W800 vs d600

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?

Pitanje je dato u naslovu....

W800
41
77%
D600
12
23%
 
Ukupno glasova: 53

Sony Ericsson
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Pet, 16. Sep 2005. 17:44

W800 vs d600

Post od Sony Ericsson »

Ova tema je vetj bila,ali posto tada d600 nije bio izasao,tema je otisla u zaborav....Sada ponovo W800 ili D600?
Sony Ericsson is the best,specially w800

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Glasao sam za W800
+Mislim da ima nesto bolju kameru,sigurno ima dosta bolju autonomiju,dobija se ogromna memorijska uz njega,radio i izvrstan mp3 plejer a da budem i malo subjektivan,vise mi se svidja monoblok nego slajder,preklop... volim ruski princip,sto manje neophodnih delova = manje sanse za kvar!
-D600 ima"bolji"ekran,izgleda ozbiljnije ali opet tih par prednosti nisu dovoljne da se bude bolji ni skuplji!
Pozdrav 8)

Cyber
Banned
Postovi: 263
Pridružio se: Pon, 29. Avg 2005. 02:06

Post od Cyber »

I ja takodje dajem glas za W800i ... O D600 nisam stekao nikakve utiske jesh ga josh nisam video tako da nzn ali mu je cena previsoka trenutno[\b] tako da mislim da se ne isplati pazariti ga umesto w800 koji je daleko jeftiniji !

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

bolji je d600 tri puta od w800 po svemu ekran, video klip, trtenutno po meni najbolji ne symbian telefon :P

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

A po cemu je to SVEMU bolji 3 puta!?Sto"volim"kad ljudi lupe i zapnu za nesto iako nije tacno ali oni misle tako pa... cccc... :roll:
Ja sam lepo obrazlozio zasto mislim da je bolji W800 a ako jos neko zeli da ucestvuje u glasanju neka da neki BITAN argument ili neka se ne bruka dajuci subjektivne ocene!
Pozdrav 8)

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

a da sacekamo da neko ko je stvarno probao d600 i w800 uporedi! ovako mozete samo da pricate na osnovu specifikacija, ali kako je u praxi :uhuh:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

A sta bi to moglo biti drugacije u praksi a da se ne vidi po specifikacijama?Ako je ekran kod D600 vece rezolucije u specifikacijama onda ce biti bolji i u praksi ili ako uz W800 dobijate 512MB a uz D600 ili nikakvu ili neku malu koju je kod nas skoro nemoguce zameniti za vecu i to uz lepu doplatu (cime se stvara ogromna cenovna razlika izmedju njih)?
Specifikacije su rekle ko je bolji a u praksi mozemo samo da vidimo koji ce biti stabilniji i robusniji,nista vise!W800 wins! :wink:
Pozdrav 8)

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Glasao sam za W800 mada... :unsure:
+ za D600: stereo zvucnici, ekran vece rezolucije, a i veci je valjda, program za gledanje MS Office dokumenata, veca interna memorija cini mi se, bolji video klipovi...
- za D600: ruzaaaaaaaaaan :lol: , T-flash slot (bilo koje druge kartice se MNOGO lakse nalaze.... :roll: )...
E sad sto znam, D600 je mozda i bolji...
Inace Lomnica_city, sto se tice slajdera ja garantujem da se ne kvari, ja D500 mucim po cio dan, svaki sec ga drndam... 8)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Zar mislis da to sto se tebi jos nije pokvario znaci da se uopste ne kvari? :wink:
Sto se tice vece interne memorije tu je vec diskutabilno jer i W800 ima mnogo a posto nijedan nije Symbian to ne znaci mnogo!
Pozdrav 8)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Prednost,i to kakvu,naravno,ima W800 i tu nema neke diskusije.Samsung jedino ima bolji ekran i opciju za povezivanje s normalnim TV(i to su mu jedine prednosti) 8)

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Lomnica_city napisao:Zar mislis da to sto se tebi jos nije pokvario znaci da se uopste ne kvari? :wink:
Sto se tice vece interne memorije tu je vec diskutabilno jer i W800 ima mnogo a posto nijedan nije Symbian to ne znaci mnogo!
Pozdrav 8)
Nije samo kod mene slucaj, niko koga znam se ne zali na slider! 8)

