Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Mozda ce mu u poslovnici dozvoliti da napise neku molbu za rasknjizavanje racuna pa da mu i ne naplate taj prelazak. Ali posto su jako kruti za saradnju skoro sve se svodi na minimum. Neka ponese neku cokoladu i kafu pa ce onda biti lakse pregovarati. ;)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Andrijano, koliko sam ja shvatio Telenor funkcionise tako sto mesec podeli na 3 dela po 10 dana i u svakoj toj trecini imas po 100 MB.
Nije na trecine, nego linearno. Daklem, u ovom slucaju 1 dan = 10MB. 8 dana = 80 mb, 10 dana = 100 mb.
Tako je i sa smsom i minutima u paketu. Moze da bude zeznuto prebacivanje na sred meseca, ako trosis sadrzaj brzim tempom od predvidjenog.
Ja sam jednom prilikom hteo da se prebacim sa manjeg prenesi paketa na veci posto sam skontao da poruke ne mogu da mi izdrze ni do pola meseca. Pozovem ja korisnicki, i operater mi je posteno skrenuo paznju na to.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Post od godja »

mislim da je oko ovoga najbolja situacija u Vip-u..
bilo kakva promena vezana za pakete ti bude aktivna od sledećeg obračunskog perioda,tako da nema neprijatnih iznenađenja na računu :uhuh:
Samsung S10+ red

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Aha, sad mi je jasno. Kod mt:s-a je to mnogo postenije odradjeno. Do pre nekog vremena je bilo tako da je pretplata za td bila podeljena na 3 dela, tako da ako se aktivira/deaktivira td, recimo, 15-og, placa se 2/3 cene, s tim sto, dok je dodatak aktivan dobija se celokupan iznos poruka/minuta/data saobracaja. Sada se placa pun iznos, bez obzira na datum aktivacije i dobija se pun iznos dodatka, sto je daleko bolje nego kod Telenora.

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Dodaj međunarodne pozive
Tarifni dodatak "Dodaj međunarodne pozive"

Bliži nego ikad! Razgovarajte povoljno i jednostavno sa celim svetom!

Od sada više ne morate da vodite retke i kratke razgovore sa dragim osobama, prijateljima i poslovnim partnerima iz inostranstva. Vreme je da se opustite, jer je novi Telenor tarifni dodatak za međunarodne pozive najpovoljniji i najjednostavniji način za pozivanje ka fiksnim i mobilnim mrežama širom sveta, omogućavajući Vam da pozivate inostranstvo po ceni već od 3.4 dinara po minuti!

Uz to, tokom ovih poziva možete da računate na savršen kvalitet veze, bez “seckanja”, kašnjenja i odzvanjanja glasa tokom razgovora.

A ono što ovu Telenorovu ponudu čini zaista jedinstvenom na našem tržištu je njena jednostavnost – Telenor tarifni dodatak za međunarodne pozive je trenutno jedini servis na našem tržištu koji po ovim cenama omogućava direktne pozive ka inostranstvu sa mobilnog telefona, bez prethodnog pozivanja nekog lokalnog broja, bez ukucavanja zvezdica, taraba i tajnih kodova. Jednostavnije rečeno, samo sa Telenor tarifnim dodatkom možete da pozivate broj u inostranstvu direktno iz svog telefonskog imenika po ceni od 3.4 dinara po minuti!


Kako se aktivira ovaj tarifni dodatak?

Fizička lica, bilo da su prepaid ili postpaid korisnici, ovaj tarifni dodatak mogu da aktiviraju lako, slanjem besplatne SMS poruke sa tekstom „MP“ na broj 9000, ili putem USSD menija *111# izborom opcije „Tarifni dodatak“.

Cena ovog tarifnog dodatka iznosi 100 dinara (bez poreza).

Za prepaid korisnike tarifni dodatak važi 30 dana od dana aktivacije, dok za postpaid korisnike tarifni dodatak važi do kraja kalendarskog meseca i automatski se obnavlja sve dok se korisnik ne odjavi. Odjavljivanje se vrši slanjem besplatne SMS poruke sa tekstom “MP STOP” na broj 9000.

Za informacije o načinu aktivacije tarifnog dodatka, pravna lica treba da se obratite Telenor kontakt centru na broj 063/9863.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Aleksaboy, mislim da je to djuice@rs aka evolution vec predstavio na nekoj od prethodnih strana. ;)

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Bio ortak u telenoru i rekli su mu da dodje za dva dana kad novi paket "zavizi" jer iako je na njemu,jos uvek im ne radi bas provera stanja,tj stize u poruci,a ne kao kod nas odmah na ekranu,i rekao mu je operater da ce do tad to da sredi i da pise neku molbu objasnjenje kako je tacno bilo i da ce mu najverovatnije vratiti na predjasnje stanje,tj nece morati da plati tih 5000din,ali sckacemo dva dana pa emo videti.

Lobachewsky,da da u pravu si ide linerano po danima,nego ovde se bas namestilo trecina :)
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Nisam video da je postavio, ali ako jeste onda OK. Znam da je do sada samo Telekom imao uslugu ovog tipa pod imenom Ino Call. Nadam se da će nešto slično uvesti i VIP pošto planiram da od Nove godine pređem kod njih a ovako nešto može da mi zatreba. 8)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Ima i telekom tu Ino Call, samo kod njih moras da kupujes vaucer (trafika ili sms), na svakih 200 (ili 500 dinara) -> poziv na neki 0800 broj -> tajni kod -> zeljeni broj#
Malo smara.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Post od Ensiferum »

"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

mp3mp3 napisao:Prenesi plus
Za sve vas koji svoj život ne možete da zamislite bez Interneta, sada možete odahnuti jer Prenesi Plus tarifni paketi pored besplatnih poziva i SMS poruka, donose i besplatan internet protok u domaćem saobraćaju. Jedino u Telenoru, sve što ne potrošite u jednom mesecu, automatski se prenosi i stoji vam na raspolaganju tokom naredna tri meseca, uključujući i internet saobraćaj.

