Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

Pošaljite neobične novogodišnje čestitke na e-mail adrese Vaših prijatelja pomoću Generatora čestitki: http://besplatnozadvoje.telenor.rs/#Generator
iPhone 6 Plus

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

jao manite se novogodisnjih cestitki vec ispravite nepravdu i omogucite nam svima da koristimo besplatno za dvoje
::luv phonez::

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Telenor nastavlja ulaganje u Srbiji

Post od evolution »

Telenor nastavlja ulaganje u Srbiji

BEOGRAD, 20. decembra 2009. (Beta)
- Kompanija Telenor u Srbiji investiraće oko tri miljarde dinara u 2010. godini u razvoj infrastrukture mreže i usluga, najavio je generalni direktor te telekomunikacione kompanije Ćel-Morten Jonsen.

On je u intervjuu agenciji Beta kazao da Telenor u Srbiji od oko 30 milijardi dinara prihoda godišnje oko 10 odsto ulaže u kapitalne investicije, što je normalno za telekomunikacione kompanije u zreloj fazi razvoja.

Jonsen je istakao da su kapitalna ulaganja u 2009. godini bila smanjena zbog uvođenja takse od 10 odsto na mobilnu telefoniju i krize, ali da će Telenor u 2010. godini uložiti više novca u Srbiji.

U narednoj godini, kazao je, očekuje se blagi rast u poslovanju Telenora, ako dođe do ekonomskog rasta u Srbiji i ukidanja takse na mobilnu telefoniju.

Jonsen je naveo da ne može da iznese precizne podatke o rezlutatima poslovanja Telenora u 2009. godini, pošto je matična norveška kompanija na berzi, ali je istakao da nema razloga da se menja procena iz septembra po kojoj će biti zabeležen rast prihoda do dva odsto.

Prema ranije objavljenim podacima, ukupni prihodi Telenora u Srbiji u 2008. godini iznosili su 364 miliona evra, što je za oko osam odsto više nego godinu ranije.

"Ne očekujemo fenomenalne stope rasta u 2010, ali smo sigurni da će doći do rasta u poslovanju.Teško je reći koliki će rast biti, osim da će stopa biti jednocifrena", naveo je on.

Prioritet investicija Telenora u 2010. i narednim godinama, naveo je, biće obezbeđivanje visokokvalitetanog pristupa širokopojasnoj mreži (brodbendu).

Jonsen je kazao i da je potrebno da se obezbedi povezivanje gradova u Srbiji, kao i da se investira u osnovnu infrastrukturu za brodbend pristup u gradovima, i dodao da Telenor sada ima infrastrukturu koja povezuje Beograd i Budimpeštu.

Prema njegovim rečima, razvoj širokopojasnog pristupa omogućiće jeftinije poslovanje kompanijama i bolju komunikaciju građana sa javnim službama zbog čega se u razgovorima sa vlastima naglašava da je neophodno da operateri zadrže frekvencije koje sada koriste i za razvoj četvrte generacije (4G) mreže mobilne telefonije.

Uvođenjem digitalne televizije, naveo je Jonsen, biće oslobođen deo spektra preko kojeg je emitovan program i ukoliko telekomunikacione kompanije dobiju mogućnost da koriste te frekvencije, uvešće nove usluge uz manje troškove.

Ceo tekst: http://www.naslovi.net/izvor/beta/1460453
Video: http://www.beta-video.tv/?page=play&id=11582
iPhone 6 Plus

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Telenor u trci za operatera fiksne telefonije
Direktor kompanije Telenor, Ćel-Morten Jonsen, izjavio je da je za njegovu kompaniju veoma interesantno uključivanje u nadmetanje za licencu za drugog operatera fiksne telefonije u Srbiji.

\"Ključni element za Telenor je što bi dobijanje licence omogućilo da se lakše i sa više predvidljivosti razvija telekomunikaciona infrastruktura kompanije u Srbiji\", izjavio je direktor Telenora agenciji Beta. On je naglasio da bi dozvola za operatera fiksne telefonije pojednostavila procedure za iznajmljivanje infrastrukture od Telekoma Srbije i izgradnju sopstvene mreže.

Republička agencija za telekomunikacije (Ratel) objavila je pre dve nedelje da su se za učešće u postupku javnog nadmetanja za izdavanje jedne licence za javne fiksne telekomunikacione mreže i usluge na teritoriji Republike Srbije, u roku predviđenom javnim pozivom, prijavile kompanije: Telenor d.o.o, VIP mobile d.o.o, Kerseyco Trading Limited (Kipar) i Konsing Group. Rok za predaju ponuda је 12. januar 2010. godine.

