Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Servisiranje-pitajte

Post od darkonda »

a jao.... ok sad cu ja opet da ga ubacim u vodu i donesem ti ga da resis dok curi iz njega :lol:
sto bi reko mile kitic: SMEJEM SE, A PLACE MI SE!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje-pitajte

Post od sugarcoated_ass »

Mozda mi ovde neko pre odgovori jer stvarno me zanima sta da radim... Evo quote sa RAZR teme:
psyhound napisao:Ljudi, treba mi pomoc posto se ne razumem bas u AMOLED tehnologiju... anyway, primetio sam neke blede strafte na ekranu i instalirao sam screen test da bih proverio sta je u pitanju. Prvo, strafte su se najjasnije videle kad sam prebacio da mi pokazuje tamno sivu boju preko celog ekrana, a drugo, te strafte su u stvari preslikana slika uputstva sa fabricke zastitne folije sa ekrana!?!? Kako??? I sta da radim sad? Da idem nazad u vip ili ce vremenom nestati?
:)

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Servisiranje-pitajte

Post od drgrga »

psyhound,

Sto pre u Vip i reklamiraj.... pozz

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje-pitajte

Post od sugarcoated_ass »

drgrga, bas sam bio pre koji sat u Vip-u... Rekose da nemaju vise RAZR-a i da ne mogu da mi zamene ali mogu da ga posalju u servis, a prvo su mi svi redom sluzbenici rekli da ne vide te strafte. Nema veze, ne smeta mi pri radu, a ako se vremenom bude vise s*ebao onda cu ga poslati... Hvala na odgovoru u svakom slucaju. :)

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje-pitajte

Post od loki13 »

drgrga, sefe koliko kosta otkljucavanje samsung ace plus sa telenora? Unapred fala :wink: :wink: :wink:
D500&E71

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Servisiranje-pitajte

Post od drgrga »

loki13,

Direktore :) Kod mene u gradu od 500-1000 dinara.....za druge gradove ne znam.moguce da je skuplje pozz

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Servisiranje-pitajte

Post od darkonda »

drgrga napisao:darkonda,

Telefon koji je upao u vodu resavam samo dok voda curi iz njega.....Svi pokusaji susenja fenovima i ko zna sta vam sve padne na pamet su unapred osudjeni na propast......Ukratko baci ga.....
u pravu si za ovo. rdja ga je dokrajcila, napravila mu kratke spojeve i prso mu je signal ili antena, tako nesto--nisam najbolje razumeo sta mi je lik rekao u servisu. sve ostalo je u funkciji, tako da ako nekome treba za delove nek se javi.

Fantom31
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Sub, 13. Sep 2008. 20:04
:: GT-N7100

Re: Servisiranje-pitajte

Post od Fantom31 »

Imam manji problem pa bi mi trebala pomoc i vase misljenje . Koristim Samsung galaxy s2 (i9100)...
Ukljucio sam punjac u produzni koji nije radio i punjac je crko, telefon naizgled radi normalno ali kada se zakljuca pali se svetlo (kao kada se pritisne home taster) i to tako par puta pa prestane i onda posle nekog vremena opet pocne... Da li je neko imao slican problem, da mi kaze sta treba da radim?
Hvala.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Servisiranje-pitajte

Post od Deksi »

Za telefon neka ti odgovori neko ko je strucniji po tom pitanju ali kako ti je mogao pregoreti punjac ako ti produzni kabal neradi tj. ne provodi el. energiju. Slika

Fantom31
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Sub, 13. Sep 2008. 20:04
:: GT-N7100

Re: Servisiranje-pitajte

Post od Fantom31 »

@Deksi, nije tako kako mislis, produzni je radio sve dok nisam ukljucio punjac, posle tog je crko i zajedno s njim je crko punjuac i izgleda da je i telefon dobio malo struje...

