Xiaomi Mi 9 lite vs Redmi note 9s

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
christofer
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 18:19

Xiaomi Mi 9 lite vs Redmi note 9s

Post od christofer »

Gledam ove tel za majku, tj casual korisnika. Amoled i selfi kamera su na Mi 9 lite plus, a kod Note 9s tamo veca baterija i malo veci ekran. Ostale razlike nisu toliko bitne tipa bocne plasticne lajsne...racunam da je kvalitet izrade tu negde.
Da li se note 9s greje bas toliko - nije u pitanju zahtevni korisnik sem fb, viber, yt.... i da li je amoled bas toliko bolji kod Mi 9 lite? Reklamirani peak brightness je na mi 9lite cca 400 nita a na note 9s 450?!

Ili nesto trece poput Realme 6 (pro nema jos kod nas)

Budzet je cca 200 Eur +- koji euro...nategao bi se d0 230, 240 za nesto bas znacajno bolje, ali iskreno ne vidim nista na prvi pogled.
screw u guys I'm going home

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Xiaomi Mi 9 lite vs Redmi note 9s

Post od TosaNS »

S obzirom da gledaš telefon za majku imaj na umu da je Redmi note 9s većih dimenzija u odnosu na 9 lite koji imam od decembra 2019 i prezadovoljan sam sa njime. Jednom rečju fantastičan telefon, dok je 9s skoro uzela moja koleginica i takođe se radi o odličnom telefonu, njegova veličina nije problem ukoliko ti odgovaraju telefoni većih dimenzija. Nisam primetio neke bitne razlike osim u veličini naravno ne kažem da ih nema jer nisam se nešto posebno udubljivao niti sam tražio te razlike osim da je verovatno kamera na 9s modelu bolja od 9 lite jer ima za broj više tj ima 4 kamere i jaču bateriju i noviji je model.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

christofer
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 18:19

Re: Xiaomi Mi 9 lite vs Redmi note 9s

Post od christofer »

Veci tel joj i odgovara u principu, vid nema los ali nosi naocare, pa bolje da je sve na vecoj povrsini. Ovde razlika nije toliko drasticna pa je to mali plus.....vise me interesuje koliko je amoled bolji tj svetliji i "zivljih boja" od lcd ips-a koji je mozda precizniji u predstavljanju istih ali deluje mrtvije....narocito kod belih i crnih pozadina.
screw u guys I'm going home

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Xiaomi Mi 9 lite vs Redmi note 9s

Post od TosaNS »

Telefoni su bukvalno bili jedan pored drugog ja neku bitnu razliku kod ekrana nisam primetio, inače kod mene je podešena dark varijanta dok je kod 9s sve bilo podešeno po difoltu i upoređujući ekrane u light modu ja bih rekao da nema razlike. Osvetljenje je kod oba modela odlično. Redmi note 9s ćeš pre naći nego 9 lite iz razloga što ih i nema i teško ćeš ih naći. 9s je svež model i imaš ih po oglasima koliko hoćeš, i prodaju se kao alva jer je trenutno najaktuelniji model. Informaciju sam dobio od čoveka koji prodaje telefone i bukvalno ih rasproda vrlo brzo dok 9 lite više i nema u ponudi. Moj predlog ti je 9s nećeš pogrešiti.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Odgovori