Green, pa ajde reci koje su to velike prednosti? :uhuh: :dry:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Zar je potrebno da Green ponavlja ono sto sam vec napisao? :uhuh:
Kako god se okrene W800 je bolji,svaka cast D600 za bolji ekran ali da je to samo dovoljno da telefon bude najbolji onda bi i Yugo sa Sparco (ili Recaro) sedistima bio najbolja masina! :roll: :lol:
Neznam za D500 ali ljudi su imali problema sa E8xx serijom koja je kao sto znas isto slajd ali opet D500 je visa klasa od Exx pa me nebi cudilo da ima bolji mehanizam a sve sto je covek napravio moze da se pokvari!
Pozdrav 8)

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

Lomnica_city napisao:A po cemu je to SVEMU bolji 3 puta!?Sto"volim"kad ljudi lupe i zapnu za nesto iako nije tacno ali oni misle tako pa... cccc... :roll:
Ja sam lepo obrazlozio zasto mislim da je bolji W800 a ako jos neko zeli da ucestvuje u glasanju neka da neki BITAN argument ili neka se ne bruka dajuci subjektivne ocene!
Pozdrav 8)
1. bolji ekran
2. bolji video zapis
3. tv ulaz

eto 3 obicna razloga

sto si zapeo za karticu d600 izmenjiva kartica, znaci kupis vecu i stavis :chytry: a na w800 nemozes da kupis veci ekran pa da stavis ili da povecas video rezoluciju :x nemas pojma :P

evo i link pa uporedite sami http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone1=1103

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

A svi znamo koliko je vazno imati tako"veeeliku"rezoluciju video snimka pa jos sa 10-15 fps :o :ohmy:
Zato sam i rekao dajte neke BITNE razlike i prednosti?! :roll: :roll:
Ja cu imati vise koristi od toga sto cu dati (figurativno,treba prvo imati pa dati ) :oops: 400 evra i dobiti telefon sa 512MB karticom,baterijom koja drzi 3-4 dana,sjajnim mp3 plejerom i radiom... nego da dam 500 evra pa da jurim rodbinu po inostranstvu da mi nadju negde TF karticu i za nju odvojim jos dosta evrica,a slike koje budem slikao telefonom cu jednostavno prebaciti u kompjuter i sredjivati,gledati i raditi sve sta hocu do mile volje nego da prikljucim telefon na TV i odgledam na njemu!Poenta je da U BITNIM STVARIMA W800 POBEDJUJE!!
Pozdrav 8)

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

Lomnica_city, stvarno si neumoran, uostalom link sve govori i vidi se razlika i koji je bolji
ende.

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

da, samo sto na linku ne pise cena! i d600 ima jednu veliku manu, a to je da je samsung :roll: koliko god da su se popravili, jos uvek nisu izlecili neke decije bolesti, doduse mozda je to slucaj kod d600 ali kod d500 nikako, uostalom, to moze i Stefank da potvrdi :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

pa niko nije ni spominjao cenu pitanje je bilo koji je bolji a ne koji je jevtiniji samo za tvoju informaciju akki, samsung je dospeo na 2 mesto po prodaji a preti da ugrozi i nokiu :o

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

pa naravno da se onda uzima i cena u obzir, to je barem logicno! :roll:
hvala na informaciji, ali da si malo citao po forumu, video bi da sam ja postovao tabelu za 2005. ( naravno do tog trenutka) u kojoj jasno pise ko je na kom mestu, ali isto tako jasno pise da je samsung mnogo daleko od nokie, tacnije vise nego duplo manje od iste! tako da tje tesko da je stigne! :D i btw samsung je tretji iza motorole! :wink:
a ne kapiram kakve to veze ima sa ovom temom? :roll:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

daj neki link da to dokazes! pa da pricamo! to koji je koji proizvodjac po broju prodatih svih modela apsolutno nema veze sa ovom pricom i jako je glupo to pominjati! :roll:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Mogu da potvrdim da D500 ima bugova... Ali kolko sam vidio to je samo na odredjenim verzijama softvera... Npr meni zna cesto da se zabaguje, a bratov radi sasvim ok. :?
Sto ne znaci da je to slucaj i sa D600...

Odgovori