Nokia N71 problem sa kamerom

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
uros.savic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2008. 18:09

Nokia N71 problem sa kamerom

Post od uros.savic »

Ljudi, treba mi mala pomoc.

Imam problem sa glavnom kamerom na telefonu NOKIA N71. Kada pokrenem kameru, pokerene se ceo software za kameru i imam mogucnost da biram modove slikanja, prelazak na video i sve ostale opcije ali ono sti bi kamera trbalo da "vidi" se ne prikazuje na ekranu.. Probao sam da napravim neku sliku ali nece. Kada se stisne na dugme nema nikakvog odziva. Btw, pomocna kamera radi normalno bez ikakvih problema.

Ako neko ima neki savet ili zna sta je ili cenu popravke plizzzzzzzz za pomoc.

Hvala svima :)

sleepy85
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 82
Pridružio se: Pet, 14. Sep 2007. 17:10

Post od sleepy85 »

Ono sto bi kamera trebala da vidi ne prikazuje na ekranu :? hoces da kazes da nemas sliku kada upalis kameru a opcije ti stoje sve...pojasni malo da znamo o cemu se radi...jel ti ispadao telefon ili nesto sl..napisi detaljno rad fona pa cemo da sredimo nesto...

uros.savic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2008. 18:09

Post od uros.savic »

Tacno tako, nemam sliku a sve opcije stoje i mogu da se menjaju(Ukljucujem blic, menjam shooting mode...sve komplet) ali se njihov efekat ne vidi jer se ne prikazuje slika. Pokusao sam nesto da uslikam (pomislih mozda hoce da uslika iako ne prikazuje slilku) ali nista, kada stisnem dugme nema nikakvog efekta, kao da je crklo a pri tom za sve ostale f-je to dugme radi.

Telefon je ispadao, ali jako malo. Bas sam obratio paznju, poslednji put mi je ispao bas mnogo pre kvara(mozda mesec dana...), i sve je normalno radilo. Bukvalno je stajao na stolu, slikao sam nesto sa njim i nakon pola sata probao opet i nije radilo.

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

a sta kazes na mali reset fona...sacuvas sve podatke sa fona i kartice i onda *#7370#,kada te pita za sifru ti mu udaris 12345,fon se resetuje i to je to...probaj!!! Mozda je do softvera...mada mozda bude i hardver.

:roll:

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

ako ne uspe reset, probaj update/reinstall softvera, preko NSU.
video sam oglas, neko prodaje N71, ne radi glavna kamera, za 100e, da nije to mozda tvoj? :)
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

uros.savic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2008. 18:09

Post od uros.savic »

Hvala ljudi, probacu sve to pa javljam sta sam uradio.

Btw, nije to moj oglas, ne prodaje mi se s obzirom da sve ostalo super radi.... :)

uros.savic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2008. 18:09

Post od uros.savic »

Na zalost lepih vesti nema :( Uradio sam prvo reset telefona i sve je bilo isto. Zatim sam preko Nokia Software Updater-a probao da updatujem telefon, medjutim javio je da je softver up to date i pitao me da reinstaliram sto sam i uradio i nista se nije promenilo.

Ako ima jos nekih predloga, pre servisa, kaz'te da probam. :( :(

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

uros.savic,

Nema trikova i caka,pravac servis,popravka ce te kostati izmedju 20 i 30 evropskih novaca.....

pozdrav,

Odgovori