Sve sto vam treba za Htc uredjaje qtek,spv mda,xda (servis)

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
artgrbic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 20. Feb 2009. 17:16
Kontakt:

Post od artgrbic »

Hvala igord. Probao sam ali neide, :smutny: probao sam i sa drugim usb kablom (mislio sam da nije u njemu problem) i opet nista.

vrazd
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 23. Feb 2009. 18:22

Post od vrazd »

Jel zna neko de ima da se nadje i posto je mini USB / 3.5 zenski dzek za HTC tytn? :|

Miodrag-Le
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 22. Feb 2009. 21:24

Post od Miodrag-Le »

Pozdrav svima ! Koliko uvoznika HTC-a u srbiji ima? Ko je njbolji i najpovoljniji! Naravno i grarancija uz sve to!

djurkash
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Ned, 26. Avg 2007. 19:04

Post od djurkash »

Evo, ja da se javim posle svih peripetija, da sam danas preuzeo novi primerak HD-a, za sada ne pravi probleme, ali poučen prethodnim iskustvima, ne bih žurio... Sve mi nešto smrdi da je u pitanju GSM modul što bi značilo da bi i drugi morali da imaju problem koji sam ja iskusio. Na stranim forumima se javljaju ljudi sa ovim problemom, ali ovde ne, no videćemo...
djurkash

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

Bilo je i ranije problema sa GSM modulima, kod Qtek 9090/HTC BlueAngel, HTC TyTN/Hermes, Qtek 9000/Universal. Svi kvarovi su bili masovni, nije objasnjeno zbog ceka se to desilo, ali je problem bio Qualcomm chipset. Poucen tim iskustvom nisam srecan sto se Qualcomm sve vise ugradjuje u HTC.

djurkash, dobro je sto su ti dali novi, verovatno su upoznati sa problemom.

djurkash
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Ned, 26. Avg 2007. 19:04

Post od djurkash »

Slažem se, igord, ta priča još više pije vodu kad se zna da prva dva uređaja koja su mi i pravila probleme su bili proizvedeni u 44. nedelji 2008., a ovaj koji ZA SADA ne pravi je iz 1. nedelje 2009.
No, videćemo...

Ima li neko zaštitu ekrana za touch hd da može da se kupi (to mi jedino nisu zamenilil :smutny: ), a uvoznici za sada ne nabavljaju uopšte dodatnu opremu za njega, ni RRC ni EWE...

Ovo je i odgovor za Miodrag-Le , ja, koliko znam, da postoje 2 uvoznika, gore pomenuta...
djurkash

milos e71
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Sre, 05. Nov 2008. 00:16

Post od milos e71 »

Djurkas, jesi dobio novi HD? Ili su tvoj popravili? A koja dva su ti pravili probleme, HD-ovi ili..?

Kako ja da proverim kad je napravljen HD?

pozz :)

djurkash
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Ned, 26. Avg 2007. 19:04

Post od djurkash »

Prvo su mi zamenili komplet elektroniku, tj. u pitanju je bio drugi TOUCH HD sa različitim IMEI brijem ali starim oklopom. Ali proizvodnja je bila u 45. nedelji 2008. a zatim, pre tri dana mi dali komplet nov uređaj, ovaj put mi je ostao samo stari screen protector :D. Međutim, sada sam dobio uređaj iz 1. nedelje 2009. i za ova tri dana mi ne pravi probleme.

Više o svemu ovome imaš na: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ost3396274

Inače kada je htc uređaj napravljen ti govori njegov serijski broj, tj. prve tri cifre posle HT slova, napr. HT844KD00497 znači 44. nedelja 2008. god..
djurkash

milos e71
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Sre, 05. Nov 2008. 00:16

Post od milos e71 »

Kod mene pise S/N:HT91FKD.... , to mu dodje 1 mesec 2009

Inace je HTC kupljen u Svajcarskoj.


Reci mi, jel nije bilo problema oko garancije, posto je HD fleshovan ili si vratio fabricki, pre nego sto si ga odneo u servis?

:)

djurkash
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Ned, 26. Avg 2007. 19:04

Post od djurkash »

Fabrički, naravno, s te strane je EWE ispao potpuno korektan, i promenio mi dva uređaja dok nismo rešili problem, bar se nadam da smo ga rešili...

A, pogledaj moj prethodni post, ima link ka XDA temi, gde smo u principu zaključuli da se problem pojavljuje kod uređaja sa s/n: HT84XXXXXXXXXX , tj. proizvedenih u četrdeset i nekoj nedelji 2008.

Što pitaš, imaš sličan problem? Tvoj je iz 2009., ne bi trebalo da zeza...
djurkash

gile78
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 02. Mar 2009. 22:29

Post od gile78 »

gsmhacker, pozzzzzzz gde se moze nabaviti maska i touch scren za ekran za HTC-touch?unapred hvala

gsmhacker
Banned
Postovi: 166
Pridružio se: Pet, 26. Okt 2007. 20:56

Post od gsmhacker »

Za njega nemam na lageru,mogu ti naruciti 55eur kompletan touch screen ali moras mi poslati sliku da vidim koji je model jer imaju 2vrste lcd displeja ...sto se maske tice oko 35 eur. :blinky:

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

gsmhacker, trebala bi mi baterija za Qtek 9000, sto veceg kapaciteta. Ova stara traje oko pola sata.

Pozdrav i hvala.

Duke Nukem
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pet, 25. Jul 2008. 22:47
Lokacija: Zemun

Post od Duke Nukem »

Imam ja baterije za qtek 9000 - 1600mAh nove, 20e komad... TAkodje mogu nabaviti one jace sa dodatnim vratancima 3200mah 25e, 4800mah 45e...
064 21-81-190

gsmhacker
Banned
Postovi: 166
Pridružio se: Pet, 26. Okt 2007. 20:56

Post od gsmhacker »

PA ako si ti ja onda mozes da mu odgovoris ako nisi koristi PM!! :ohmy: Stizu baterije za qtek 9000 jer sam poslednju turu rasprodao original za Qtek 9000 (1620mAh) cena 15eur ostale jaceg kapaciteta nebih savetovao jer telefon izgleda debelo i uglavno su veoma loseg kvaliteta. Pa ako hoces ostavi mi broj fona pa se cujemo!!! :uhuh: 8)

karanm
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Sub, 25. Jun 2005. 00:33

Post od karanm »

Imam i-mate k-jam, odnosno htc wizard - qtek 9100, i ubacio sam kljuceve u dzep zajedno sa telefonom i sad imam razlivene boje po ekranu i crnu shtraftu po sredini. Nema vidljivog fizickog ostecenja spolja.
Gde odneti telefon na servis i koliko bi moglo da me izadje popravka?
@gsmhacker: Da li mi ti mozes pomoci?

gsmhacker
Banned
Postovi: 166
Pridružio se: Pet, 26. Okt 2007. 20:56

Post od gsmhacker »

Pa ako je tako verovatno moras menjati ekran pukao je displej znaci zamena celog displeja ti je oko 60eur al morao bi videti koji je displej u njemu jer postoje dve vrste jednu imam na lageru drugu nemam. :| :smutny:

Miodrag-Le
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 22. Feb 2009. 21:24

Post od Miodrag-Le »

gsmhacker Imam problema sa plocom u HTC-u TyTN! Dali moze i po kojoj ceni da se obezbedi ploca!sve ostalo je provereno FULL!

servis_kv
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 16. Mar 2009. 02:46

za p3300

Post od servis_kv »

@gsmhacker
da li imas ili mozes da nabavis masku za HTC P3300?
i kupio bih za njega bateriju i olovku, ali nije obavezno.
pozdrav.
hvala unapred.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

gsmhacker
Да ли је могуће користити већу батерију у HTC
Touch Diamondu?
Ако може, од колико mAh је и колико кошта?
Слобода или смрт

Zaključana tema