Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
sleepy85
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 82
Pridružio se: Pet, 14. Sep 2007. 17:10

Post od sleepy85 »

aemmos, Ovo nema nikakve veze sa ekranom,pitaj ti tog strucnjaka sto ti je menjao displej da nije jos nesto cackao?! Pomalo zbunjujuce ali i zanimljivo,nekoliko puta je unesena pogresna lozinka i telefon ce morati da se odkljuca putem racunara ovako lupanje lozinki nema efekta ali ponavljam da nema ni sa ekranom ama bas nista tako da je po meni vrlo moguce da je telefon dirao neko i napravio to sto si video,reci mi samo jos nesto da li ti je telefon prazan vracen nazad>?jel baterija bila ispraznjena?

Misha V, taj deo ide u kompletu sa gornjim tasterima (oko dzojstika).Trebalo bi da ima u nekom bolje snabdevenom servisu.Mogu pogledati sutra da li imam negde neku tastaturu u kompletu pa cu ti javiti na pp.

dacha
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Pon, 10. Jan 2005. 21:20
Lokacija: Niš

Post od dacha »

Pre nekoliko dana sam primetio da mi zvučnik, tj slušalica na N97 počela slabije da mi radi.
Mogu da pričam normalno sa svima, ali se toliko naprežem da bih čuo nešto.
prvo sam istripovao da ljudi šapuću kada me zovu, a onda sam uzeo drugov N97 i video da njemu odlično radi.
Znači sve se čuje, ali jako jako slabo.

Koliko bi koštala popravka toga,da mi se stavi nova slušalica ili kako god.
Kada svoj život sredim, malo kad se smirim, i trudim se da živim od onoga što volim.
Bolji dani kada dodju, tada loši se zaborave, i samo lepi momenti u glavi se pamte!

DNK_zero
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Uto, 15. Sep 2009. 14:17

Post od DNK_zero »

Mene interesuje da li maska (kompletna i tastatura) na Motoroli V3 crnoj moze da se promeni , i ako moze kolika je cena maske i servisa(i da li radi neko u Kg-u to ako znate). Hvaala unapred

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

dacha, zameniti zvucnik cena 1000,00 din
DNK_zero, ima originalna 2500,00 din, kopija A klase 1200,00 din
Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

aemmos
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 26. Maj 2010. 02:38

Post od aemmos »

SLEEPY85, Ponavljam i meni je nelogicno sve ovo,i znam da nije problem novi display,ali neznam sta da radim danas sam bio ponovo u servisu i rekose mi da nemogu oni to da srede da cu morati da se obratim nekom drugom "jacem" servisu.Kad sam uzimao telefon iz sevisa prvi put nije bila prazna baterija.

sleepy85
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 82
Pridružio se: Pet, 14. Sep 2007. 17:10

Post od sleepy85 »

aemmos Naravno da ne mogu ''mnogo su jaki'' , a taj put poslednji kada si odneo da ti urade tu popravku ekrana da li ti je tada vracen prazan, to me zanima :D

butjack003
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 07. Apr 2008. 02:49
Lokacija: beograd

Post od butjack003 »

SLEEPY85, nije vracen prazan bio je pun sam je bio ugasen kad sam ga ukljucio trazio je security code,ali pre sevisa ja sam mu ubacio code i sad kad pokusam da ubacim kod i stisnem unlock na displeju pokaze da je dugme stisnuto ali ne reaguje,isto se desava sa hard resetom uradi hard reset i isto upali se i ugasi tel i nema nikakve razlike opet trazi code,ili ja neznam da uradim taj hard reset ili stvarno nemam pojma sta je u pitanju,a najgore je sto nemogu ni da ga flesujem posto mi javlja da je tel. zakljucan.ako imas neko resenje druze bio bih ti zahvalan

Milan013
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 20. Jun 2010. 22:04

Post od Milan013 »

Pozdrav narode!
hallo, imam jedno vec izlizano pitanje. Kupio sam nokiu E72, ali je skinut sa T-Mobile mreze. Telefon je dekodiran i radi lepo sa mts karticom. Bio sam u servisu, i lik je rekao da moze da ga debrenduje (ocisti) za 2-3 sata po ceni od 500 din!? Mozes li mi reci sta se radi kod debrendiranja, jer sam totalni laik na tu temu? :) Kolika je optimalna cena takve usluge, jer mi deluje dosta jeftino za takav telefon? Moze i na PP.

