Sta mislite o BenqSiemens telefonima?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Sta mislite o BenqSiemens telefonima?

Post od Lobachewsky »

Sama pomisao na "Siemens" mi dize kosu na glavi i unosi uznemirenost i nevericu. Postavio sam temu jer su na papiru veoma solidni... npr. SL91. Ali kakav je Benq Siemens u praksi? Kakav utisak na vas ostavlja? Da li se brzo kvare? Kakav je hardver i softwere?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

zigi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Pon, 19. Jun 2006. 19:07

b

Post od zigi »

Mene to isto jako zanima jel kad cujem Siemens i meni se dize kosa na glavi,odmah pomislim na mobitel od lose plastike i los display,losa kamera... :D :D :D :D

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

mislim da se niko ne usudjuje da kupi to cudo ;) ......... salim se, ali mislim da ipak nije proslo dovoljno vremena od pojavljivanja da bi se mogla komentarisati trajnost i kvalitet ..... mada i mene interesuje ..... meni je ok onaj EF-81

poz...

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

Alo bre,kakva kosa,Siemens?Vozili bi BmW,Audi ili Mecu a ne bi noslili Siemens,izuzetno kvalitetan telefon,koristio sam neko vreme S88 i bio prezadovoljan,slike na nivou K750(kako i ne kad ugradjuju Sony senzor). Meni licno se nikad nije pokvario ni jedan Siemens. Tacno je da da se desi neki kvar ali sto uglavnom ako nije vasa nepaznja?Dekodiranje ovih telefona i starih Siemensa ne ide po principu klik na jedno dugme i telefon otkljucan,ako telefon vec bude osakacen pri otkljucavanju ne krivite Siemens zbog dobre zastite svojih telefona.Sa druge strane imate BB5 i 100e za otkljucavanje 6280 o kome necu komentarisati kvalitet,recicu samo da je povucen iz prodaje u nekim zemljama jos pre ... a opet se u BG odlicno prodaje.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

siemens telefoni su ok. nisu toliko loši koliko ih ljudi blate. npr za mene je najdraži s45 koji je svašta ali svašta pretrpeo i skinuo preko 30gb kada je gprs bio džabe...
ovi novi modeli nisu loši
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

Moj prvi fon je bio Siemens,i to M35! 8)
Bio sam poprilicno zadovoljan,bio je dosta izdrzljiv jer je bio gumiran tako da je odlicno podnosio padove,a i u to vreme je bio dosta dobar sto se funkcija tice!
Posle toga nisam vise kupovao Siemens zbog,po meni,katastrofalno uradjenog interface-a,posle motorolinog najgori (licno misljenje),a i ovi noviji modeli se nisu proslavili ni po interface-u,kameri,dizajnu (opet licno misljenje)... :(
Sve u svemu kao sto su neki od vas rekli,i meni se dize kosa na glavi kad cujem Siemens! :lol:
Iskreno,mislim da ni Benq-Siemens nece biti nista bolji tako da... :uhuh: ;)

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

Kakav Siemens, sad mi se od Nokie diže kosa na glavi kad sam pročitao priču o tastaturi koja se odljepljuje s fona od 250€... svako ima loše modele, ali ta stigma loše marke koju Siemens nosi je više ne go smiješna.

Elem - dopada mi se pravac u kome je krenula BenQSiemens kompanija, ali će im trebadi dosta vremena da razbiju predrasude. S druge strane, ovo može da znači dobre stvari za korisnike, jer će sigurno nuditi telefone dobrih karakteristika za uporedivo manje novca od "glavonja" tipa SE i Nokie.
Sony Ericsson W950i + Motofone F3 + Acer Aspire One 6-cell + ARCHOS 404

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

inache,na interetu je pre neki dan mogla da se prochita informacija da je Benq objavio nelikvidnost kompanije i da se povlachi iz proizvodnje mobilnih telefona,jer su suvishe para ulozili u Siemensovo odeljenje za mobilne telefone,a gubici su se samo nastavili.....tako da....

