolution
Prilikom pokusaja da instaliram pomenutu aplikaicju dobijam info da se readi o gresci
"compulsory attributes missing"
Radi se o Symbian s60v5 telefonu.
Na internetu sam pronasao da neke Nokie (uglavnom N serije) odavno imaju ovaj problem i da je greska u Javi, tacnije jad file-u koji se preuzima, te bi bilo lepo da obavestis kolege da imaju problem sa MIDletom, tacnije sa Nokijom :)
http://matt.benic.us/nokia-jad-files-an ... ibutes-mis

Takodje bilo bi lepo da se sazna malo vise o novom paketu prenesi i dopuni. Da li mogu da se aktiviraju Telenor dodaci na ovom paketu? Da li ce se 290 din kredita za aktivaciju telenor klika skidati od vec pomenute pretplate/kredita (po isteku 6 meseci)? Da li moze da se aktivira dodatak za medjunarodne razgovore? Koliko se meseci prenosi kredit (da li je kao kod dosadasnjih prenesi paketa)?

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Post od mp3mp3 »

Meni piše da nisam Telenor mreža a jesam i nije htela aplikacija da se downloaduje :unsure:

ducka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2006. 12:00

Post od ducka »

Moguce ako si otisao sa WiFi interneta, u tom slucaju te ne prepoznaje kao telenor korisnika.
Moras da odes sa Telenor internet konekcije na pomenutu adresu

Dzeki Cen
Banned
Postovi: 60
Pridružio se: Čet, 11. Nov 2010. 14:53

Post od Dzeki Cen »

E bas necu da se kacim sa Telenor gprs-a nego sa wifi :x :x . Kad omogucite da se preuzme sa wirelees-a,mozda i preuzmem(mada sumnjam) :P

ducka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2006. 12:00

Post od ducka »

Niko nista nije uradio tebi iz inata da ti ne bi mogao da preuzmes sa wirelees-a, vec je potrebno da te server identifikuje kao konkretnog korisnika Telenora i dao ti individualne informacije koje se ticu samo tvog broja, tako da...
A nema potrebe da se plezis jer: "Aplikaciju preuzimate bez ikakve nadoknade. Internet saobraćaj prilikom preuzimanja aplikacije neće biti naplaćen."
Detaljno o tome: http://wap.telenor.rs/111meni/?page=212254

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Post od mp3mp3 »

ducka, preko klasičnog mob. interneta. Ali mi nije prepoznao karticu iz nekog razloga. Jeste download besplatan kako piše, ali dok sam došao na sajt i stigao do download dugmeta i dobio obaveštenje da ne nisam Telenor korisnik :roll: skinuto mi je 4,5 din. :unsure:
Srećom su ugašene slike u browseru po defaultu :D

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Post od mb011 »

mp3mp3 napisao:Meni piše da nisam Telenor mreža a jesam i nije htela :unsure:
ja sam pokusao preko opere da skinem, nije hteo, kada sam otisao preko browsera iz telefona, uspelo je bez problema (nokia E72..)

Odgovori