MNP - Mobile Number Portability

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Operateri verovatno ne žele da daju nikakva obaveštenja vezana za MNP jer nisu sigurni da li će i kada će im naši vlastodršci dozvoliti da to uvedu. Sve se vrti oko privatizacije Telekoma, pa se zato sve odlaže i odlaže u nedogled. Da nije pritisaka iz EU, mi bismo bili gori nego Angola.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Mirko BGD, sto si tako negtivan :lol: bice MNP-a samo su malo odlagali :lol: :lol: :lol: :lol:
and justice for all...

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

Ha ha Angola nije valjda da imamo konkurenta u ovome , ma daj mi smo bre nenadjebivi sto se ovoga tice :D

Tarra
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 20:15

Post od Tarra »

Ma da ce biti nesto od toga 1. aprila oglasili bi se oni do sad.
Ali, posto sad odlazu od meseca do meseca, a ranije od pola godine do pola godine, ima nade da dok smo zivi i docekamo taj MNP.

Uskok
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sre, 16. Feb 2011. 01:08

Post od Uskok »

Zivi bili, pa videli, nije ni taj Maj daleko. Mada su se umusili i cute, k'o dete kad se ukaki :lol: pa je vrlo verovatno da nam se sprema jos jedna ispala.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Izgleda jos jedna ispala.U Mts kazu da ce biti pozvani 2 meseca pre pocetka primene MNP-a radi pripreme postupka i obuke sluzbenika a do sada ih niko nije kontaktirao niti obavestio.Oni o MNP-u cuju samo od gradjana koji se interesuju.Izgleda da ih to ne interesuje pa druge informacije i ne traze.
LG G2 Black,16GB

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

AnGeL oF LoVe, odakle imaš te informacije? Ne verujem da nisu obavešteni jer se odavno o MNP-u priča u svim medijima. Čak sam o tome dosta čitao na Mondo portalu koji uređuje Telekom. Dakle, nema šanse da ne znaju. To je priča za malu decu. Nije im Koštunica direktor pa da nisu obavešteni.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Post od mb011 »

U sustini, ako je neko sada njihov korisnik, a raspituje se o MNP, pretpostavka je da isti planira da menja mrezu, sto njima nije interes, s toga ce i da glume neobavestenost.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Mozda misle na zvanicna obavestenja, od RATEL-a i ostalih koji su za to zaduzeni. Meni nije tesko da poverujem u to. Nista me ne bi iznenadilo u ovoj nasoj jadnoj drzavi.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Dva meseca obuke :lol: pa zagde bre to, ako je za put na mesec uredu.
Ma koja obuka to oni pricaju pricu, napravice se program koji sam sve radi i gotovo. Sluzbenik samo treba da ubaci podatke u komp. i enter i gotovo ako im zato treba obuka......
Tosu Srpska javna preduzeca. :shock: :wacko: :cry:

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Aleksaboy,MTS poslovnica u Cacku.Navodno,stalno idu na sastanke i seminare ,do sad nisu imali nista na ovu temu a na moje pitanje o MNP-a,mnogo se iznenadise i pitaju me odakle meni takve informacije kada oni nemaju pojma o tome.Kada sam pomenuo silne izjave,forume i sajtove gde se najavljuje mogucnost promene broja rekli su mi da za svaku novu uslugu moraju ici na dodatno usavrsavanje(obuku,seminar) i da nikakav poziv na ovu temu jos nemaju,pa zakljucuju da do toga nece skoro doci a ako se proda Telekom (opet njihov zakljucak) kazu da zaboravim na tu mogucnost i uzmem neki telefon sa dvogodisnjim ugovorom.Navodno,buduci vlasnik nece imati nikakav interes da dozvoli MNP i odrekne se odredjenog broja korisnika.Mozda ce to biti neka stavka u ugovoru o kupoprodaji,ko ce ga znati?Bas me zanima sta ce se desiti.Nisam uzeo telefon a ugovor mi je istekao pre 5 meseci jer cekam MNP.
LG G2 Black,16GB

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Pa vidite i sami po novinama da su izgleda jedini potencijalni kupci, skoro odustali od ponuda i da izgleda "tvrde pazar" kad su naculi da je Telekom moguce kupiti i za manje para, tako da je vrlo moguce da vlast nece dozvoliti uskoro MNP jer, kao sto kaze AnGeL oF LoVe, mnogi bi otisli iz mts-a i kako onda sledecem potencijalnom kupcu reci "Vi kupujete najvecu i najbolju kompaniju u Srbiji" ? :lol:

Meni se iskreno i svidjaju komentari skorasnji da su mnogi poceli da ukljucuju mozak i da prihvataju mogucnost da se ne proda uopste Telekom.
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

nece toliki broj ljudi otici... Max 10000. Prvo mt:s ima najjeftinije pakete, drugo gomila njih nece nikad ni saznati za mogucnost ovako necega, i trece, svi su se vec prilagodili svom operateru. Postoji jako mali, da ne kazem zanemarljiv procenat nas koji tacno znamo sta hocemo i za koliko para...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

dakle moje prorocanstvo se ostvarilo... startovanje MNPa se odlaze... za nekih par meseci
sutra zvanicno saopstenje za javnost ;)

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Post od mb011 »

Ipak, nesto se izgleda pozitivno desava... smo da ga sada ne testiraju jedno godinu dana...

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php ... _id=500134

ALI, ipak: http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=500152

Kasnice jos "nekoliko" meseci, znaci sigurno do septembra nista... strasno stvarno
Poslednja izmena od mb011 u Pet, 18. Mar 2011. 16:16, izmenjeno 1 put ukupno.

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Hmmm, nisam baš siguran. Evo još jedne vesti koja nije baš tako slatka, takođe sa B92 sajta: http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=500152

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

To se i ocekivalo ili smo mozda mi i prizvali da opet kasni. :D

A zamislite onda kada ce u Srbiju doci paypal!!! Kad ovako "hitro" idemo u promene. :)

Prvo se za paypal pricalo da ce moguce doci 2007. , pa 2009. , pa 2010. , pa mozda 2011. Samo mali primer za 2010-u godinu :lol: A vest je iz 2009-e.
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Ljudi i kad bi trebalo da pocne MNP?? :?

vlada1970, mi smo jedna tuzna, tuzna zemlja :cry:
and justice for all...

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Dream Weaver, Јел то провокација :lol:

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

LittlePrince, ma jok bre!
Nego nisam bas skapirao sta su rekli kad ce poceti MNP :) :wink:
and justice for all...

Odgovori