Preporuka za telefon (200e)

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
anamil
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 02. Sep 2020. 15:43
:: Samsung A40

Preporuka za telefon (200e)

Post od anamil »

Pozdrav svima.
Potrebna mi je pomoć oko odabira telefona, cenovni rang je oko 200e.
Recimo da je najbitnija kamera i da nije prevelik (6 - 6,5"), igrice ne igram tako da mi to nije bitno, standardno korišćenje...

Znam da je početkom godine u tom rangu bio xiaomi mi a3, a sad se već teže nalazi. Da li bi to još uvek ok izbor? Gledala sam druge xiaomi modele, ali sam se totalno izgubila u ponudi.
Samsung a51 mi deluje dobro, samo je malo skuplji.

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Preporuka za telefon (200e)

Post od Him »

P30 Lite, moja preporuka, izmucio sam ga 7-8 meseci posteno i nije ni stucnuo. Odlican telefon, kamere zabtaj rang mozda i najbolje, baterija mi je isla i preko 12h sot-a. Neces se pokajati. A51 nije u tom rangu iako je skuplji.

anamil
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 02. Sep 2020. 15:43
:: Samsung A40

Re: Preporuka za telefon (200e)

Post od anamil »

Hvala Him. S obzirom na to da ne menjam često tel, da li bi p30 lite bio ok ili da gledam nešto što je kasnije izašlo?
Kako se kotira Redmi Note 8 Pro/9?
Budžet može da ode i malo gore ako je baš neka dobra prilika :)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Preporuka za telefon (200e)

Post od Apolo »

Ја ти могу рећи да је Mi A3 добар, мама га користи већ пар месеци. Није велик, има добру батерију и камеру. Можеш га упоредити са овим што ти је Him предложио.
Festina lente.

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Preporuka za telefon (200e)

Post od Him »

Ako gledas na duze staze onda bi ti ja preporucio iz sveg srca Huawei Nova 5t. Neiuporedivo je jaci od od P30 Lite, 6GB RAM, Kirin 980, koji npr pokrece i P30 Pro. Ja ga sada koristim i prezadovoljan sam. Jeste da je nov 260-280€ na KP ali potrajace dosta iz razloga sto se Huawei jako, jako retko kvari. Kamere su u gornjem rangu, vrlo su dobre. Sto se tice ovih ostalih sto si naveo/la ne mogu da ti kazem nesto konkretnije. Xiaomi, Redme, Realme,... nikada nisam koristio i nikada necu. To jednostavno nisu po meni dovoljno kvalitetni uredjaji u ovom trenutku. Za Xiaomi znam da imaju puno problema, citao sam da na zadnjem flegsipu imaju problem sa senzorom blizini tako da se ekran prilikom razgovora ne iskljucuje. Citam i da imaju mnogo problema sa security zakrpama kao i nadogradnjama Androida i nterfejsa. Ima korisnika koji su imali problem sa npr konektorom punjenja, solidan broj. E to je to sto znam ali nikada ih nisam koristio.

P.S. Ako kupujes 5T i cena u Gigatronu je sada dosta niska, malo visi od KP, nekih 5-6 hiljada a dobijes garanciju 2 god. Mada siguran sam da ti nece ni trebati. Mada i P30 Lite ti je odlican izbor, ima 4GB RAM i smatram da je u toj niskoj kategoriji do 200€ najbolji izbor. Kamere i baterija su odlicni.

anamil
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 02. Sep 2020. 15:43
:: Samsung A40

Re: Preporuka za telefon (200e)

Post od anamil »

Upoređujem sad ove modele i što više upoređujem, manje znam :D
Svakako ću otići da ih vidim uživo, samo mi se čini da 5T više nema u Gigatronu. Da li se isplati uzeti p30 lite u verziji 6/256?
I da li bi neko mogao da mi kaže je li kamera na xiaomi mi a3 zaista bolja od p30lite, tj. šta realno znači dva puta veći broj piksela? :) Mi A3 mi se tad kad sam gledala dopao, samo sam se pitala hoće li dogodine da počne da štuca, ali ko to može da zna...

