A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

zoki.kaze, pozovi operatera i vidi ako je broj samo zamrznut pa da ti oni otkljucaju s tim da za neko vreme dopunis kreditit kako bi produzio rok isteka broja
Nokia Lumia 630

aleksaa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Sub, 03. Okt 2009. 15:58

Post od aleksaa »

Ljudi jel ste zadovoljni proverom stanja kod postpejda,znaci koliko redovno se azurira,jel su precizni,jel potkrdaju,jel se pojavljuju "fantomski" racuni...?
Sony Xperia P

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

Vip je jedini operater koji gotovo da nema zamerki na rad i usloznost CC , proveru stanja , listinga , kao i azuriranja istih signal VIpa je takodje iz dana u dan sve bolji i bolji tako da sto se tih stvari tice nemas brige . Fnatomskih racuna i troskova nema dobijas listing za svaku poruku i poziv svaki B koji si bio na netu i nedaj boze uleteo u roming , ako te neko uznemirava i vredja to resavaju urgentno hitno eto to je to ukratko .

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Provera stanja je korektna, ne potkradaju i uvek tacno u minut ti salju racunicu. Medjutim, sa moje strane je velika zamerka sto moram da cekam sat vremena nakon razgovora da proverim stanje dok kod Telenora je to gotovo za 15 minuta
Razlog zbog koga vise nisam na vipu je nemogucnost prenosenja minuta, i skuplji paketi u odnosu na Telenor ( mislim neka izvine, ali bolje cu skuplje malo da platim telefon nego da dam vipu koji dinar vise jer me bas briga za onih 25% sto su me molili da im se vratim posto im je mreza ocaj. Boli me uvo za bazne stanice koje ce da postave jer ako nisu uspeli da se oprave za 2.5 godine, nece ni za isto toliko vremena postici bog zna sta )
Nokia Lumia 630

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

djolex, ja zaista ne znam gde ti živiš, i kakv problem imaš sa baznim stanicam i isgnalom, ali sve te probleme sa mrežom o kojima ti često pričaš, ja za dve godine nisam ni jednom osetio. Što se mreže tiče stvarno nemam problem.

A što se tiče "skupljih" paketa nego kod Telenora, to mogu da kažem da je samo budalaština, ništa više. Dobro sam pregledao sve pakete kada sam razmatrao odlazak od MTS na privatnom broju, i nikako mi nije jasno kako su to "jeftiniji" Telenor paketi, u kojima se ne dobija ni internet saobraćaj, niti poruke iz paketa uključuju i MMS? A o ceni telefona uz pakete ne želim ni da pričam, jer je tu Telenor ubedljivo najgori!

Dakle, ja sam za moje potrebe odmerio dobro, i uzeo Postpaid 900 na Vipu, i to mi praktično dođe kao flat, er je zaista nemoguće potrošiti toliko monuta i svega živog, a ja baš i nisam prosečan korisnik. Dosta razgovaram, retko kad otkucam poruku u kojoj nisu bar 3 spojene, telefon mi je skoro konstantno online, a i MMS bogami šaljem u pristojnim količinama.

aleksaa, da tebi odgovorim, konkretno što se tiče fantomskih računa,nikada nije bilo takvih situacija. Uvek na vreme stigne koverta u kojoj piše kada i za koliko će biti zadužen tekući račun, i uvek posle proverim u banci, i sve se u paru slaže. Korisnički servis retko zovem jer uglavnom nemam potrebe. Proveru stanja stvarno koristim retko ili nikako, ali nisam primetio neke bitnije probleme do sada.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

araphel, pa jeste Vip skuplji u nizim paketima od Telenora i mt:s-a. Kod njih su 2 najjeftinija paketa 500 i 883 dinara, a nema ni prenosenja saobracaja niti besplatnog interneta. Ti isti paketi (a kod Telenora i bolji, zbog prenosenja), kod konkurenata kostaju 320 i 640 dinara. Razlika od 180, odnosno 243 dinara mesecno i nije mala.

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Trenutno koristim paket prenesi 150 i stvarno mi je super zasad. Zivim u Leskovcu, ali i u BG-u sam za divno cudo bio nedostupan kad god odem dok mi je ovo kod Telenora doslo kao pravo osvezenje ( sve zavisi kako kome vise odgovara ) .
Bez obzira na to sto su mi nudili popust 50% prvih 6 meseci, a 1,5 godinu 25% ako uzmem neki fon, a ako ne, onda jos 25% 2 godine jer je bio podnet zahtev za raskid ugovora, ali posto sam nezadovoljan samim vipom, jednostavno sam sve otkacio. Ovo je mozda dobra ideja za neke postojece korisnike kojima ugovor istice, pa mozda ce dobiti nesto ako ih mole da ostanu zbog dodatnih pogodnosti...
Nokia Lumia 630

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Zanima me na koliko godina se potpisuje ugovor ( jednu ili dve), pošto želim preko vip-a da uzmem htc hero.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

zALFex
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 06. Nov 2007. 17:10

Post od zALFex »

