A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
srki90
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pet, 11. Mar 2011. 20:23

Post od srki90 »

Ja sam pre 6 meseci postao korisnik Vip-a postaid 150 i jako sam zadovoljan i jako su korektni!
A pre toga bio sam korisnik mts i viceto sam bio u manjku sa porukama, jako brzo sam ostajao bez poruka, u toku preseka nemogu videti stanje tek posle par dana bas lose, lose, lose. Sto kod vip-a nema toga... Imam 150 min 150sms i 1000min u mrezi tj. u vip-u. i sve mi stize do zadnje poruke do kraja, i na kraju meseca zna se 814 din ni vise ni manje.. A mts jedan mesec 320 drugi 900 din treci mesec 1200din i sve tako nisam to mogo dugo da izdrzim.. poz :)

Marko.85
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Ned, 27. Jun 2010. 21:15

Post od Marko.85 »

Potpisao sam ugovor na 2 godine, paket 325 + 1GB interneta. Naravno taj paket neta sam uzeo zbog telefona jer je uz njega telefon bio 1din. Isti telefon je bio 1din i uz paket 900. E sad, ja bih da se prebacim na paket 900 ali mi devojka u Vipu tvrdi da moram nastaviti da placam i ovaj paket interneta.......wtf. Ovaj 325+1gb je mesecno 1907 din, a ovaj 900 je oko 2500. Nije mi logicno da moram da placam net i dalje ako prelazim na veci paket. Uglavnom, i kada sam kupovao telefon isao sam 15 puta i svaki prodavac je pricao svoju pricu. Zanima me da li neko zna sigurno da li moze ovo sto hocu ili ne moze da se ne cimam opet 15 puta dok ne naletim na prodavca koji zna svoj posao.

Zaboravih napisati da je proslo 7-8 meseci od potpisivanja ugovora.
HTC Tattoo

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Marko.85 pozovi lepo KC i lepo pitaj šta i kako.ako operater ne zna zatraži da pita nekog iznad jer uvek imaju kod sebe lika koji zna više od njih.barem ja tako radim.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

Paket VIP900 vise ne postoji, mozes da biras 600 ili 1000 :) PRocitaj nam sta pise u ugovoru tacno pa da znamo, ne moze nista sto nije u ugovoru definisano.

Marko.85
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Ned, 27. Jun 2010. 21:15

Post od Marko.85 »

AquaZX, Nisam znao da ne postoji vise taj paket 900... Ok jasno mi je sada sve. Ne vredi mi ni da se raspitujem dalje, na isto bi mi doslo da se prebacim na ovaj paket 1000, svakako placam oko 3000 do 3500din mesecno.
Hvala na infu.
HTC Tattoo

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Post od mp3mp3 »

SMS za pomoć Japanu
Izvor: B92

Beograd -- Vip mobile aktivirao je kratak SMS broj 2001 za sve svoje korisnike koji donacijom žele da pomognu građane Japana ugrožene zemljotresom i cunamijem.

Cena poruke je 50 dinara i na donirani iznos ne plaća se porez.

Sav prikupljen novac biće prebačen na račun Crvenog krsta Srbije koji je namenski otvoren za pomoć stanovništvu Japana.

Vip je dobio veliku podršku od internet zajednice Srbije i pokretača akcije #jazajap na Twitteru, koji su vest o broju 2001 distribuirali članovima putem Facebook i Twitter naloga i pomogli prikupljanje donacija.

"Po aktiviranju broja, veliki broj korisnika Vip mreže poslao je SMS poruke, pokazujući da građani Srbije nisu zaboravili nesebičnu pomoć Japana proteklih godina", navodi se u saopštenju ove kompanije.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=499306

Možda tekst nije jasan, donacija se šalje praznom porukom na 2001. Skida tačno 50dinara. Proverio sam.

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Kupio sam danas jednu VIP karticu, dopunio i poslao poruke za sav kredit. Nije puno, ali kada bi svi uradili toliko, nakupilo bi se dosta. Baš mi je žao Japana. Puno su nam pomogli preko donacija, pa je red da uzvratimo istom merom koliko možemo...

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

Ja sam odma posto sam video stranicu na FB,poslao sms,i bez razmisljanja opet bi ucinio...
svaka cast za VIP jer su prvi pokrenuli akciju!

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ја бих послао када бих знао да ће те паре отићи у Јапан али пошто сам сигуран да ће отићи само 20-ак процената нећу да учествујем :dry:

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

i ja sam isto ko i aleksa a i sa moga broja sam , nebi se druze slozio s tobom mi trebamo ovo da uradimo verovatno ce vec ukoliko sutra i crveni i plavi uraditi isto neku tako kaciju nebitno i ko je a taj koji ovo sve organizuje neka je njemu na dusu ako tako sta ucini eto samo toliko

mnogo mi je zao japančića mnogo su dobar i nadasve cestit narod :( stefio ih je nevidjeni bed jednostavno mi ostali nemozemo valjda ni da skontamo koliko je tamo tuge se slilo u svega par sekundi

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

mt:s je takodje podrzao akciju sa istim brojem 2001. Cena poruke je 50 din a porezi se ne placaju. Zao mi je Japanaca, i treba uciniti sve da se tom unesrecenom narodu tamo pomogne.
A da su lafovi, dokazuje to da krediti koje su nam obecali ostaju da vaze.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

to je bre narod ispred svog vremena,
na onom krsu i goleti napravise drugu svetsku ekonomiju,a mi sa ovolikom ravnicom,najsiromasniji :)

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

miodrage, ja bih da pošaljem SMS ali nešto ne vidim nikakvo obaveštenje na mt:sovom sajtu :?
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

gargamel4, mislim da sam video na njihovom fb nalogu. Ako se ne varam, salje se prazna poruka na br. 2001.

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Post od mp3mp3 »

mezzano, tako je, ja sam proverio i bas je tako. Skida tacno 50din .

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

bravo ... pustio sam poruku sa cetvorke, mogli su na sajtu da stave bar nesto

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Strašno za Japance... Kako vaspitan narod, sramota ih što im se uopšte nudi pomoć. Slanje poruka je najmanje što mi možemo da uradimo kao stanovnici iste planete :)
Elem, uzeh taj VIP internet danas, odlično radi barem ovde u Zemunu (Retenzija) gde je inače 3G dobro pokriven. Download (Opera) je varirao od 200 do 480 kb/s, ok. Naravno poenta "mobilnog interneta" je u što boljoj pokrivenosti.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Vlada Zem, sta sve treba od "papirologije". Da li bi moglo nezaposleno lice da potpise ugovor? Kolika je ugovorna obaveza?

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

mezzano, 2 dokumenta sa slikama za početak (recimo lična i vozačka dozvola/pasoš), drugo je "Kreditni biro", to ćeš teško da prođeš ako si nezaposlen i nemaš stalne prihode (to je standardno kao i kad praviš postpaid ugovor, da ne pričam ako kasniš neke rate - banka, lizing itd). "Probni" period je 3 meseca + !!!!! još 3 meseca "otkaznog roka", znači minimum 6 meseci, ako sam dobro razumeo.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Marko.85
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Ned, 27. Jun 2010. 21:15

Post od Marko.85 »

Bas me zanima koji genijalac je smislio ovo da su potrebna dva dokumenta :o :blinky: Meni kada su trazili i vozacku, ja kontao da me zezaju, kad oni ozbiljni :lol:

Inace ako hoces telefon, ugovorna obaveza je 1 ili 2 godine :wink: A posle 6 meseci mozes da predjes na manji paket uz odgovarajucu nadoknadu. Ne znam da li mozes da prekines ugovor.
HTC Tattoo

Odgovori