Racuni u MTS-u nerealni

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Djole_Va
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 16. Jan 2010. 19:21

Racuni u MTS-u nerealni

Post od Djole_Va »

Pozdrav,

da li su jos kod nekoga ko ima 064 postpaid,racuni nerealni? Vec par meseci dobijam racune,koji mi nisu realni.Da li to u MTS-u nesto "nije" u redu ili se ja varam?!

Hvala,

Djordje

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

U mt:s-u mnogo toga nije u redu, kao npr. to da je danas 10-ti u mesecu, a provera stanja na računu i dalje ne radi. Međutim, nisam primetio da su računi nerealni, a postpaid korisnik sam već, mislim 7 godina. Možda samo treba bolje da se informišeš kako i šta naplaćuju, šta zaokružuju, da li su te obavezali na 3g pretplatu itd.
Sony Ericsson C510

Djole_Va
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 16. Jan 2010. 19:21

Post od Djole_Va »

To za stanje je vec uobicajeno par godina:)) Pogledacu racun kada stigne,nesto mi par meseci nije kako treba.

Hvala jos jednom.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Djole_Va, lepo odes u poslovnicu i zatrazis da ti uz racun stize i listing. Besplatno je, a svaki racun, na koji sumnjas, mozes da proveris. I ja sam na postpejdu vec 2.5 godine, i nisam imao ni jednu zamerku na racun, ali ipak sam zahtevao da mi stigne listing, za svaki slucaj, jer sam dosta citao o tim problemima.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Meni su računi bili poprilično veći pre nego što sam zatražila da mi uz račun stiže i listing. Od tada su uglavnom onoliki kolike i očekujem... Ne mora da znači da je to pravilo, ali kod mene je takav slučaj... :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

За 4 године коришћења ми нису налатили ништа што ја нисам користио.
Али увек ми стиже и листинг, за сваки случај.
Слобода или смрт

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Do sad nisam primetio da dobijam vece racune od ocekivanih, ako bi i dosao poveci racun uvek sam znao zbog cega. Zaista nisam primetio da me mts potkrada a ako to rade rade da suptilno :lol: .

Sto se tice provere stanja grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :x

Kod telenora 3eg u mesecu mogu da proverim stanje i kad posaljem poruku ili pozovem to mi posle par minuta (ako ne i odmah ) skinu sa stanja a kod mts-a posle dva dana!!!!!
and justice for all...

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

Glavni problem je sto ne radi provera stanja kako treba i onda se zanesemo,pa nas psle racun obraduje ;).
Ne mislim da su oni lopovi,vec da lose posluju,da imaju zestoku konkurenciju,a oni ne rade nista da bi zadrzali korisnike,iako su i sami svesni problema sa proverom stanja.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Evo skoro 4 godine sam kod mts-a i do sada je zaista sve bilo ok sto se visine racuna tice.
annaBG, predji na veci paket ili se kontrolisi kad pricas tj saljes poruke. Sad barem imas aplikacije kojima mozes da sama kontrolises potroseni a i preostali saobracaj. Hocu da kazem da nije uvek tacna ni provera. Pisao sam ranije, bez obzira na proveru stanja, tvoj racun zavisi samo od tvoje potrosnje tj kontrolisanja u okviru paketa. Drugim recima, to sto ces proveravati stanje svaki cas ne mora da znaci da je ta provera i tacna pa ti tako umesto jednog potrosenog minuta mogu zaracunati 2 ili posle 1 poslate poruke da ti racunaju 2 i sl. :wink:

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Post od mb011 »

To sto ne radi provera stanja je samo deo problema na mts mrezi. Drugi, ozbiljniji deo je taj sto izlecu sa novim uslugama koje nisu implementirali u sistem i tako dovode korisnike u zabludu. Poslednji primer su data tarifni dodaci, koji su povoljni, ali po svemu sudecu u realnosti ne postoje. I ja sam na mts postpaid 7 godina i do januara ove godine sve je bilo ok. Tada kad sam promenio data dodatak nastao je problem.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa nije tacno da DATA tarifni dodatak ne funkcionishe. Evo dobio sam rachun, za prosli mesec je trebalod a imam 30-ak MB saobracaja, ja sam istrosio 17 po racunu, i nije mi zaracunato nista, osim 100 din vece pretplata, a to sam i platio. A da, pretplata mi je umanjena za 1/3, stavljeno -33,33 din jer nisam koristio ceo mesec.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

miodrage, isti slucaj kod mene. S tim da nisam imao umanjenje posto sam nesto ranije aktivirao DATA tarifni dodatak, pa je bio aktivan celog meseca.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