U vipu se telefoni mogu kupiti samo uz ugovornu obavezu od 2 godine ili bez ugovorne obaveze, ali po punoj ceni. Pozdrav!

oggich
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Sre, 13. Avg 2008. 19:26
:: Sony Ericsson k750i
Lokacija: Moja Soba

Post od oggich »

vezano za zALFexov komentar,mene intersuje da li je moguca zamena telefona uz doplatu kod vip-a?Posto bi hteo da zamenim telefon

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

oggich, mislim da to nije moguce ni kod jednog operatera. Sta bi oni posle radili s polovnim telefonom?!

oggich
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Sre, 13. Avg 2008. 19:26
:: Sony Ericsson k750i
Lokacija: Moja Soba

Post od oggich »

mezzano,to pitam posto je telefon kupljen kod vip-a pre nepunih 6 meseci,a jos uvek je zakljucan na vip mrezu.Pa jedino mi ostaje da odem tamo i da ih pitam

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

oggich, pitaj nemas sta da izgubis. ali cisto sumnjam da ce ti omoguciti zamenu. Za tako nesto nisam cuo. Jedino je telenor davao po 1000 din popusta na kupovinu telefona ukoliko odneses neki telefon. Ali cena je bila fiksna i nije se radilo o zameni, vec reciklazi.

knjiski_moljac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pon, 24. Nov 2008. 03:16
Lokacija: Subotica

Post od knjiski_moljac »

Ja koristim vip postpaid 60. i zadovoljan sam, sve je ok jedino me nervira to zaokruzivanje 60+30 :x
prosli mesec kad sam potrosio 60:00 minuta, pogledao sam na telefon koji je za isto razdoblje izracunao 53.37 minuta. sto znaci da su mi UKRALI 10 posto. to je kao jos jedan porez PUMT.
zasto vip ne moze da tarifira kao i ostali na 60+1 sec.
a tek prepaid :x 60+60+uspostava veze. 61 sekunda se naplati kao 3 minuta :x :x :x
mada vidim da je sada tako kod svih operatera. :x

knjiski_moljac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pon, 24. Nov 2008. 03:16
Lokacija: Subotica

Post od knjiski_moljac »

nema komentara....

znaci nikom vise ovo ne smeta, onda se nista ne treba menjati jer vecina je zadovoljna :)

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

knjiski_moljac, smetalo ne smetalo to ti je... A to nije uvedeno juce pa da bi se ljudi bunili. Uvek kad se uvede neka nepovoljnost bude komentara, ali ne mozes ocekivati da se konstantno pise jedno te isto...

zALFex
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 06. Nov 2007. 17:10

Post od zALFex »

Vip mobile od 6. januara u ponudi ima i novi BlackBerry® Bold™ 9700 smartphone.

http://www.vipmobile.rs/private/postpai ... 0.815.html

aleksaa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Sub, 03. Okt 2009. 15:58

Post od aleksaa »

Ljudi imam neku nejasnocu vezanu za VIP.

Devojka je 18. 12. presla na postpejd 325,prvih dana je sve normalno funkcionisalo,belezio je tacno svaku poruku,minut,MB,i onda naprave presek stanja 21.12. i posalju joj racun za ta 4 dana,negde oko 150 dinara,i tu nema nikakve greske,sve se poklapa. Ali posle toga se nije ponistilo stanje na telefonu,i dalje stoje ti potroseni minuti,sms,mb,plus se dodaje nova potrosnja,jel tako treba?

To i nije takav problem,moze se sve proveriti preko racuna,specifikacije. Al evo sad je vec 8.1. i dalje nije uradjen presek za decembar,znaci stoje svi minuti,sms,mb, i sad vec nikako nemogu da se snadjem,sta je iz kog meseca,kad ce sve opet da bude na nuli,pa da krene potrosnja iz pocetka?

Kontam da se prvi racun mozda ne racuna od 18.12. do 18.01. ili kako,zar ne treba svakog prvog da bude sve na nuli?

Ja sam telenor postpejd,i tamo mi sve izgleda nekako prostije,azurnije...
Sony Xperia P

bmarke
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Čet, 20. Dec 2007. 07:21

Post od bmarke »

Ako je već imala presek stanja 21.12.2009, sledeći presek bi trebao da bude sledećeg meseca tj. 21.01.2010.

Posle svakog preseka treba da dobiješ nove minute/poruke/MB.

U svakom slučaju neka im traži listing, kako bi mogla da proveri.

Čini mi se da je tih 150 dindzi bio račun za decembar, što znači da par dana posle 21.01 može da očekuje januarski račun.

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Ovako : Na vipu se od svakog 18. u mesecu racuna novi mesec i tada sve ide na nulu.
Kod Telenora je svakog 4. a prvog, drugog i treceg je nemoguce proveriti stanje ( to je jedina mana, ali se nadam da ce popraviti to ).
Nisam upoznat od kada pocinje novi mesec kod Telekoma jer nisam nikad koristio i niti cu
Nokia Lumia 630

Odgovori