Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
cekicm83

Re: Servisiranje - pitajte

Post od cekicm83 »

Evindzer, haha Ako ti tako kazes onda da ti verujem. :D

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Servisiranje - pitajte

Post od dachakragujevac80 »

Jel mozda neko menjao ekran u Vipu,a da mu je pre toga bio osiguran preko njih,tj da je placao mesecno osiguranje? Interesuje me koliko oni,a koliko kupac placa stetu? Konkretno P20 lite

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

cekicm83

Re: Servisiranje - pitajte

Post od cekicm83 »

dachakragujevac80, to druze zavisi od maloprodajnr cene uredjaja u trenutku kada si ga kupovao.Znaci ne od cene uz postpaid tarifu vec od toga koliko je kostao sam uredjaj kada bi ga kupovao bez ugovora.Po meni ne isplati ti se da placas toliko jer bez obzira koliko ce vip uloziti u popravku ovlasceni servis ce te odrati za nov ekran.

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: Servisiranje - pitajte

Post od godja »

dachakragujevac80 napisao:Jel mozda neko menjao ekran u Vipu,a da mu je pre toga bio osiguran preko njih,tj da je placao mesecno osiguranje? Interesuje me koliko oni,a koliko kupac placa stetu? Konkretno P20 lite

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

plaćaš samo učešće u šteti prilikom nošenja telefona u vip. piše ti na polisi koliko je
Samsung S10+ red

Milikrili
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2019. 10:28
:: SamsumgA50

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Milikrili »

Kupila sam nov Samsung A50 i kada otvorim prednju kameru slika treperi i pojave se vertikalne linije koje se vide i na slici posle. Zna li neko šta može biti uzrok tome ?

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Servisiranje - pitajte

Post od m@c|-|oR »

Vidi odgovor u drugoj temi.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Milikrili
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2019. 10:28
:: SamsumgA50

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Milikrili »

m@c|-|oR, Koji je naziv teme kako bih je pronasla? Odnela sam telefon na servis da trazim zamenu uredjaja i oni hoce samo da ubace nov softver. Ne znam da li da insistiram na novom uredju ili da prihvatim da poprave?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje - pitajte

Post od sugarcoated_ass »

Ako je telefon kupljen pre dva dana nema šta da popravljaju. Odmah tražiš zamenu uređaja... Naravno ako je telefon kupljen legalno, sa fiskalnim računom.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

borko75
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Uto, 24. Jul 2007. 10:53

Re: Servisiranje - pitajte

Post od borko75 »

Kupio sam telefon na kojem je uradjen full reset sad kad krenem konfigurisanje trazi da se povezem na wi fi posto je nasilno odradjen reset. Ja sam kupio takav telefon u inostranstvu i nisam u mogucnosti da kontaktiram vlasnika da bi mi pomogao. Sta bi mogao da uradim po tom pitanju

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Servisiranje - pitajte

Post od dachakragujevac80 »

Ne razumem sta je problem? Ne mozes da se povezes na wifi?


Sent from my iPhone using Tapatalk

borko75
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Uto, 24. Jul 2007. 10:53

Re: Servisiranje - pitajte

Post od borko75 »

Povezem se i sad trazi ili da ponovim kakva je bila zadnja sifra ona sa tackama il da se povezem telefonom i mailom u pitanju je s9...stvarno nisam neki strucnjak za telefon a cini mi se da je ovaj lik nesto zeznuo kad ga je resetovao

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Servisiranje - pitajte

Post od dachakragujevac80 »

Nisam siguran,ali na osnovu tvoje price,deluje kao da telefon nije vracen na fabricka podesavanja i da trazi prethodnu sifru. Sto ne pitas tog lika za nju?