tomas.hokenberi, koliko si ranije aktivirao? Ja sam 2 dana po objavljivanju da postoji, to je bio neki 15. u mesecu
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

miodrage, imao sam aktivne raniji najjeftiniji tarifni dodatak - od februara ili januara cini mi se.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

meni je stigao racun za jedini broj koji mi je kod njih ostao, a koji brat koristi. obnovio je ugovor uz nekih 50% popusta, medjutim racun koji je stigao je sasvim sumanut. osnovna pretplata nije umanjena 50%, pre negde oko 20%, porezi su namontirani na ne znam sta, jer mi se ni sa cim ne poklapaju, tako da ispadne da na kraju umesto 50% pretplate, racun za mix 1000 realno ispadne jedno 100 dinara jeftiniji. Meni je to kap u ionako prepunoj casi. ja sam od njih pobegao pre godinu dana, kevu prebacio u decembru, i sad mi je krivo sto sam burazeru obnovio ugovor......

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Post od mb011 »

Ja sam data 12MB koristio otkad je uveden - sve je bilo ok. Kada sam u januaru promenio na data30 krajem meseca, umesto 1/3 naplacen mi je ceo dodatak, a nije uracunat u racun nijedan mb. Posle reklamacije sada mi duguju oko 650 dinara. U martu sam "aktivirao" novi data50... Kada god pozovem 789 kazu da mi je aktiviran data30 (dakle dodatak koji vise i ne postoji?) a na moje pitanje da sam aktivirao data50, operater redovno konstatuje "onda verovatno imate data 50". U martovskom racunu nigde nije naplacena trecina dodatka data50 ili ~33din... Sta se desava ja pojma nemam, niti me zanima, jer na danasnji dan mi istice ugovor, broj ide na najmanju mogucu pretplatu od 100din da ceka nemce, a ja na vip.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Danas je 17-i i racun za prosli mesec nisu uspeli da mi izracunaju.Na drugom broju su uspeli jos 9-og ali ne njemu nije bilo nista vise od pretplate i poreza.Malo im muke zadaje sto je promenjena tarifa iz bel 50 u bel sms pa ne mogu da izracunaju vise od 1000 poruka.Da ne bih cekao racun 25-og moram ici u poslovnicu u ponedeljak da platim(nadam se da ce do tada izracunati).Da li ce ikad funkcionisati kako treba?
LG G2 Black,16GB

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

AnGeL oF LoVe, neće dokle god je Telekom u državnom vlasništvu jer, kao što su ministri izjavili, država nema para da ulaže u sektor telekomunikacija. Tačno je da Telekom donosi velike prihode ali se tim novcem pokrivaju dugovi JAT-a i ostalih gubitaša, tako da za ulaganja ne preostaje ništa. Sve je to po sistemu presipanja iz šupljeg u prazno.
Ja generalno nisam za to da se Telekom privatizuje jer bi to bio veoma loš potez za državu, ali s druge strane mislim da bi privatizacija za samu kompaniju bila dobra stvar jer bi konačno neko izvadio novac i uložio u razvoj i poboljšanje usluga.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Aleksaboy, mislim da se prerano raduju svi koji ocekuju nekakvo poboljsanje zbog privatizacije. Bojim se da ce sve biti po starom, samo sto ce umesto drzave vlasnik biti "privatni" ("privatni" zato sto je vlasnik 40% Dojce Telekoma nemacka drzava). U oblasti mobilne telefonije mozda i dodje do manjih poboljsanja, ali u oblasti fiksne ne ocekujem neko poboljsanje. Ulaganje u razvoj fiksne telefonije je skupo i ne donosi prevelik profit (barem pri nasim cenama), a monpolska pozicija je monopolska bez obzira da li je monopolista u drzavnom ili "privatnom" vlasnistvu.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

tomas.hokenberi, ja takođe ne očekujem neka značajnija poboljšanja i ulaganja što se tiče fiksne telefonije, ali što se tiče mobilne, očekujem. Fiksna telefonija nije loša, konkurencije praktično nema, a i ne isplati se mnogo... Pa nema razloga za neka velika ulaganja. Dok, s druge strane, mobilna telefonija donosi značajne prihode, konkurencija je jaka i biće još jača nakon implementacije MNP, a mreža ne zadovoljava savremene standarde i potrebe korisnika. Stvar je jednostavna, ili će se uložiti novac i osavremeniti mreža, ili će korisnici otići kod konkurencije pa će Telekom pojesti zub vremena.

Odgovori