StefanTpc
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Ned, 13. Maj 2012. 08:23
:: SE Xperia mini st15i
:: SE c510

Re: Servisiranje-pitajte

Post od StefanTpc »

Da li neko zna koliko je zamena zastitnog stakla za xperiu mini? :)

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Re: Servisiranje-pitajte

Post od xerosoft »

Pitanje za servisere moze odgovor i u privatne poruke imam motorolu atrix install joj je pogresan rom sve sto telefon uradi kada se upali je Failed to boot 2 Starting rsd mode
toliko od njega da li je to moguce popraviti i koliko kosta,tel je sim free nije ni sa jedne mreze??? unapred zahvalan na odg
Iphone 4s white clear install

simonen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Uto, 20. Jul 2010. 12:31
:: Nokia N8
Lokacija: Kragujevac

Re: Servisiranje-pitajte

Post od simonen »

Pozdrav za servisere,imam xperiy x10 u njoj je oficijalni android 2.3.3,tako je i kupljena i radila perfektno do juce.Od juce kamera pocela da zeza,neki put se ukljuci iz vise pokusaja,a nekad izbaci poruku UNKNOW ERROR.Da li je softverski problem ili je problem sa kamericom.

oggich
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Sre, 13. Avg 2008. 19:26
:: Sony Ericsson k750i
Lokacija: Moja Soba

Re: Servisiranje-pitajte

Post od oggich »

Nadam se da mogu ovde da pitam; Posto vidim da galaxy S3 Samsung prima samo micro sim kartice;trebao bi mi adaptercic ili sta vec da mogu da koristim micro sim karticu kao normalnu karticu

Ovo
http://rebelsimcard.com/images/thumbnai ... -black.jpg

Samo to mi treba,i naravno,neko 'ko ce da je isece. Gde u BG to mogu naci? Neka posalje PM sa adresom,molim vas,posto cu uzeti uskoro S3,pa da ne vijam po gradu navratnanos samo to malo cudo

Evo i celi sajt

http://rebelsimcard.com/micro-sim-to-no ... B_Xt2GdAl8

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Servisiranje-pitajte

Post od drgrga »

oggich,

Odes u bilo koji servis i iseku ti karticu......? Kako ? Tako sto postoji "zumba" kojom se sece kartica a da ostane i veliki deo i kada ti zatreba vratis......prosto kao pasulj.....kakvi adapteri i bakraci....pozz

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: Servisiranje-pitajte

Post od godja »

oggich.. imaš adapter u Vip-u, oko 500 din,a imaju i mikro kartice pa ako si njihov korisnik zameni...
Samsung S10+ red

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: Servisiranje-pitajte

Post od siki069 »

Šta će mu adapter?
Adapter pretvara mikro SIM u normalnu. Obrnuto ne postoji.
Ne može slona spakovati u frižider.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Servisiranje-pitajte

Post od tomas.hokenberi »

siki069, pa njemu i treba adapter koji micro-sim pretvara u normalnu karticu (procitaj ponovo oggich-evu poruku). Verovatno ima potrebu da ponekad prebaci tu micro-sim/isecenu karticu u "normalan" telefon (npr. nece da nosi S3 na plazu).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Servisiranje-pitajte

Post od Ninolina »

oggich, ne znam kod kog si operatora, ali meni su zamenu kartice za mikro SIM u MTS-u odradili za 5 min i, iako su rekli da je period aktivacije u roku od 24h, meni je mikro SIM radila vec posle pola sata tj. cim sam je ubacila u S3 i ukucala PIN kod. Adapter sam takodje kupila (ne kod njih, jer to ne prodaju)i platila ga 200 din. Saljem ti ime radnje na PP. Zgodno je imati taj adapter jer ne znas kad ti moze zatrebati da karticu ubacis u neki drugi tel, a jako malo modela sada podrzava mikro.
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Servisiranje-pitajte

Post od drgrga »

ja jos jednom kazem....imate u bilo kom servisu "aparat za secenje" velike kartice da bi ste dobili micro sim.....pri tom njen drugi deo ili ti kako ga zovete "adapter" ostaje neostecen,dakle ne znam cemu potreba polemisanja oko toga sta treba ili ne treba..... :uhuh:

Ako pak je neko isekao vec i ima kod sebe samo mikro sim a treba mu velika.......onda odnese bilo koju karticu da se odsece i ubaci u taj "veci" deo,ako mu eto pritreba normalna kartica,jer je ovo vrlo precizno isece.....

Ne znam da li me razumete ? Pri tom ta usluga u nekim servisima ne kosta nista,u nekima koliko castis......

Odgovori