Sent from my iPhone using Tapatalk

borko75
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Uto, 24. Jul 2007. 10:53

Re: Servisiranje - pitajte

Post od borko75 »

Kako ja sad mogu da ga vratim na fabricka podesavanja...a lika ne vredi da pitam kupio sam ga u svajvarskoj....krene podesavanje od pocetka izbor jezika pa sve redom i onda izbaci da moram povezivanjem na predhodni mail ili broj telefona da ga verifikujem il sta vec...on ga je izgleda drugacije vratio na fabricka i nije pobrisao sifre pa sad to nesto koci

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: Servisiranje - pitajte

Post od siki069 »

Predhodni vlasnik nije odjavio Google acount sa telefona.
Može da se reši.
Idi u bilo koji bolji servis.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Batak »

Resivo je. Ako si blizu Krusevca dodji, imam resenje.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Servisiranje - pitajte

Post od servis.kompa »

To ima svaki iole noviji uredjaj i to je zastita od kradje koju koristi Google.
Ako se telefon resetuje ili mu se upise nov softver telefon se i dalje ne moze koristiti dok se ne unese prethodno korisceni email i naravno sifra.
Moze se resiti prakticno u svakom servisu.

monac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Čet, 08. Apr 2010. 16:27
:: Iphone SE 32GB
:: Iphone 4s 16GB

Re: Servisiranje - pitajte

Post od monac »

jer ima neko sim tray za iphone 4 ili 4s treba mi da proverim posto se ostetio na mom primerku jer radi citac sim kartice a da je iz bg moze i zakljucan telefon pa da skinem sa njega.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Evindzer »

Braćo, imam jedno pitanje, možda je glupo, ali bar nije pametno. [emoji1787]
Kad se menja polomljeni ekran, da li je praksa da servis pritom izbriše sve podatke sa telefona?

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Sale_M »

Ja mislim da je to praksa.

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

cekicm83

Re: Servisiranje - pitajte

Post od cekicm83 »

Moram ovo iskustvo da podelim sa vama.Dodjem s puta danas oko pola 1 i mrtav umoran legnem da odmorim.Pisao sa. vec da mi na p30 lite baguje viber tj nema nista na ekranu osim pocetnog ekrana kada me neko zove ako ga ne drzim aktivno u pozadini.Supruga me probudi oko pola 6 kad ono kao za baksuz ni televizije ni interneta ni telefonije.Odem kod komsije da pitam kada u celoj zgradi nema signala.Dogovor sa suprugom da odemo malo u neki kafe i u kupovinu ono kao da izadhemo nekuda malo a decu da pricuvaju baba i deda.Odosmo u podzemni prolaz, u Nišu, u koji nisam usao pa ima bar minimum 2 godine.Padne njoj ideja da pogleda i telefone jer bi trebalo da menja uskoro svoj.Prvo sto primetite svaka druga radnja je radnja mobilnih telefona i servisa istih.Padne meni na pamet ajd posto sam vec tu neka mi odrade vracanje na Android 9.1. pa makar me kostalo 500-1000 din nema veze, uzeo sam malo vise novca pa eto naka odrade.Verujete li vi meni da na svakoj radnji na kojo pise Servis pitao sam da mi odrade ali neki pricaju da je to nemoguce drugi pricaju da ne znaju.Ja u soku.Ne mogu da verujem.Jedan mi jos kaze ja kada kupim telefon ja nista ne diram oko softvera nego ga koristim tako, meni doslo da ga napsujem.Kao da sam ja sam pustio nadogradnju na Android 10 beta.Odmah rekoh supruzi ajmo odavde molim te, gledacemo ugigatronu, tehnomaniji, vipu telenoru itd.Uplasio sam se verujte mi.Ja ne znam od cega ti ljudi zive sta prodaju i sta i kako servisiraju kada obican softver ne umeju ili govore da je nemoguce namestiti.Da li peru novac kroz tih firmi, nazovi tako, ili prodaju maglu ljudima koji nisu upuceni nzm. ali ja sam se izbezumio.Zamisli kupis telefon i daju ti kao garanciju ali sta ce ti tako nesto kada ko ce ti to popravit ne daj Boze sutra.E Srbijo...

Odgovori