Telekom postpaid

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
deana
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 09:14

Post od deana »

Meni nije jasno kako se u pre paidu moze videti trenutno stanje, iako je tu preko 70 % korisnika, a ostali nikad nisu nacisto. Ja sam se vec pokajala sto sam presla na post paid i da mogu, momentalno bih se vratila, ali mi dripci ne daju stari broj.

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

Nikola031 napisao:kada se uzima telefon preko dilera ne plaća se 3G pretplata, a kada se uzima u poslovnicama onda se plaća. :wink:
Da razrešimo ovo već jednom... Sad sam pričao sa operaterom iz mts-a. 3G pretplata se plaća i kada uzmete telefon od dilera.
Kaže da je to zvanična informacija. Dakle, telefoni u mts-u nisu jeftiniji nego u Telenoru (tačka).

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Ja sam pitao u Handyju i rekli su mi da se ne placa 3g pretplata. A o informisanosti zaposlenih u mt:su ne treba trositi reci. Dilemu moze razresiti samo neko ko je imao licnog iskustva. I da, telefoni u mtsu su jeftiniji nego kod telenora, bar 10%.

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

Nemoj da unosiš zabunu. Kad se uračuna 3G pretplata, dođemo na potpuno isto. Evo ti npr poređenje za C510 u ova 2 operatera. Dodaj na mts-ovu cenu 24 3G pretplate (24x99din+18%+10%) ISTO!
http://www.telenor.rs/index.php?section ... lect_phone
http://www.mts.telekom.rs/index.php/Son ... C_510.html

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

A sta je sa telefonima koji nemaju 3G?
Na primer Nokia 6303
http://www.telenor.rs/index.php?section ... lect_phone
http://www.mts.telekom.rs/index.php/Nokia_6303.html

Telenor Prenesi 60 - 12.590
mt:s MIX250 - 10.999
Telenor Prenesi 150 - 10.990
mt:s MIX500 -8.499?

Ili i sa 5130
Telenor uz Prenesi 150 6.590
Comtrade (uz mt:s ugovor MIX500) 4.639?
http://www.comtradeshop.com/Pages/News. ... MTgz&cid=4

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

To je ok. Reč je bila o kupovini telefona i 3G usluzi, pa sam smatrao da se podrazumeva da se odnosi samo na te telefone.
Sony Ericsson C510

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

brankons, mislim,cak sam siguran da nisi u pravu ni za neke 3G telefone...
Drug je proletos uzeo kod Alpha Copy-a E 71 uz Mix1000 za nekih (14.5 Kdin.),i nije mu "aktivirana" 3G pretplata...A taj isti model telefona je i tad kao i sada u Telenoru uz Prenesi 325 (23 Kdinara)... :P Pa cak i da mu je bila aktivirana 3G usluga ostalo bi mu u dzepu nekih 5-6 Kdinara vise...
Poslednja izmena od Fox u Uto, 17. Nov 2009. 23:17, izmenjeno 1 put ukupno.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

Daj bože da si u pravu, ali čisto sumnjam. Jednom sam bio u poslovnici u NS, pa pitao u 2 prodavnice (dileri), pa danas zvao operatera i svi su mi isto rekli. 3G se plaća kako god da uzmes tel! Opet kažem, daj bože da svi oni nisu u pravu.
Sony Ericsson C510

zALFex
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 06. Nov 2007. 17:10

Post od zALFex »

Drug je pre godinu dana kupio 3g telefon uz Mix i nije morao da se obaveze i na placanje te dodatne 3g pretplate! Radi se o Tehnomobile.

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

deana napisao:Meni nije jasno kako se u pre paidu moze videti trenutno stanje, iako je tu preko 70 % korisnika, a ostali nikad nisu nacisto.
deana, to je bio glavni razlog sto sam ukinuo post paid broj kod Telenora pre dve godine. A imao sam ga bas dugo. Znaci, posle krace prepirke u vezi manje sume koju su mi vise naplatili, odlucih da ih pitam jos zasto ne uvedu trenutnu proveru kostanja datog razgovora ili slanja sms-a ili bilo cega, i trenutne zaduzenosti u tom trenutku, koji bi dobijali kao besplatan sms posle razgovora, oni su mi odgovorili da kao nemaju tehnicke mogucnosti.