Norveški Telenor je sedmi po veličini mobilni operater u svetu sa 172 miliona korisnika, od čega 2,86 miliona u Srbiji. Telenor u našoj zemlji posluje od 1. septembra 2006. godine, pošto je uložio 1,5 milijardi evra u kupovinu kompanije Mobi 63. (A.S.)
PozZ

Banehallow
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 09. Feb 2009. 21:52

Post od Banehallow »

Djuice,posto verujem ti radis u telenoru da li mozes da mi objasnis jednu stvar.
Zasto u novu ponudu telefona stavljate modele koje nemate?!
u promociji od 1. decembra prikazani su navodno novi modeli.Mene konkretno interesuje model Noia E72.Receno mi je da ce moci da se uzme na moj tarifni paket fleksi 2000.
Posto ne zivim u Beogradu obisao sam par vas poslovnica i u svim su mi rekli da nemaju jos taj model ali da ce ga dobiti uskoro najvise za 2 nedelje.Evo sada je vec proslo 3 nedelje a od telefona ni traga ni glasa.Pokusao sam da ga narucim preko jednog vaseg ovlascenog dilera koji me lazu iz dana u dan.Nije problem u tome da telefona nema sad trenutno,vec zasto me ljudi smatraju za matorog konja pa me tako zezaju. :dry:
Na kraju sam zvao call centar gde me je jedan jako uctivi mladic tako lepo otkacio i rekao da oni ne znaju da li ima telefona i da ako hocu da vidim da li ima neka radnja moram da odem tamo licno a ja nemam vremena da obilazim celu Srbiju u potrazi za telefonom....
Znaci jednostavno,ako nemate telefone,ne stavljajte ih u ponudu i ne pravite sebi marketinski potez time sto kao u ponudi imate dobre modele.....
Telenor Nokia E72

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

A i kad ga bude jednog dana ima da ga platis ko svetog pere hemedeks :D :lol: bolje uzmi nesto drugo u slobodnoj prodaji i ustedi svoj novac nego da njima dajes nekoliko hiljada dinara vise pa jos i na ugovor :wink:

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Pa kako bi inace dobili nove korisnike na postu ? I ono sa onim Samsunzima za 2 dinara, pa pojeftinjenje nekih telefona... smatraju nova godina, malo da popuste itd. Sve u svemu, znaju odlicno sta rade.
Nokia Lumia 630

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

25/12/2009 20:11 | Bez jasnijih uslova nema ničeg vrednog u licenci za nas: Ćel Morten Jonsen

Ne moramo da kupimo licencu za fiksnu telefoniju

Autor: Ivan Radak

- Postoji mnogo nejasnoća u postupku dodele druge licence u fiksnoj telefoniji. Dugoročno gledano, veliki su izgledi da će Telekom biti prodat nekom velikom igraču, Dojče telekomu ili nekom drugom. Zato je veoma važno da pre nego što se to dogodi, infrastrukturni deo Telekoma bude otvoren i izložen pravoj konkurenciji, da bi Telenor ili neko drugi mogao da zakupi deo kapaciteta po regulisanim i normalnim cenama. Dakle, da to ne postane privatni monopol nakon prodaje.

Spremni smo da razmislimo o investiranju sopstvenog novca u izgradnju dobrog dela infrastukture i to ćemo verovatno i da uradimo da bismo bili što nezavisniji. Zato je za nas od ključnog značaja da imamo mogućnost da gradimo bez prepreka lokalnih i centralne vlasti. U suprotnom, bilo bi nam teško da obezbedimo usluge širokopojasnog pristupa samo putem radio talasa. Ne insistiramo da infrastruktura bude potpuno izdvojena iz Telekoma, ali bi trebalo da imamo veoma dobro regulisano tržište zakupa kapaciteta. Vidimo to kao jednu od opcija, ali voleli bismo da imamo priliku da gradimo i sopstvenu infrastrukturu. U tom slučaju, bili bismo zainteresovani da investiramo više novca - kaže u razgovoru za Danas Ćel Morten Jonsen, generalni direktor Telenora Srbija.
Kompletan tekst: http://www.danas.rs/vesti/ekonomija/ne_ ... _id=180133
iPhone 6 Plus

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

Više od 3,5 miliona poruka samo u prvom satu nove godine

3. januar 2009.
- Ukupno 28,2 miliona tekstualnih poruka (SMS) isporučeno je kroz Telenorovu mrežu u Srbiji tokom novogodišnjeg slavlja i prvog januara 2010, što je za 19 odsto više nego prošle godine.