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Tako da pa pa Siemens-u a i BenQ-Siemens-u :P :P
Taj bre simens rupa bez dna 8) 8)
and justice for all...

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

Ne treba se radovati smanjenju konkurencije u bilo čemu. Siemens je godinama bio igrač u vrhu, njihovo gašenje može samo da ostalima olakša posao u mlaćenju para nizašta od nas jadnih korisnika.
Sony Ericsson W950i + Motofone F3 + Acer Aspire One 6-cell + ARCHOS 404

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Konkurencija jeste dobra ali je zato i okrutna tj. trezistna ekonomija je okrutna. Siemens nije izgleda mogao da izdrzi i pukao je, ne radujem se ali mi ga nije ni zao.
and justice for all...

kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Post od kroko035 »

To je jedna od firmi koja je zbog loseg kvaliteta proizvoda izgubila trku sa ostalim i to tako i treba da bude jer dobro placamo a malo dobijamo za date pare :wacko: :cry: :angry: imao sam ga i uopste mi se nije svidjao i samo sam imao probleme sa njim ali sada imam nokiu :D
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Slika

This is the Black Box, a concept design from BenQ. The screen is a single dynamic touchscreen; it alters based upon what you are currently using the handset for. For instance, if you were making a call a number pad would appear or a viewfinder if you were taking a picture. Sci Fi Tech notes, however, that the lack of tactile feedback i.e. feleing that you are pushing a button, might be a problem.

Source: Sci Fi Tech
via digg


??? Šta reći...?
Osim... Nemam pojma...

pozz
Poslednja izmena od Vlada Zem u Pet, 06. Okt 2006. 10:17, izmenjeno 1 put ukupno.
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

kroko035 napisao:dobro placamo a malo dobijamo za date pare
Ovo za kvalitet stoji, ali Siemens nikad nije precijenjivao svoje uređaje... to je isključivo Nokijina teritorija.

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Inace ako nista znali, prekunuta je pre neki dan saradnja izmedju ova dve fabrike tako da se siemens definitivno raspao... Evo i kompletne vesti ovde http://www.mobile-review.com/articles/2 ... d-en.shtml

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Znali smo,a i araphel je to vec pomenuo ovde! :wink: Nije ni cudo,lepo ih otkacili kao gubitnike,nece vise da gube pare i to ti je!
Pozdrav 8)

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

Lomnica_city napisao:Znali smo,a i araphel je to vec pomenuo ovde! :wink: Nije ni cudo,lepo ih otkacili kao gubitnike,nece vise da gube pare i to ti je!
Pozdrav 8)
Moje shvatanje je malo drugačije: zajednička mobilna kompanija koju su osnovali u Evropi je pravila gubitke, tako da se BenQ povlači uopšte iz mobilne telefonije na svjetskom nivou, i samo će se pojavljivati pod svojim imenima "na određenim tržištima". Razlog - "loš menadžment".

U prevodu - sami su krivi.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ne bih rekao,a ako se povlace UOPSTE iz mobilne telefonije,kako ce to onda prodavati mobilne telefone i dalje samo pod svojim imenom,kakvo je to onda povlacenje!?!?Ipak je to stvar zarade,nisu zaradjivali dovoljno (ili uopste),nebitno iz kog razloga,i sad zele da smanje gubitke time sto ce otkaciti partnera po principu:"Ako nam je dobro islo bez vas,a otkako smo se udruzili sa vama poceli su gubitci,zakljucak je da je partnerstvo sa vama los potez,zato caoooo"! :wink:
Pozdrav 8)

Sn1p3r
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Uto, 22. Avg 2006. 18:59

Post od Sn1p3r »

Ma da Siemens valja ne bi mu trebao benq da ga vadi iz gova*a vec bi bi ostao na trzistu... Neznam, ja sam imao par siemens modela koji u sustini i nisu bili losi ali...
HTC Touch Diamond, Vertu Ascent Ferrari 1947, LG KC910 Renoir, Nokia e90, SE P990i.

Odgovori