A sto kazes, odakle im onda tehnicka mogucnost da kod pre paida mogu da odmah skinu i pokazu koliko je preostalo.Zato sam i napustio post paid, dok ne budu uveli tu mogucnost kao sto svi na zapadu imaju jos od 200 p.n.e. :lol:

Sramota stvarno sta nam rade u tom smislu. Drze nas u neznanju i nervozi u vezi napravljenog saobracaja a sve im to ide pod ruku,sto se kaze, i zato im je to bolna tacka kad god ih neko pita.A to ce uvesti, ja mislim, kao nesto zadnje i to ko zna kad ( kad ih emancipovani korisnici budu naterali izgleda jedino ) i jos ce to izreklamirati kao "nevidjeno novu uslugu". :lol:
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Takav raspad je jedino kod telekoma. Kod drugih je po meni bolja situacija nego i na prepaidu- nemas sta da se preracunavas, koliko ti je skinuo, koliko je to para. Koliko otprilike jos razgovora i poruka mozes da obavis za preostale pare... Na postpaidu je sve jasno- lepo, razgovarao si 6 minuta, toliko minuta imas manje... Preostali 'kredit' onda proveris preko koda, i to je to. Znas tacno koliko ti je vremena i poruka preostalo bez ikakvog mozganja. Pa ja prvi ne bi bio na postpaidu, da nemam u svakom trenutku uvid u stanje.
Azuriranje je u Telenoru skoro u realnom vremenu (minut, pet, deset gore dole), za Vip ne znam.
Telekom je jad i čemer, dok kod ostalih... Pa jedan veoma isplativ potez biti postpaid. Ja se na prepaid ne bih vratio nikad, cim se setim uspostave poziva, odmah odustanem.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Lobachewsky, da ne sirimo temu ovde, ali zamisli da si na tarifi Start kod Telenora. Nemas nista od "besplatnog" i kako da vidis posle obavljenog razgovora koliko te je to kostalo? Ili za koliki ti je racun posle tog razgovora?
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Ko odluci da predje na postpaid i izabere start, taj ne zna ni zasto je prelazio. Postpaid sluzi da ustedis nesto, start je totalno neisplativ. Slazem se da provera stanja treba da radi na svim paketima kad su ih vec ubacili u ponudu... Na zalost nije tako, ali na srecu ta provera radi na najglavnijim (najisplatljivijim) paketima, bar kod vecine operatera.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Evo sad izlazim iz Alpha Copyja i pitao sam imaju li neki od telefona uz mts ugovor. Imaju 5800 i bas sam pitao da li bih bio obavezan da placam 3G pretplatu. Radnik mi je odgovorio da ne. Znaci, kad se uzima telefon preko dilera 3g pretplata je neobavezna.

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

Au jbt... A što neko da veruje radniku kojeg si ti pitao, umesto onom kog sam ja pitao? :D
Ja bih voleo da si u pravu, ali bojim se da ćemo da napravimo zabludu. Mislim da pre treba verovati operateru, nego prodavcu iz alpha copy-a.
Fox, je l' taj drugar prati račun? Sigurno zna da mu nisu uračunali? :?
Sony Ericsson C510

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Razmisli malo. Mtsu je bitno da su oni dobili korisnika na 2 god uz odredjeni paket, a da li ce ti diler dati telefon za 1 dinar ili za 15.000 dinara, to njih ne interesuje. Ne verujem da oni zovu dilera da pitaju kakav su mi telefon prodali, a u ugovoru ti ne pise koji si telefon kupio. A zasto mu verovati_zato sto je pre toga zakljucivao ugovore o kojima pricamo, a ne taj sradnik koga si ti pitao. a to sto ti neces da priznas da su telefoni kod mtsa jeftiniji od telenora, to je tvoj problem.

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

brankons napisao: Mislim da pre treba verovati operateru, nego prodavcu iz alpha copy-a.
Ja mislim suprotno, zato što se više puta pokazalo da osoblje mt:s-a nije najbolje upućeno u svoj posao. Kada sam pre jedno 15 dana uzimao 5800XM u Alpha Copy-ju uz mt:s ugovor, pitao sam i dobio isti odgovor kao i mezzano. A u svakom slučaju ću saznati oko 15.12. kada bude stigao račun za novembar.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

brankons, nema potrebe da prati racun,uglavnom je u "pretplati"+ tarifni dodatak za net... :wink:
A i ja sam ti zivi primer da sam uzeo telefon u A.C. i evo vec godinu i po ne placam 3G pretplatu...
I ako si lepo procitao prethodnu poruku koju sam napisao u ovoj temi video bi i da i ako se nekim slucajem "aktivira" 3G pretplata,veliki broj telefona ce i pored tih extra 3 Kdinara(na ugovoru od 24 mes.),o5 biti znatno jeftiniji nego kod Telenora... :roll:
P.S. I gresis,najbitnije je kako te prodavac "obradi" kroz sistem,jer on Telekomu salje podatke za aktivaciju broja i izbor paketa,i ukoliko ne popuni stavku za 3G pretplatu nje nece ni biti... :)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

Ok. Ubedili ste me i drago mi je zbog toga.
mezzano napisao:a to sto ti neces da priznas da su telefoni kod mtsa jeftiniji od telenora, to je tvoj problem.
Nemam razloga da "neću da priznam". Na takvo mišljenje me je navela "informacija" o 3G pretplati. Nemoj da se žestiš mezzano...

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Ne zestim se, ali si ti, i pored toga sto ti je 5 korisnika, potvrdilo da se 3g pretplata ne placa, i dalje verovao operateru mtsa koji nema pojma sta se desava u mtsu, a kamo li kod dilera.

Odgovori