MSP , VAS SMS mt:s

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

MSP , VAS SMS mt:s

Post od bela »

Dakle bas sam se iznerviro kada sam upravo video tri poruke koje su mi tarifirane svaka po 90 dinara na kraju Januara, a pod birani broj u listingu stoji MSP, zivo me zanima sta im je to, upravo sam zvao korisnicki servis i oni naravno nemaju pojma , u principu moram da se cimam do poslovnice da to regulisem ?! :o
6630

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

slučajno znam to za mtd
skraćenica od MSP je
Mnogo Si Puko i daj ovamo 3x90din
idi pa se buni 8)
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

:) molim pa koja fora nije mi jasno , cak mi nije ni jasno kako bi to moglo uopste da funkcionise , pa bunicu se sigurno, samo ne znam koliko je bitno da pozurim... , pozdrav !
6630

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

mts064.korisnicki@telekom.yu u zadnje vrijeme su počeli da odgovaraju na mailove u roku od dva dana :lol: a prije se čekalo daaanima... 8)

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

bela, da li to ima veze sa ovim , ne znam , ali pogledaj 8)

http://www.b92.net//biz/vesti/srbija.ph ... _id=272339

Ibrahim Gueye
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Pon, 08. Okt 2007. 06:10

Post od Ibrahim Gueye »

meni su tako jednom ovi iz mts-a za dva obicna sms-a skinuli dobrih 200+ dinara kredita...
ja se zalio, i tek posle 2-3 meseca su mi vratili ono sto su mi oteli, i to bez bilo kakvog obavestenja, sam sam morao da provalim da mi je "legao" kredit... :uhuh:
Galaxy Spica Eclair + Sennheiser MX 560

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

uh bio sam danas do poslovnice , i na kraju se zavrsilo na tome da oni nemaju pojma za koju uslugu bi ta sifra mogla da bude, a ne mogu nista da ucine dok ne budu imali listing za mesec januar i tek na osnovu njega mogu da pisu zablbu, pri tome iako je listing dostupan preko servisa 773. oni nemaju u svojim poslovnicama ?! A na pitanje zasto su me poslali ovi iz korisnickog servisa kod njih iako su trebali da znaju da oni jos uvek ne raspolazu listingom, oni su slegli ramenima.
6630

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Dobro je da si provalio uopste da ti je naplaceno 3x90 dinara za nesto . Mnogi ni ne gledaju listing , nit vode mnogo racuna o tome i plate sve jer "veruju" provajderu . I onda znaju da ubedjuju da je sve u redu uvek bilo .

A ko zna koliko puta im se na primer , mogla desiti ili se bas desila ovakva fora a oni ni ne provale jer ne proveravaju stalno. Sad sam se malo naljutio , jer ovde mnogi pishu kako je maltene nemoguce da provajder greshi ili dekra ( namerno ili ne , nije bitno ) i josh sve ubedjuju u to i ne veruju kad se nekom desi neka greshka .

Nebitno da li je greshka namerna ili nije , bitno je da moze da se desi . A stalno treba proveravati . E to me je iznerviralo kod post paida , i od avgusta napustih te vode i predjoh u pre paidovce 8)

Taj MSP sigurno ima svoje znacenje . To bi ti tamo neki inzenjer koji radi na odrzavanju sistema znao da kaze 100 % . Jer ne moze da se desi neshto bez veze . Cak i u windowsu sve skoro moze da se nadje , a bash komplikovane stvari mogu da provale uceni programeri . Teshko , ali moze . Znaci , po mom misljenju MSP ima znacenje definitivno i to znaju ljudi tamo , bar programeri ili inzenjeri , a sad da li su zaposleni na shalterima upoznati , ne znam i ne verujem bash , kao sto si i sam rekao . 8)
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

Uh kad smo vec kod gresaka nije im to jedina, bas juce iznerviran njihivom nedoslednoscu terao sam mak na konac, naime jos novembru, a kod njih su moguce zalbe samo tri meseca u nazad, mi uopste nisu evidentirali zahtev za tarifni dodatak sms120 , iako sam dobio obavestenje od njih , kao i svakog puta , da cu biti obavesten u sledeca 24 casa, naravno nikad me neobaveste, pa se podrazumeva da samom tom porukom zahtev je evidentiran i odobren, oni mi dakle nisu evidentirali taj zahtev, a cak su mi i tu poruku naplatili , nije veliki iznos za koji sam realno ostecen oko 50 dinara, ali je vise stvar principa.

I ja bih presao na prepaid ali mi se nekako ne menja broj, inace su skroz devalivirali cene u prepaidu raznim akcijama, tako da se bas isplati, samo mi bode oci to njihivo glupo zaokruzivanje prvog minuta.
Pozadrav
6630

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

Bela pa stvar je bar jednostavna pogledaj poruku IZNAD te poruke koja je tarifirana sa 90 din i znaćeš na koji četvorocifreni je broj poslat VAS zahtev pa ako ti je nešto sumnjivo pozovi 789 i reci im koji je broj u pitanju pa da ti objasne o čemu se radi a ako nema takve poruke na 4cifreni broj pa onda imam dobru predstavu o čemu se radi i mogu ti reći da te je sistem najmanje 2 puta pitao da li pristaješ na naplatu :wink:

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

U tome je i problem, nit sam dobio zahtev nit sam odobrio,niije ni u pitanju ni jedna poruka ispred, cak sta vise tad sam najverovanije spavao rec je o periodu izmedju 9.45-9.47 29.1 kada su mi naplacene tri poruke po 90 din svaka.
6630

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

bela, uzmimo u obzir da si mesecario i potpuno nesvesno pslao 3 poruke, po 90 din svaka :) Mislim da je ovo resenje tvoga problema :D Salu na stranu, reklamiraj, dosadjuj, isteraj svoje do kraja.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori