Problem sa S65 (phonecode lock)

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Problem sa S65 (phonecode lock)

Post od nikoola »

Slucajno mi je ortak tri puta uneo pogresan kod telefona i zakljucao ga je! Sad ne mogu da radim neke stvari koje zahtevaju phonecode (npr. da formatiram MMC).
Probao sam ubacivanjem firmwarea, flashom i nista.
Interesuje me znalo neko kako se ovo radi i uz pomoc kog programa?!

ps. u servisu mi kazu da traje par minuta i kosta od 500-840din!

Unapred hvala!

voodoons
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Pon, 09. Maj 2005. 10:04
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od voodoons »

zavisi koja je verzija softvera u njemu. ako je iznad 25, sam bez servisa neces nista uraditi sem sto ces upucati fon.... sve sto ti treba je x65flasher da bi napravio backup postojeceg stanja i SST 5.31, i njegova opcija REPAIR. sto se tice verzije softvera, mozes je spustiti SWUPom na 25 ako je minimalna verzija 25 i nize, tj.kad je izasao iz fabrike da je bio 25 i nize. ako iscitas softver sa v-klay-om, zatim ga ubacis u smelter (*.bin) ovaj ce ti na prvoj strani izbaciti koja je minimalna verzija softvera.... ako ti sve to zvuci komplikovano, bolje odnesi u servis, odradice ga za 5min i uzeti ti pare

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

Bio mi je 50 i flesovo sam ga 50-icom! A ako spustim softver na 25, pa ga podignem na 50 (imam zvanicne Siemens firmware 25 i 43, i one sa siemensmanie.cz, 41, 43, 47, 50, 53 i FFSInit 25 i 50, imam i v_klay v3.3)? Jedino v_klay nisam koristio...
Iskreno, ne zvuci mi preterano komplikovano, samo mi treba malo objasnjenje!
Sta bi mi preporucio da uradim??
poZz
iPhone 3G[s] 16GB

Odgovori