Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
bojannp
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Sub, 20. Mar 2010. 19:41

Re: Одг: Servisiranje-pitajte

Post od bojannp »

hirurg napisao:Ti sva podesavanja mozes da vratis na fabricka tako da te to ne brine. A kalibracija ekrana?? Prvi put cujem da to neko radi....
Pa počeli su da mi divljaju "home" i "menu" dugmići nakon što se telefon blago zagreje usled korišćenja.
Čitao sam o tome i vidim da je dosta ljudi imalo taj problem, jer ovaj model nosi taj bag sa sobom.
Loše mu je kalibrisan ekran i mora da se odradi rekalibracija kako bi se uspostavila kontrola nad ta 2 senzorska dugmeta.
Moj problem je što sam ja želeo da rootujem telefon, a to je zahtevalo otključavanje bootloadera. Sada kad mi se pojavio problem, ja sam opet zaključao bootloader jer garancija sa otključanim ne važi.
Postoji mogućnost da oni provale da sam ga čačkao i da mi naplate servisiranje, pa me zanima koliko bi me otprilike koštalo ?

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: Servisiranje-pitajte

Post od hirurg »

Mogucnost provale cackanja nema seme....znaci ako si vratio sve kako je bilo, recovery nisi ni dirao itd itd....a to sa tasterima je haos bas....jesi pokusao neku caku sam da odradis?
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

bojannp
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Sub, 20. Mar 2010. 19:41

Re: Servisiranje-pitajte

Post od bojannp »

ne. nisam. nemam ideju šta bih ja mogao da odradim.
ustvari imam, ali mi ta varijanta ne odgovara.
postoji skripta koja rešava problem, ali zahteva rootovan telefon (što opet povlači otključavanje bootloadera), što dalje znači nemogućnost preuzimanja zvaničnog apdejta softvera (što ja čekam kao ozeblo sunce).
dakle, stvara se začaran krug.
ali u svakom slučaju najjednostavnija varijanta mi je da ga odnesem u servis jer imam garanciju na njega još godinu i po dana, pa ako mi prođe - super, ako ne - ja bih platio da mi to srede, zato me i zanima koliko bi me izašlo u slučaju za sam zezno garanciju.
inače ta kalibracija je koliko sam shvatio rutinski proces koji traje svega 15-20 min, iako oni imaju naviku u ComTradeu da ga zadrže dan-dva.

mixaludi97
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 18:18
:: zte roamer

Re: Servisiranje-pitajte

Post od mixaludi97 »

kako unbrickovati zte roamer/vip droid 2, unapred hvala
:( :(

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Servisiranje-pitajte

Post od drgrga »

mixaludi97,

Search majstora koji ima riff box pa na JTAG,ali to niko ne kaci bRez 20 ojra :wink:

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Servisiranje-pitajte

Post od cvoruga »

Izvinjavam se ako sam omašio podforum :oops: , neka Admini premeste gde treba :wink: .

Pitanje je :
Ako kupim mobilni telefon u Kuvajtu i donesem ga ovde, šta treba da uradim da bi radio na MTS mreži 8) ?

milanovic986
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Pet, 22. Dec 2006. 13:46
:: Nokia E7

Re: Servisiranje-pitajte

Post od milanovic986 »

Verovatno dekodiranje, jer je malo verovatno da je sim free. Cena moze da varira u zavisnosti od modela.
NOKIA E7 User

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Servisiranje-pitajte

Post od cvoruga »

milanovic986, hvala na brzom odgovoru, brine me da nije drugačiji softver za Azijsko tržište, da ne mogu sve aplikacije da rade na njemu :shock: .
Lupetam gluposti verovatno, ali ne bih da ga kupim tamo, donesem ovde i izduvam jer ne može da se "osposobi" za našu mrežu i region :x .
Android je u pitanju, zaboravih da napišem, npr SII, Note, Evo 3D, neki iz tog cenovnog ranga 8).
Ako neko zna tačnije informacije bio bih mu veoma zahvalan :)

milanovic986
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Pet, 22. Dec 2006. 13:46
:: Nokia E7

Re: Servisiranje-pitajte

Post od milanovic986 »

Ja sam za zenu kupio Nokiju C2-03 na kojoj su pored engleskog ubaceni kirgistanski, turkmenistanski, tadzihistanski i jos par jezika koje ne umem ni da procitam a na kutiji takodje stoje ti jezici sto znaci da je teelfon pravljen za to trziste. Na VIP mrezi telefon radi sasvim normalno.
NOKIA E7 User

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Servisiranje-pitajte

Post od drgrga »

cvoruga,

Nema sta da te brine,bitno je da je to model koji je quadband to jest tebi je bitno da radi na 900/1800 Mhz.
Softwer u njemu je promenjiv i ako ti ne odgovara jezik ili neki brendirani sw od mreze operatera ili sta god,moze se ubaciti drugi (bar za modele koje si nabrojao).