Slika

Za sva pitanja u vezi sa kompanijom, mrežom i uslugama pozovite: 063/9863


http://www.telenor.rs/sr/Privatni-koris ... nesi-plus/
Pricali smo na tu temu na 89. stranici. ;)

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

Ala otimaju! 1490 din bez 2 poreza, a samo 300 minuta. Ok, posle imaš 1000 u mreži, ali račun ti je minimum 2000! I to da paziš koliko pričaš!
Sony Ericsson C510

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Preskupo,preskupo,preskupo 1934.02 din.kosta ovo zadovoljstvo.Ja neznam sta je ovim operaterima pa njhov gprs kao da je od zlata,tu je negde i vip sa postpeidom 900 malo je skuplji ali daje vise minuta i mms besplatne poruke.Opet cu napomenuti zar im je tesko da npr.10 minuta ko hoce moze zameniti za recimo 1 mgb. ili sms za megabajte tek to bi bili prilagodljivi paketi.Mislim da se ipak vise isplati neki fleksi paket,nisam izvodio racunicu ali sada kad bih sklapao ugovor odabrao bih fleksi 500 umesto prenesi 200. :ohmy: :disgust:

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Meni je Prenesi Plus 1GB recimo ekstra... Jeste Vipov postpaid 900 bolji, ali on je 500 dinara (30%) skuplji.
Za te pare na prepaidu imate 5000 minuta u mrezi. Jesu dve kartice, ali je kombinacija ludilo.
Kome je Prenesi 400 mali zbog poruka, a trebaju mu i megabajti, ovo je najbolji paket na trzistu. Za samo 300 dinara vise dobije se sve ono sto ti fali.
Zaokruzivanje je na 1kb.
Provera stanja besprekorna, daje informacije za preostale minute, sms, mb, i minute u telenor mrezi, pored trenutnog zaduzenja bez pretplate.
Plus, telefon koji se uzme uz Prenesi Plus 1GB (1490+porezi) iste je cene kao uz Prenesi 950 (2190 + porezi). A to su vec sasvim fine cene.
Temeljno odradjen paket, to mi se svidja.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

u principu paket nije los,ali ipak je 2000 mesecno mnogima previse. Meni bi sad racun skocio za 700 din kad bih presao sa mog prenesi 325 na ovaj preesi plus 1gb. Trebalo je da ubace jos neki npr sa 500mb,ali to nisu mogli jer su usrali sve sa ovim novim prenesi 200,400... Paket jeste jako interesantan,ali 2000 je 2000. Podneo bih ja to povecanje,ali ima drugih stvari koje me trenutno odvracaju od ovog paketa.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Moj slucaj... Bio sam na Prenesi 325. I uvek probijem bar 200 poruka jer posaljem preko 500 mesecno. A poruka 3 dinara jedna, tako da racun uvek solidno izadje preko.
I kad su uveli ovaj nov Prenesi 400, bilo je suludo da se prebacim jer jedino sto dobijam je 20% veca pretplata i zaokruzivanje minuta. Da dodajem i megabajte, i to onaj najmanji, pa taman racun da mi ode u nebo.
Medjutim ovaj mi je legao bas onako kako treba, ne razmisljam vise ni o vipovom legendarnom postpaidu 900.
Do prenosa broja sam miran :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

I ja sam premasivao poruke,ali sam to resio ovako: kad sam kod kuce,stalno sam na wireless-u i poruke saljem preko portala (ako neko ne zna,postoji usluga e-racun, racun ti stize samo mailom,a zauzvrat poruke ka telenor korisnicima su dz). Tako da sam sad na nekih 1300din :-) a posaljem oko 600sms mesecno. Ovako cu da furam jos godinu dana zato sto sam vezan ugovorom(kupio 5800),a za posle cu da vidim. Da nisam vezan,verovatno bih uzeo ovaj prenesi plus,i kupio legend,a ovako,moram da se snalazim :-D
ex ivan87

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

Ali pazi kako nas navlače da uvek damo malo više. Sve ove promene u postpaid paketima u Telenoru i mts-u govore u prilog tome. Malo ko će se odlučiti za manji paket, jer:
"bolje da dam još koji dinar, pa da više pričam... Šta mi je to."
Strašno! A ponašaju se kao da su minuti neka sirovina, koju su oni takođe platili, pe eto, ne mogu da nam daju više ili jeftinije. Što nisu na one stare pakete ubacili mb, i zdravo? Ma kakvi. Daj još!
Ma skupo bre! Bezobrazno skupo!
Sony Ericsson C510

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

pa to i ja kazem. Ko ima prenesi 325,ako hoce da kupi tel uz ugovor mora da uzme novi paket,koji je MALO SKUPLJI,i tako stalno u krug. I onda racunas, prenesi 400 hm, 1500-1600,al opet vidi ovaj preesi plus,ima vise svega,a smo 300-400din vise. :x
ex ivan87

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Ne bi trebalo da ti zahtevaju da predjes na novi paket ako oces telefon da uzmes nego bi trebalo da imaju cene posebno za te stare pakete jer ne bi smeli da te uslovljavaju da predjes na paket koji ne zelis.
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

Odgovori