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

Milan013, jeftino je...kod mene to bi Vas kostalo 1500,00 din...Vase je da odlucite...MOZDA mozete i sami uraditi...
Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Milan013, moguce je to i besplatno odraditi, pogledaj uputstvo oko promene product koda u temi Nokia zvanicno izbacila firmware updater.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

miki097
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 22. Jun 2010. 12:22

Post od miki097 »

imam pitanje, zakljucala mi se nokia e71, tj sin mi nesto cacko i sada ne moze da se otkljuca, tj on nezna koja je sifra. imali mu spasa ili da ga bacam..

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

miki097, default sifra na Nokia telefonima je 12345. Probaj sa tom sifrom.

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

miki097, odgovarajucim alatom moze se ponistiti sifra.
Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

Maree91
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sub, 29. Maj 2010. 00:59

Post od Maree91 »

imam jedno pitanje...odneo sam bio tel u servis u pitanju je nokia n95 bgb da bi ga dekodirao...medjutim u servisu su mi ga dekodirali i kasnije kad sam ga koristio nastao je problem tel je poceo da mi se gasi sam od sebe...i posle par dana odneo sam ga opet u servis da mi otklone kvar i ostavio sam im tel..rekli su mi da ce me zvati cim zavrse...al posle par dana sam isao da vidim dal je gotov tel i tako par puta u roku od 10 dana lik mi je govorio da jeste problem nastao zbog dekodiranja al evo vec 20 dana me ne zovu da dodjem po tel a prica mi kako treba da mu posalju nesto sa neta da bi ono mogao da otkloni kvar kao neke kalkulacije ne znam ni ja...e sad da vas pitam jel znate mozda u cemu je problem tj kakav je to kvar i dal me lik zajebava sa tim sto mi prica kao treba da mu stigne sa neta ili??i koliko bi to odprilike kostalo kod vas da se otkloni i koliko vremenski jer ja vise ne mogu da cekam tel mi treba ili mozda prvo treba da ga nakacite na box pa da vidite u cemu je problem???

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

Maree91, mi smo vec razgovarali ovome? Kako god...najverovatniji problem do WatchDog-a..mogu ga srediti za 2h, a Vi treba samo da mi proverite da li telefon ima svoj ORIGINALNI IMEI ili su njega uspeli zeznuti..
Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

Maree91
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sub, 29. Maj 2010. 00:59

Post od Maree91 »

jesmo razgovarali smo o ovome...a recite mi koliko to od prilike kosta??? i a sta ako nema originalni imei?

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

Maree91,

Pa sve smo ti napisali u toj temi,ti kao da nisi citao nista,ili si smatrao da smo neki sarlatani,sta vec ? :uhuh:

Maree91
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sub, 29. Maj 2010. 00:59

Post od Maree91 »

ma jok bre nego hocu da znam od prilike koliko kosta ta popravka da bi uzeo tel i da donesem vama a ne da me zajebavaju i da mi drze tel mesec dana neki dundjeri koji ne znaju nista...???

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

Maree91, 2000,00 dinara AKO je u telefonu ORIGINALNI imei (ako je umesto originalnog IMEI-ja 12345678? za sada nema resenja)
Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

Maree91
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sub, 29. Maj 2010. 00:59

Post od Maree91 »

ovi i u servisu su mi totalno sjebali tel...originalnog imea vise nema kada upalim telefon samo se nokia pojavi u beo ekran io to je to....znaci nema nikakvog resenja po tom pitanju?a ako bi imao drugu plocu za njega jel bi moglo tad da se resi nesto?

Odgovori