Znaci potrebno je samo dekodiranje......pozdrav

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Servisiranje-pitajte

Post od cvoruga »

drgrga, hvala puno na odgovoru, to sam hteo da čujem, znači može da radi kod nas 100% :lol: :lol: :lol: .
Koliko košta dekodiranje, ne mora tačno u evro, čisto orijentaciono od do :oops:

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Servisiranje-pitajte

Post od loki13 »

Postovani serviseri koliko kosta dekodirenja neokie e6 uzete sa telenora? 8) 8) 8)
D500&E71

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Servisiranje-pitajte

Post od drgrga »

cvoruga,

Zavisi koji telefon,cena je od 5e do 25e....mada ima i telefona koji se moraju otkljucati kodom(a kod se kupuje) i moze imati cenu i do 100e (Iphone) pozz

loki13,

Nokia SL3 cena dekodiranja varira od 15-30 zavisno od grada do grada,uglavnom ceka se na kod (dan-dva,tri),problem je samo ako je telefon sa NCK 20 cifara onda se NE moze ni uraditi.Znaci prvo se mora iscitati nekim od boxova za SL3......servis....pozz

kantisha
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 07. Jul 2012. 00:10
:: Nokia 6220
:: Siemens A55 :D
Lokacija: Subotica

Re: Servisiranje-pitajte

Post od kantisha »

Nokia 6220 classic. Dakle, telefon je sasvim ok radio i onda od danas poceo taj problem sa tastaturom, ne radi mi levi opcioni taster, a ponekad i brojevi 3 i 6 koliko god ga jako pritisnuo. Znam da ovaj model zna da pravi takve probleme. Moje pitanje je da li bi se zamenom maske samim tim i tastature resio problem?

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Servisiranje-pitajte

Post od drgrga »

kantisha,

Ne ! Potrebna je zamena tastaturne folije,ne preporucujem da sami radite,iako deluje vrlo lako..... pozdrav

kantisha
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 07. Jul 2012. 00:10
:: Nokia 6220
:: Siemens A55 :D
Lokacija: Subotica

Re: Servisiranje-pitajte

Post od kantisha »

Hvala na odgovoru. Mozete li mi reci koliko bi me izaslo to u servisu?

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Servisiranje-pitajte

Post od darkonda »

pre 10 dana, poslednju noc radim na poslu pred more i u padne mi telefon u wc solju! E6 je u pitanju, izvadim ga i bateriju takodje, ostavim 2h upalim on radi. ugasim izvadim bateriju i posle 12 h pokusam opet, on nece. samo mu sija led dioda kad ubacim bateriju, sad ocu da ga nosim na opravku posto me nije bilo 12 dana, zanima me koliki kvar mogu da ocekujem i koliko para?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Servisiranje-pitajte

Post od Deksi »

Uh kako to da ti se desi, ali gde samo dva sata. Trebao si da ga ostavis najmanje deset dana bez da ista pokusavas sa paljenjem pa je pitanje i tad dali bi bilo sve u redu. Elektronika je veoma osetljiva i na najmanju kondezaciju a kamoli na vodu.

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Servisiranje-pitajte

Post od darkonda »

ma na poslu otisao u wc, krenem da skinem uniformu i on samo iskliznuo iz dzepa i buć u vodu. strasno :disgust:
ako me bude popravka kostala mnogo, necu popravljati. al kad pogledam da bi ja opet uzeo neki sa qwerty tastaturom, onda nemam sta drugo osim opet E6 :cry: :cry: :cry:

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Servisiranje-pitajte

Post od drgrga »

darkonda,

Telefon koji je upao u vodu resavam samo dok voda curi iz njega.....Svi pokusaji susenja fenovima i ko zna sta vam sve padne na pamet su unapred osudjeni na propast......Ukratko baci ga.....

Odgovori