Samo u satu najvećeg SMS saobraćaja – između ponoći i 1 ujutru 1. januara – poslato je 3,6 miliona poruka.

Prvog dana 2010. korisnici Telenor mreže poslali su i 29 300 multimedijalnih poruka (MMS).

Gotovo 880 000 tesktualnih poruka i 1 600 multimedijalnih poslato je prijateljima, poznanicima i rođacima u inostranstvu.

U redovnim okolnostima, Telenorova mreža omogućava promet od 600 SMS poruka u sekundi, a za novogodišnje praznike bila je proširena tako da omogući 2000 SMS u sekundi.

http://www.telenor.rs/?section=about&page=7092&pn=1
iPhone 6 Plus

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Da li je moguce da je ovolika razlika? :o mt:s 115 miliona, Telenor 28?! Koliko li je kod Vipa, 200 hiljada?! :lol:

vician
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pon, 28. Dec 2009. 15:47

Post od vician »

ali sto telenor dere i krade preko njihovog usb interneta.
Meni su na 6Gb zaokruzili jos 5Gb. jer sam koristio emule i torente.

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

vician, i dalje kukas ali da li si znao da kad koristi emule i torrente imas prilican upload? lepo ti je recen90 da se sabira i upload i download + zaokruzivanje svake sesije na 100kb. ne vidim sto se cudis, trebalo je da proucis prvo kako funkcionisu stvari
::luv phonez::

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Lepo stavi upload na 1kb/s ako odredjena stvar postoji samo na torrentu i tako brze skidas i manje koristi upload ( mislim da kad sam skidao neki HD film od 5 GB tu mi je cini mi se bio ukupan upload 300 do 500 MB najvise, tako da ti je bolja solucija da zamolis nekog ko ima flat internet )
Drugo, prebaci se na tarifni paket ista cena jer je 5GB limit, a samo naplacuju tzv. penal za prelazak na paket ( za to se raspitaj kod Lelenora )
Nokia Lumia 630

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

@mezzano:

Više od 89 miliona SMS-ova u novogodišnjoj noći

04. januar 2010. | 11:34

Izvor: EMportal


U novogodišnjoj noći u Srbiji je razmenjeno više od 89 miliona SMS-ova kroz tri mreže mobilne telefonije.

http://www.emportal.rs/vesti/srbija/109458.html
iPhone 6 Plus

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

da li je ovo Božić iznenadjenje da ukinu mix ponudu ili je pak neka greška u sistemu pa je danas nema??
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

zALFex
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 06. Nov 2007. 17:10

Post od zALFex »

Jos juce je nestala..Verovatno nisu zadovoljni finansijskim rezultatima za docek, pa da se isto ne ponovi za Bozic! :chytry:

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

nema mix ponude niti 10x vise. nego, meni je jos sredinom decembra stigla poruka za neku akciju 200 min u mrezi i 200 sms-a u nacionalnom saobracaju za 100 din (vazi 7 dana), takodje je u toj poruci pisalo da akcija traje do 01.03. 2010 sto mi je bilo malo cudno ali izgleda da je tako. konacno da nesto traje duze i da se zna do kad, samo tu poruku nisu svi dobili, konkretno pitao sam 10ak prijatelja - takodje telenor prepaid i njima nije stigla poruka niti mogu da aktiviraju, salje se ok na 1111

aleksaa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Sub, 03. Okt 2009. 15:58

Post od aleksaa »

Oce telenor ubacivati neke nove telefone u ponudu?

I oce li konacno smanjiti cene telefona,ovo trenutno je bezobrazluk! :chytry:
Sony Xperia P

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Post od Pinocio »

Kad se potpise postpaid ugovor... koliko se vremenski treba cekati za aktivaciju Besplatno za dvoje,jer jos uvek odbija da primi aktivacionu poruku :wacko:

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Pinocio, ako je broj bez ugovorne obaveze tj. ako nisi vezan na godinu/dve onda nemas pravo, u suprotnom se zali jer do 26. traje pravo na promociju
aleksaa, verovatno jer trebaju da sutnu M3510 koji je sada 3000 na 150 pa verovatno mnogi koriste priliku uporedo sa promocijom besplatno za dvoje
Nokia Lumia 630

Odgovori