otislo kolo na SE telefonu (valjda)

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

otislo kolo na SE telefonu (valjda)

Post od napalm death »

kao prvo moleo bi modove da ostave temu, da znam da sam pitao na k750 temi ali sad me interesuje generalno SE.. hvala unapred ;)
--------------------------------------------------------

ovako imam sledeci problem koji sam vec pitao na k750 temi:
pazi sad ovo, ovo prvi put cujem i da se meni desi..
ovako:
otkazali su mi dugmad: Calls, dugme za gasenje telefona, strelica dole, strelica desno (mislim na jojstick) i brojevi 1, 2, 3

sta da radim ?

ne znam jeli hardwerski ili softwewrski problem, cisto sumnjam da je hardwerski.. da ga nosim u servis ne da mi se jer ne znam ni jedan posten i kojem mogu poverit mobitel, trenutno ga nebi rastavljao jer sam s ovim okvirom otvarao mobitel 3 puta.. ako ga opet otvorim.. ne znam dali cu moc opet fino zatvorit

jeli neko imao slican prob ??
--------
EDIT: ipak je softwerski kvar, ugasim ga tako sto mu izvadim bateriju i upalim ga normalno ali to je jedino kako funkcionise POWER dugme, uradio sam master reset i nista, rastavio sam ga i ne vidim nista neobicno, jednostavno su dugmad prestala radit.. i reaguju kad zakljucam tastaturu pa kad pritisnem recimo dole ono meni pise pritisni * i slicno..
e danas odem u servis i tako sve lepo ispricam kad meni on tamo kao otislo neko kolo koje se nalazi kod jojstika, ja lepo kazem da mi reaguje na tipke kad je zakljucan i daq mi samo flesuje mob a one eto nije to to tebi je kolo izgorelo.. :x

sta da radim, jeli iko imao slican prob sa bilo kojim SE telefonom?

dali da dajem nekih desetak € za flesovanje ili je stvarno nesto izgorelo... ne verujem u to da je kolo otislo jer nebi tipke nikako radile.. meni je ovo 100 % sw kvar.. ili ?

hejter
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 12. Sep 2006. 14:49
Lokacija: Bg

Post od hejter »

Na mom k750 se desavalo da dzojstik danima ne reaguje a zatim danima da radi savrseno. Vrlo iritirajuce. Odnesem ga u servis, objasnim majstoru problem, covek ga rasklopi, isprska nekim kontakt sprejom, sastavi ga, ne naplati nista, i telefon, tj. dzojstik koliko znam (prodao sam ga drugaru) vec godinu dana radi normalno.

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

kod mene jojstik radi kad je fon zakljucan, znaci reaguje na njega sto znaci da nije hardwerski kvar, nije da gubi kontak ali ne radi ono sto mu je namena..

dugme power radi kad trebam upalit fon ali ne radi kad trebam ugasit

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

Desavalo se to vec - npr. jedan od 1000 korisnika ima taj problem. Sta da ti kazem, nisi imao srece... :smutny: Koliko sam ja citao o tome, jeste hardverski kvar, ali ne drzi me za rec - to su drugi rekli.
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

Covek ti je lepo odgovorio,valjda on zna bolje jer ako ne verujes taj model telefona je svakodnevno na servisu.........kvarovi >

1.punjenje
2.dzojstik jako brzo strada
3.kamera ne radi
4.tipke ne rade
5.softwerski puca bas redovno i to svka verzija
6.ne vidi memorijsku t.j. kad ubacis memorijsku tel se ugasi i restrtuje.....

itddddddddddd,itd,,,,,,,,,,,


E sad tvoj problem je pod 4 to jest EMMI filter kolo koje ti je pomenuo taj decko,moze da se promeni i furas dalje.........cena je kako kod koga cca 10 eur.


Pozz

voodoons
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Pon, 09. Maj 2005. 10:04
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od voodoons »

napalm death napisao: dugme power radi kad trebam upalit fon ali ne radi kad trebam ugasit
druze, proveri da nije neko dugme stalno stisnuto jer jako mi mirise da je to u pitanju...

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Ista stvar koju je voodoons naveo i meni deluje logicno, a dobar kandidat za 'zaglavljeni' taster je camera-shooter!
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

shomi#22
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 26. Mar 2009. 01:56

Post od shomi#22 »

JEL ZNA NEKO KOLIKO KOSTA POPRAVKA TOCKICA ZA P990I I KOLIKO KOSTA OLOVKA ZA OVAJ TEL.
INACE ODLICAN JE
:|

ProfiTel
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Pon, 16. Mar 2009. 15:27
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od ProfiTel »

@napalm death :

grga je u pravu(NARAVNO :wink: ) , jeste emmi filter i DA, to kolo se nalazi kod dzojstika,hteo ti ili ne da poverujes - nisu te slagali u servisu!Bez brige,menja se lako,nije problem...

@voodoons ,rixxon :

kad zaglavi neko dugme(npr taster sa strane ili taster kamere),onda jedino radi taster za paljenje - jer je on nezavisan,a ostatak tastature ne radi!
U ovom slucaju ne rade tasteri 1 2 3 koji su na istoj liniji i 90% je do EMMI-ja.
Isto se odnosi i na kvar tastature tipa - ne rade 456 ili 258 ili *0# tj. sve sto je ``u liniji``.

@shomi#22 :

olovka je 5e, a popravka tockica varira od 10-25e sto zavisi od toga da li isti moze da se popravi ili mora da se menja komplet...

pozz

Odgovori