Zasto nisam dostupan??!!!!

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Aca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 29. Dec 2003. 16:57

Zasto nisam dostupan??!!!!

Post od Aca »

Desava mi se da dok mi telefon (SE t610) stoji u dzepu ili bilo gde, nebitno, nisam dostupan. :angry: :angry: :angry: :x :x :x Npr. sinoc cimnem drugaricu i posle toga mi stize poruka da imam propustene pozive kao da mi je telefon bio ugasen odnosno da nisam bio dostupan. Naravno telefon je u to vreme bio ukljucen. A osim toga, jutros, i ja sam probao da pozovem sa fiksnog i nisam bio dostupan, pa sam proverio kredit i onda sam bio dostupan. U cemu je problem u telefonu ili u kartici odnosno Mobtelu? :dry: :dry: :dry:

Oljica
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:11
Lokacija: Beograd

Post od Oljica »

Verovatno u kartici. Proveri da li dobro stoji u lezistu, manja verovatnoca, ali i dalje realna je da je Mobtel u pitanju.

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Nije problem u kartici, vec u Mobtelu, to se jako cesto desava na svim telefoima
Pozovi mobtel i reci im da imas te probleme, mada cisto sumnjam da ce nesto uraditi :wink:

Oljica
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:11
Lokacija: Beograd

Post od Oljica »

Pazi, meni se to vec desavalo i zato znam da je resenje u jednoj od 2 navedene opcije. Velika je sansa da ti je recimo telefon skoro ispao ili si ga negde jace gurnuo i kartica se malo izmestila, a opet tu je i stari 'dobri' Mobtel...

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Moze biti da je kartica, ali ogroman broj ljudi ima takav problem, pa ne verujem bas da ima svima stalno pada telefon :lol:
Ja iskreno sada na k750 nemam tih problema, ali se na timovoj 6630 cesto desavalo da sam nedostupan kada je upaljen telefon :|

Oljica
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:11
Lokacija: Beograd

Post od Oljica »

popste napisao: pa ne verujem bas da ima svima stalno pada telefon :lol:
Ali ja rekoh:
Oljica napisao: resenje u jednoj od 2 navedene opcije
a ne obavezno da mu je telefon pao. 8)

max_power
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Sre, 02. Nov 2005. 15:20

Post od max_power »

Pre 3 godine sam imao SE T300 i imao sam taj problem, cas je dostupan, a cas nije. Posle toga sam promenio 5-6 telefona karticu nisam menjao i nisam se sretao sa slicnim problemima. Savetujem ti da sa nekim zamenis aparat na par dana i otklonices sve sumnje!

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Ili ti prosto receno, neki telefoni verovatno nisu kompatibilni sa mobtelovim karticama, pa se zato i desava sve to...

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

verovatno je lose odradjeno flesovane telefona pa ti ispada iz mreze, idi u servis i uradi fles sa najnovijom verzijom softvera, takodje ako imas staru karticu sa 8k idi u mobtel da ti zamene za onu 32k 8)

Aca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 29. Dec 2003. 16:57

Post od Aca »

Ma kartica mi je nova, zamenio sam je pre 10-ak dana jer su mi ukrali fon, a ne bih rekao da je problem u lezistu kartice jer sve proradi kad proverim kredit ili pozovem nekog sa fona. Pretpostavljam da je problem u telefonu, odnecu ga sutra do servisa jer sam ga uzeo pre neki dan tako da je u garanciji. A da zaboravio sam da kazem da telefon inace ima mrezu, ali kad pozovem nije dostupan.

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

onda je u pitanju lose odradjeno flesovanje telefona, u servis na ponovni fles.... 8) 8)

vivann
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 10:26

Post od vivann »

Meni se to deshavalo josh na ericsson r320 i nisu mogli da ga poprave ....tako isto i na k700...u oba slucaja su mi dali nov fon tako da ako ti je u garanciji a ne mogu da ga poprave slobodno budi nadobudan sa njima....p.s. moraju da ti daju nov......

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

Meni se desavalo sa karticom 063, pa sam sam promenio provajdera i sve je bilo u redu.Prvo sam pomislio da je do telefona pa sam probao sa drugim telefonom i dalje je bilo problema pa sam zakljucio da je verovatno do operatera.Imao sam pun signal a nikoga nisam mogao dobiti.Potrebno je i povremeno(bar na 6 meseci)skinuti karticu i ocistiti kontakte.

Aca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 29. Dec 2003. 16:57

Post od Aca »

NIKOLA VAPA/CA napisao:Meni se desavalo sa karticom 063, pa sam sam promenio provajdera i sve je bilo u redu.Prvo sam pomislio da je do telefona pa sam probao sa drugim telefonom i dalje je bilo problema pa sam zakljucio da je verovatno do operatera.Imao sam pun signal a nikoga nisam mogao dobiti.Potrebno je i povremeno(bar na 6 meseci)skinuti karticu i ocistiti kontakte.
Kod mene je obrnuto ja mogu da zovem i sve ostalo, imam signal, ali kad tel stoji 1-2 sata da ga ne diram, iako ima signal nisam dostupan. A kartica mi je nova kao sto sam rekao.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Iskreno sretao sam se sa takvim telefonima... I znam gdje ne stima. U onom lezistu gdje stavljate karticu,oni ulazi,znaci one metalne zeze preko kojih kartica dobija i salje info NE RADE...Doduse nekad rade a nekad NE. Rjesenje: promijeni mob jer to ne moze lako da se rijesi :( :(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Aca napisao: Kod mene je obrnuto ja mogu da zovem i sve ostalo, imam signal, ali kad tel stoji 1-2 sata da ga ne diram, iako ima signal nisam dostupan. A kartica mi je nova kao sto sam rekao.
To se ponekad desi mojoj majci na 7250i. Ne znam uzrok, vjerovatno ako je telefon dosta padao... :unsure: I mislim da se ne rjesava lako, nisam siguran... :unsure:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Aco, postoji hibrid (čip, tako ga zovu serviseri) u telefonu koji je zadužen za komunikaciju i koji ume da zeza - rezultat je upravo to što se tebi dešava. Telefon posle izvesnog vremena jednostavno prestane da se javlja na prozivke bazne stanice ili se opasno gubi kada se nalazi u polju gde se preklapa više repetitora. Dakle, eto može i to da bude.

volim sony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2005. 00:01

Post od volim sony »

i meni se pojavio problem sa n6630 pun signal a ja nisam dostuan...
ugasim upalim i on radi ok.... pa onda opet....

Odgovori