Prevara sa PREPAID manijom!

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
<Milanche>
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 23:39

Prevara sa PREPAID manijom!

Post od <Milanche> »

27.02 sam aktivirao prepaid maniu sa 100min i 100mb saobracaja 7 dana.
Do tada nisam koristio MTS internet nikada, vec samo wifi.
Pre isteka 7-og dana, koristio sam internet i samo se pojavila neka greska, kada sam proverio stanje, pisalo je da vise nemam vremena, ok, ukrali su mi par sati , sta je tu je. Tada mi je telefon bio na 3G, a potom sam iskljuicio, kao i obicno, samo na GSM.

Kad evo danas da proverim kradit i nemam nista, nestade 1000Din!
Ja pozovem korisnicki centar, a oni "gospodine, telefon vam je sve vreme bio na internetu, greska je do aparata, niste iskljucili"

Pa kako je ovo moguce?
Prvo, nisam uopste koristio telefon za internet, drugo kad god se konektujem, uvek me pita da odaberem wifi, mts.... i trece, kako sam mogao da koristim internet kada mi je po isteku prepaid manije stalno izlazila greska?

Znaci, oni su mi aktivirali taj neki seris za internet, i gde ja treba da ga iskljucim, i da li se to tarifira po kb ili kako?
Evo sada gledam u dnevnik
Jel to ovo pak prenosi? - znaci uopste ih nema nakon 7-og marta, kada mi je istekla pripeid manija


Evo, sada vracam film:
Promocija PREPAIDmania vam je aktivirana 27.02.2011 u 15:27
Minuti i data saobracaj u mts mrezi vaze 7 dana.
Stanje mozete proveriti na *137# i *105#
Promocija pripeid manija vam istice 06.03.2011
, vreme 09:11
Promocija pripaid manija vam je upravo istekla 07.03.2011
, vreme 11.52

Iz Dnevnika- Veze za pak. prenos (to je valjda mts internet)
prvi put u zivotu koriscena 27.02 u 15.32
Poslednja, kada vise nisam mogao da koristim, jer je dolazilo do nekakve greske kada bih se konektovao07.03 u 03:03
Mislim da imam osnovane razloge da se nekom na**** m u poslovnici!

I sazeto

Promocija aktivirana 27.02 u 15:32, trebalo bi da istekne 6.03 u 15:32, iako tek 07.03 u 11:52 dobijam SMS da mi je promocija istekla.

Ja nisam brojao na prste koliko jos dana imam , vec sam se oslonio na servis *105# gde je pisalo da imam jos toliko i toliko MB, a izgleda da sam koristio net u noci 06/07 i tada potrosio kredit, iako sam sve vreme proveravao na *105# i tek kada vise nisam mogao da se konektujem, na *105# pisalo je da vise nemam MB.
Ocigledno je prevara preko *105# gde kazu da imas jos minuta/MB, a u stvari nemas i skidaju kredit.
Ima li svrhe da se zalim?
Nokia Efiftyone

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

ne. u startu je definisano da promocija traje 7 dana, a sad da li su poruku da je promocija istekla namerno ili nenamerno poslali kasnije to je vec diskutabilno ali ne i osnov za zalbu.
kod njih me nista ne cudi, ja juce dobio neki bonus (uplatio 100 din da ne ugase karticu), u poruci stoji da vazi do 21.03. a kad proverim to bonus stanje pise da vazi do 11.04.

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Дал је могуће да ниси приметио да ти скидају кредит тј да си за вече потрошио 1 000дин :wacko:
Ако си знао да је промоција истекла (тј. требала да истекне) зар ниси проверавао кредит док си користио нет?

Немаш никакве основе да их тужиш а у пословницама не раде људи који су одговорни за то па да им како си написао "na**** m".

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

Bez'te od tog MTS-a, ko jos to nije shvatio izgleda da je lood :)) A posto je tender propao - nece se nista promeniti u sledecem duuuuzem periodu! :wacko:

Tarra
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 20:15

Post od Tarra »

@Zligor: Pretpostavljam da si na promotivnoj tarifi
viewtopic.php?t=10475&start=1980&sid=e4 ... 9b162fb66a

Meni je stigla poruka da mi bonus traje 7 dana. Na proveri stanja je pisalo oko mesec dana, a operater mi je rekao nesto trece. U praksi mi je bonus trajao 8-9 dana, tako da uzivaj dok traje, a do kada ce trajati, to niko ne zna :dry:

Sto se nepravilnosti kod kracih pripejd mt:s akcija tice iznervirale su me sledece stvari:

Drugarica je tokom februara uplatila kredit i dobila bonus koji vazi 24h. Kada je isteklo 24h(kroz 1-2h) vidi na proveri stanja da bonus jos nije ukinut. Nazove nekog i nastavi sa pricom, a kad tamo skinuli joj ceo kredit, bonusa nigde. Ili neka redovno prikazuju stanje ili ako vec prikazuju da imas neki bonus onda neka sa njega i skidaju. Posebno sto za razliku od provere stanja na postpejdu, na pripejdu je dosta azurno, ljudi se opuste da mogu da mu veruju i eto...

Druga stvar, uzela sam SMS maniju za 50 din, samo sto za prvih 50 din koje su mi skunuli nisam dobila nista :x Zatim sam ponovo poslala zahtev, skinuli mi jos 50 din i dobila sam obecane poruke, ali sam ih znaci platila 100 umesto 50 din. Uzela bih ih i da mi je u promociji odmah pisalo da su 100 din, ali da kazes 50, a uzmes 100, to nije ok.

Tako da pripejdovci- oprez sa promocijama, da nas ne izadju skuplje nego da ih nismo ni uzimali!

potraga
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Uto, 16. Nov 2010. 17:41

Post od potraga »

Tarra napisao:Drugarica je tokom februara uplatila kredit i dobila bonus koji vazi 24h. Kada je isteklo 24h(kroz 1-2h) vidi na proveri stanja da bonus jos nije ukinut. Nazove nekog i nastavi sa pricom, a kad tamo skinuli joj ceo kredit, bonusa nigde.
ovo se desilo velikoj vecini ljudi :o (to su mi rekli drugari jer sam ja na postpaidu)
Ono sto je jos gore, nekima se sa tih kodova promocija nije skinula ni polse 1-2 dana. Sreca pa su oni vec navikli na mts i znali su da to nije vise promocija...
Ali cudno je to da kad se priblizi kraj promocije, npr. MB se nisu pomerali. Drug mi je rakao (posto svakako koristi net i bez promocije) da je namerno pratio, i kaze kad mu je dan pred kraj promocije bilo ostalo oko 100kb, i posle je isao xy puta na net i uvek mu je u proveri pisalo to isto stanje...

Tako da, mislim da svi koji koriste mts vec odavno znaju kakvi su, tako da me ovo uopste necudi...

Odgovori