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Preporuka za telefon (200e)

Post od Him »

Ja ti mogu reci da pixeli nisu presudni, mnogo toga je do drugih stvari. Isplati se uzeti P30lite 6/256 i ako nema u Gigatronu pogledaj u nekim drugim radnjama sigurno ga ima. Ali u vecim lancima, ne u ovim malim mobi radnjama jer ti tu garancija prakticno nista ne znaci.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Preporuka za telefon (200e)

Post od Deksi »

Ja imam vrlo loše iskustvo sa Huawei telefonima, koristio sam p8 lite i p9 lite. Posebno p9 lite, pisao sam ovde o tim problemima, posebno me izludjivalo paljenje kamere koje je trajalo pola minuta.
Sad koristim MI A3 od januara meseca i zasad mane nema. Kamera za ono što meni treba je odlična, slikam cveće, stavim na oglas prodam i posao odradjen. Baterija dva dana, ekran ja mu mane ne nalazim, sad ima i geste koji odlično služe. I po prvi put ne koristim neki drugi launčer nego fabrički. Mnogo njih nalazi manu za android one ali meni je pa to prednost jer ima sve što treba bez dodatnih animacija koje nekom znače.
P30 lite nikada ne bih kupio.

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Preporuka za telefon (200e)

Post od Him »

Deksi napisao:
Čet, 03. Sep 2020. 21:43
Ja imam vrlo loše iskustvo sa Huawei telefonima, koristio sam p8 lite i p9 lite. Posebno p9 lite, pisao sam ovde o tim problemima, posebno me izludjivalo paljenje kamere koje je trajalo pola minuta.
Sad koristim MI A3 od januara meseca i zasad mane nema. Kamera za ono što meni treba je odlična, slikam cveće, stavim na oglas prodam i posao odradjen. Baterija dva dana, ekran ja mu mane ne nalazim, sad ima i geste koji odlično služe. I po prvi put ne koristim neki drugi launčer nego fabrički. Mnogo njih nalazi manu za android one ali meni je pa to prednost jer ima sve što treba bez dodatnih animacija koje nekom znače.
P30 lite nikada ne bih kupio.
Zbog cega nikada ne bi kupio P3 lite?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Preporuka za telefon (200e)

Post od Deksi »

Huaweijev multitasking je vrlo strog, kod slabijih uredjaja je tako i to mi je vrlo bitna osobina kod telefona. Kucam poruku, izadjem na trenutk da vidim u beleškama neki podatak, vratim se u poruke telefon restartovao aplikaciju i morao sam od početka opet kucati poruku. Možda je kod skupljih modela to bolje rešeno ali ja nemam nameru dati više od 200 e. za telefon.

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Preporuka za telefon (200e)

Post od Him »

Nisam imao tih problema uopste. Jeate agresivan ali mozda i dalje ali P8 i P9 su jako stari modeli. Nikada nisam koristio Huawei do pre godinu dana i uzeo sam P30 lite i vise ne menjam brend. Sada koristim isto Huawei.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Preporuka za telefon (200e)

Post od TosaNS »

Huawei su odlični telefoni iako ovi novi nemaju Play strore ali se da namestiti i to. Takođe i Xiaomi telefoni su odlični i njih bi trebao uzeti u razmatranje. Svakako cena od 200e za telefon nije ni velika ni mala i sigurno je da se može naći pristojan telefon za te pare. Preporučio bih ti da pogledaš da li neki od Xiaomi telefona se uklapa u tvoj budžet.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

anamil
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 02. Sep 2020. 15:43
:: Samsung A40

Re: Preporuka za telefon (200e)

Post od anamil »

Samo da prijavim razvoj situacije - nakon mnogo premišljanja, odluka je pala na Xiaomi Redmi Note 8 Pro i za sada se odlično pokazao, videćemo šta će biti na duže staze. Još uvek traje faza upoznavanja. Bilo bi lepo da je još i mrvicu manji ali dobro sad :)
Hvala najlepše svima koji su se potrudili da pomognu.

Odgovori