Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
XdzelatX
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 12. Avg 2012. 22:01
:: nokia c7

Re: Servisiranje-pitajte

Post od XdzelatX »

Imam jedan mnogo iritirajuci problem sa nokiom c7, pre nedelju dana sam razbio touch i kupio drugi da ga zamenim. Lepo sam rasturio fon, zamenio sve pazljivo, ali me touch od kada sam ga zamenio zeza... Ponekad nece da odreaguje uopste u donje desno ili levo polje, kako kad pa proradi opet posle nekog vremena, ili se desava da kada fon koristim pritisnem samo na kratko a on se ubaguje i izbaci mi meni kao da drzim prstom i dalje na neku ikonicu. A desava se i da kada otvorim glavni meni poludi i setka ga gore dole kao lud dok ga ne lupim polako po touchu sakom, ne jako naravno. Sta mislite da je do toucha ili nesto do fona posle pada kada mi se i razbio touch?

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Servisiranje-pitajte

Post od drgrga »

XdzelatX,

Losa jeftina kineska kopija toucha... :smutny:

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Servisiranje-pitajte

Post od Layne_Staley »

Ljudi, moram nesto da vas pitam :

Devojka moja je kupila SGS II u telenoru odavno. I pocela je da ima sledece probleme :

Proximity senzor ne radi kako valja. Kada se telefon odmakne od glave, u toku razgovora, ekran se pali posle 10ak sekundi (sto je mnogo , na mom SG Nexusu se pali odmah).

Pri pritisku na "power" ili "home" dugme da bi se upalio ekran i otkljucao telefon, pojavljuje se bela vertikalna crta na ekranu, pa se tek onda pali telefon.

Ekran je dobio neke mrlje po sebi, koje mogu da se vide samo na odredjenoj pozadini pod odredjenim uglom.

Razmisljam da odnesem telefon direktno u BG El****k (valjda su oni ovlasceni servis, i valjda ovo nije reklamiranje), i da vidim da li mogu da mi pomognu, da ne nosim u Telenor uopste..

Sta da radim ? POmoc please
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

smekeriolog
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 16. Avg 2012. 01:01
:: Nokia x7-00

Re: Servisiranje-pitajte

Post od smekeriolog »

Nov sam na ovom forumu, pa bih za pocetak zeleo da pozdravim sve clanove! Da predjem na stvar. Pre mesec dana sam kupio Nokiu x7-00, Symbian Belle operativnog sistema, i u pocetku sam bio prilicno zadovoljan njegovim performansama. Medjutim, kako vreme odmice, sve vise su pristuni bagovi, od kojih me jedan posebno brine. Kada zelim da pozovem nekoga, i ukucam broj telefona i kliknem na dugme za pozivanje, displej mi se istog trena ugasi i postane potpuno crn, tako da ne vidim ni koga zovem, a ne mogu ni da prekinem vezu. Kada se na kraju sama prekine, displej se upali, i sve je normalno, telefon najnormalnije radi. Isto vazi i kada mene neko zove. Displej se odmah ugasi i postane crn, telefon zvoni, vibrira, ali ja ne vidim ko me zove, niti mogu da primim poziv. Tek kada se poziv sam prekine, displej se upali normalno, i vidim da imam jedan propusten poziv, i onda vidim ko me je zvao. Da li mi neko moze pomoci i reci mi o cemu se radi, jer mi nikako nije jasno, a telefon ima neke najsitnije bagove, ovako najnormalnije radi, bez ikakvih kvarova? Unapred sam zahvalan, pozdrav!

oggich
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Sre, 13. Avg 2008. 19:26
:: Sony Ericsson k750i
Lokacija: Moja Soba

Re: Servisiranje-pitajte

Post od oggich »

Ninolina napisao:oggich, ne znam kod kog si operatora, ali meni su zamenu kartice za mikro SIM u MTS-u odradili za 5 min i, iako su rekli da je period aktivacije u roku od 24h, meni je mikro SIM radila vec posle pola sata tj. cim sam je ubacila u S3 i ukucala PIN kod. Adapter sam takodje kupila (ne kod njih, jer to ne prodaju)i platila ga 200 din. Saljem ti ime radnje na PP. Zgodno je imati taj adapter jer ne znas kad ti moze zatrebati da karticu ubacis u neki drugi tel, a jako malo modela sada podrzava mikro.
Hvala veliko na pomoci

Molim te mi posalji na PP adresu gde mogu da nabavim takav adapter

vlajko3200
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Ned, 06. Mar 2011. 13:58

Re: Servisiranje-pitajte

Post od vlajko3200 »

Probao sam softwere update na Nokia N73 me, ali mi se kabl izvukao i sad ne mogu da ukljucim telefon. Da li mogu sam uz pomoc nekih programa na kompu da popravim ili da nosim u servis i koliko to kosta? :( Koji je ovlasceni servis za Nokia telefone u Beogradu neka mi neko napise u pp. Hvala

DrBrMr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 116
Pridružio se: Pet, 27. Apr 2012. 18:36
:: nokia e7
:: nokia 6630

Re: Servisiranje-pitajte

Post od DrBrMr »

Kupio sam nokiju E6 sa otkinutim dugmetom za zakljucavanje/otkljucavanje ekrana, naravno prodavac je precutao taj detalj :x Da li je moguca i koliko bi kostala popravka? Hvala unapred

