MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Zna li neko ima li neki od dilera trenutno dobru ponudu telefona uz tarifne pakete ?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Alpha Copy
ComTrade
Handy
Telefonika

Ponuda i nije losa, mada su uslovi dosta losiji nego pre mesec dana. Sada je, sve ono sto je islo uz MIX500, na MIX100, a sto je bilo uz MIX1000, sad se daje uz MIX2000. Cene aparata su iste.

vuchko987
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 302
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2007. 20:06

Post od vuchko987 »

Pa sta je ovo, nijedan telefon ne ide na pretplatu manju od 1000 din (govorim za Alpha Copy)? Stvarno su preterali, i mts (koji je imao najpovoljnije telefone) i telenor sa svojim "prenesi"... Nisam nikad mislio da cu ovo reci, ali Vip se sad najvise isplati za postpaid. :blinky:

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Nazalost je tako. Duplirali su pakete uz koje se uzimaju telefoni. Do pre mesec dana, 6303, X3, 5130... su mogli da se uzmu uz MIX500, 5230, 5530, 5800... uz MIX1000. Sada su ovi jeftniji modeli u ponudi uz MIX1000 (uz istu cenu aparata), a ovi bolji uz MIX2000. :uhuh:
Ja sam dugo razmisljao sta da radim sa produzenjem ugovora i odlucio da marta produzim i uzmem 5230. Platio sam je 7.700 uz MIX1000, tako da sam izgleda uhvatio zadnj voz. :)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Jednom recju uzas od ponuda.Sto se mene tice,pre bi bio bez telefona nego uzeo neki iz ove ponude. :dry:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Neverovatno ali istinito,evo odgovora iz kancelarije Alpha Copy-ja na pitanje zbog cega su promenjeni uslovi nabavke telefone uz postpaid pakete i da li ce se vratiti na stanje od pre mesec dana...

"Postovani gospodine,
Cene i pakete odredjuje Telekom,tako da je to njihova a ne nasa odluka.

Pozdrav,

Customer Support
Alpha Copy d.o.o."

Ne mogu da verujem da je nekom operateru cilj da umesto da povecava broj korisnika koji ce placati ma koliku pretplatu (pogotovo bi to trebalo da je bitno kada neki operater treba da se privatizuje),sada cilj da dobiju sto manji broj novih korisnika,jer sam siguran da ce mnogo manji broj ljudi hteti da uzima telefone uz pakete po ovim novim uslovima...
Sada na pr. za N97 mini koja se glat moze naci u full pakovanju za nekih 400 E ("napolju" od 300 - 350 E),u A.C. treba dati odmah 210 E + u narednih 24 meseca 3.900 dinara pretplate!!!Pa da li su oni normalni,to na kraju izadje oko 1150 E!
Posle novih "Odnesi" paketa iz Telenora,sad i ovo,sta li je sledece sto ce da unakaze?!:dry: :x
Sta reci nego :disgust: ...
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

trenutno stanje sa 3 operatera je gore nego pre 15 god. sa jednim i pre 10 god sa 2. uzas. gledam neke ponude evropskih operatra, npr. nemacki O2 nudi X6 za 15e mesecno (2 god) ali bez ugovorne obaveze sa samu tarifu, moze i neko sa prepaidom da kupi. primer za n97mini koji si naveo je sramota, za 4.000 mesecno taj telefon ne mi smeo da kosta vise od 4-5.000.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Zligor,upravo o tome i pricam,"uspeli" su da nam nametnu da je na pr. kupovina HTC Legend-a u VIP-u uz Postpaid 325 + 260 E ustvari povoljna kupovina,a taj isti model se u na pr. GB (mreza O2) prodaje uz 2 godine ugovora sa pretplatom od 25 GBP ~ 2800 dinara za neverovatnih 0 GBP !!!
Inace u tih 25 GBP pretplate uracunato je 300 minuta i 3000 SMS-ova.

Ovde je taj gore spomenuti X6 uz ugovor na 2 godine sa pretplatom od 12 E u na pr. VIP-u staje tricavih 220 E,a kod Telenora je situacija jos gora (gle cuda),uz pretplatu od 15 E,naravno na dve godine,X6 se prodaje po ceni od 270 E,a uz ugovor na 12 meseci doplata je neverovatnih 360 E...:uhuh:

I posle neka mi kaze neko da kod nas operateri nemaju profit,pogotovo me fascinira nasa cuvena ministarka koja izjavljuje da Telekom "mora da se privatizuje jer nema novca za investicije"... :blinky: :disgust:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

Pa ja verujem da nema novca za investicije, jer ima duplo vise zaposlenih nego sto im je potrebno. Treba svima njima dati platu...
Sony Ericsson C510

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Fox napisao:"uspeli" su da nam nametnu da je na pr. kupovina HTC Legend-a u VIP-u uz Postpaid 325 + 260 E ustvari povoljna kupovina,a
Тако је брате. Суштина.
Мада нас нико не бије по ушима да се заробимо на две године под "повољним" условима.
Мени ускоро истиче уговор и не пада ми на памет да га продужим. Једино ако ми понуде х6 или Легенду за 100евра + микс 1000. А то ће бити једног дана! :D
Слобода или смрт

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Poredite ono sto je ne uporedivo, a to je trziste u Srbiji, Engleskoj i Nemackoj.
Naravno da ce tamo cene biti nize jer ima vise operatera, a ima i vise potencijalnih korisnika za koje se treba boriti i otuda su cene znacajno atraktivnije.
I sami znate da su kod nas operateri namirisali "ovcice za sisanje" i to iskoriscavaju maksimalno.
Kada na nasem trzistu bude veci broj korisnika koji sebi mogu priustiti ozbiljnije modele i jace post-pakete, bice i kod nas atraktivnih ponuda. ;)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Ma samo MNP za pocetak, a onda i veci standard... i eto nas :):)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

O čemu vi uopšte pričate? Kada uzmete cene telefona kod nasu i u inostranstvu kod nas su skuplji, ali kada tako poredite poredite i sve ostale stvari oko sebe (koje kupujete koristite i sipate) i shvatićete da je cena mobilnih telefona najmanji problem jer se to kupuje samo jednom u godinu dana (mada kod većine na dve godine), a ostale stvari koristite svakodnevno i plaćate ih višestruko više nego u inostranstvu.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Ne razumem... sta je bilo ko od nas, ukljucujuci i tebe, ovde pogresno rekao? :oops:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

IDzO,potpuno te razumem i u pravu si,niko ovde ni ne ocekuje da ce u skorije vreme moci na pr. Legend da se nabavi za 1 dinar uz neki postpaid paket,ali je sustina u tome da operateri ipak preterano naplacuju telefone koji idu uz pakete,pa taj isti Legend sa sve pdv-om na pr. u Italiji kosta izmedju 370 i 400 E u slobodnoj prodaji (kada odbijes porez to dodje na nekih 300 - 320 E),pa je ponuda od 260 E uz paket od 10 E + porezi za mene (znam da se dosta ljudi nece sloziti i to je ok) i dalje "preterana".Mislim da bi realna cena tog aparata uz paket od 10 E bila izmedju 180 - 200 E,sve preko toga je,moje misljenje,previse.
Setite se samo za koliko su u pocetku prodavali (VIP) Tattoo uz postpaid pakete pa se onda doslo do cena za koje se on danas prodaje... :|
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Ovo jedino da narod ustane i mobilise se da ode da ih zapali,a i ne bi steta bilo kad tavu finanansiJsku diktaturu prave za korisnike koji ih bi inace trebalo da je sve vise.Jednom recju DRIPCI. :uhuh:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Fox, slazem se ja sa tobom (uostalom ko ne bi voleo da ima povoljniju ponudu), ali VIP verovatno igra i na kartu ekskluzive. Prvi su uveli "Tetoviranog", pa "Legendu", a sada i "Zeljenog" i posto te modele, tada (Tattoo), a i sada (ovu drugu dvojicu), niko ne nudi u slobodnoj prodaji, mogu da diktiraju cene. Ovo mu dodje kao neki mini monopol na mobilnom trzistu. :dry:

Telekomov potez je katastrofalan po njihovo poslovanje, ali verujem da i sada ima onih koji su manje upuceni pa i dalje uzimaju telefone kod dilera po novim uslovima. Posto je doneta konacna odluka da se prodaju, ne znam kako ovo opravdavaju i kako im se ovaj potez uklapa u njihove buduce planove.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

IDzO,lepa im je ekskluziva,nema sta,ali kako onda objasnjavas "ekskluzivnu" cenu koju VIP ima za N97 - uz pretplatu od 10 E,cena telefona je prava sitnica 440 E... :wacko:
Nista bolji nije ni Telekom,uostalom ponudu za N97 mini sam vec naveo par postova iznad... :disgust:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Znas i sam da kod na Srbiji vazi ona "stara": "Nokia je Nokia!"; pa verovatno na tu kartu "makaze zvekecu". ;)
Sa druge strane stoji i pitanje po kakvim uslovima oni dobijaju telefone od generalnih zastupnika i da li je to razlog visoke cene!? ;)

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

IDzO,sigurno su nabavne cene od "generalnih" zastupnika jedini i pravi razlog ovako "sjajnih" ponuda uz postpaid pakete... :dry: :wacko:
Kako god,ukoliko se nesto ne promeni po pitanju cena telefona uz ugovor,tesko da ce operateri videti u skorije vreme moje pare kod njih u kasi,a siguran sam da i dosta ljudi deli moje misljenje... :roll:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Odgovori