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Servisiranje-pitajte

Post od drgrga »

vlajko3200,

Nema potrebe za ovlascenim servisom,jer ce te popravka kostati vise od telefona,inace ne moze se uraditi vise nikako ,sem nekim od FbUS interfejsa za Nokie....cena cca 500-1000 din. pozz

vlajko3200
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Ned, 06. Mar 2011. 13:58

Re: Servisiranje-pitajte

Post od vlajko3200 »

Da, bas tako, sredio drugar u servisu uz pomoc programcica i posebnog konektora koji se stavlja gde ide baterija. Odradio za dz. 8)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Servisiranje-pitajte

Post od janka_88 »

DrBrMr, e sad ne znam koliko bi kostala popravka ali vjerujem da je moguca. Privremeno rjesenje ti je da skines program QuickLock i samo pritiskom na precicu zakljucavas telefon dok pritiskom na neku tipku aktiviras ekran i onda pritisnes dio ekrana za otkljucavanje. To je moja pretpostavka da moze tako jer sam tako radio na N8 a posto je identican sistem pretpostavljam da moze i E6. pozdrav

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Servisiranje-pitajte

Post od Deksi »

Moze i progaraom smart seting da postavi bilo koju kombinaciju tasera i za otkljucavanje i za zakljucavanje.

DrBrMr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 116
Pridružio se: Pet, 27. Apr 2012. 18:36
:: nokia e7
:: nokia 6630

Re: Servisiranje-pitajte

Post od DrBrMr »

janka_88, Deksi, Hvala najlepše na brzom i korisnom odgovoru :D

Baggiolinho
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 10. Nov 2008. 04:34

Re: Servisiranje-pitajte

Post od Baggiolinho »

pozdrav...

ja bi samo da bitam,mozete li mi preporuciti sajt po vasem iskustvu koji prodaje kododve za otkljucavanje telefona za sve mreze.konkretno imam nokiu c3-00 na VIP mrezi pa bi da je otkljucam.

oggich
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Sre, 13. Avg 2008. 19:26
:: Sony Ericsson k750i
Lokacija: Moja Soba

Re: Servisiranje-pitajte

Post od oggich »

Ne znam gde da stavim pitanje. Drugarica ima Nokiu,ne znam broj,pa joj treba futrola. Telefon je stariji tip,ali ima oko dugmica 2,5,8 narandzasto osvetljenje. Koji je broj tog telefona?Gledao sam na sajtu i ne mogu da ga prepoznam. Molim za pomoc,posto joj treba hitno futrola.

EDIT:
@Baggiolinho, moj ti je savet u servis da ga nosis,ja sam tako moju skoro upropastio sa tim kodovima.Pa ti je moj savet da ga nosis u servis da ga otkljucaju,posto nije dosta samo da ukucas kod,treba i jos nesto,a ja ti se u to bas ne razumem previse

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Servisiranje-pitajte

Post od drgrga »

oggich,

Ako joj bas hitno treba futrola,a nije je imala do sada , skini poklopac baterije i pogledaj koji je model telefona,sve pise,a moze i lakse.... ukucas *#0000#

oggich
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Sre, 13. Avg 2008. 19:26
:: Sony Ericsson k750i
Lokacija: Moja Soba

Re: Servisiranje-pitajte

Post od oggich »

oggich napisao:Ne znam gde da stavim pitanje. Drugarica ima Nokiu,ne znam broj,pa joj treba futrola. Telefon je stariji tip,ali ima oko dugmica 2,5,8 narandzasto osvetljenje. Koji je broj tog telefona?Gledao sam na sajtu i ne mogu da ga prepoznam. Molim za pomoc,posto joj treba hitno futrola.
Nadjeno.

2600 Classic je u pitanju

mvasqez
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2011. 13:49

Re: Servisiranje-pitajte

Post od mvasqez »

Uzeo sam apple iphone 3g ili 3gs, ne znam tacno, 8gb, radi, ali touch ponekad hoce ponekad nece. Npr otkljucam povucem do pola i onda nece, nekad ga otkljucam, i radi samo donji deo toucha, gornji ne. Jel problem u samom touchu ili je do ploce?

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Servisiranje-pitajte

Post od drgrga »

mvasqez,

Touch panel.....i nije previse skup....

Inace kako da vidis da li je 3G ili 3GS :

Sa zadnje telefona ako je jabuka i natpis dole "iphone" iste boje to jest kao "srebrno" onda je 3GS
Ako je jabuka svetla a natpis klasican(nije iste boje kao i jabuka) onda je obican ili ti 3G...

pozdrav

mvasqez
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2011. 13:49

Re: Servisiranje-pitajte

Post od mvasqez »

Hvala na odgovoru, ne vidi se pozadi koja je boja posto je izguljeno. Video sam da pise da je model A1241, a po podacima sa interneta to je 3G. Ako znas gde bih preko interneta najjeftinije mogao da narucim touch panel ti mi posalji link na PP. Takodje bih zameniio i zadnji deo maske posto je u losem stanju. :)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Servisiranje-pitajte

Post od tomas.hokenberi »

mvasqez, meni nesto nije jasno. Kupio si Iphone a da nisi bio siguran da li je 3G ili 3GS? :o Iphone 3GS je dovoljno napredniji od Iphonea 3G da nije svejedno o kom modelu se radi. Osim, naravno, ako ga nisi dobio dzabe/na poklon.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori