Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od Fox »

znemanja, razumem na sta mislis po pitanju Samsung vs Huawei, samo dodajem licno misljenje da Samsung sa ovakvim hardwerom koji dolazi kod nas i koji je za nekih 15-20% losiji od onog sto ide na pr za USA ne vredi novca za koji se prodaje (uzgred i skuplji je kod nas nego u USA). Stoga, ono sto nudi Note 10+ i razlika u ceni do modela iz s20 serije (pre svega Ultra-e pa i + modela) je na strani Note 10 modela, naravno kod onoga ko zeli i moze da podnese da nosi toliki telefon.
cekicm83, zanimljiv nacin prezivljavanja sa cenama po kojim prodaju ovogodisnje modele.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od Joxy »

^ +1 Slazem se u potpunosti! Ako vec biram Samsung sa Exynosom, Note bez razmisljanja. Note je Note i prica za sebe. [emoji4]
znemanja napisao:@Fox, apsulutno, s tim što Exynos nije problem za 90% korisnika Samsunga jer i ne znaju razlike između Exynos i Zmaja, a i među onima koji znaju razliku jednostavno nekima nije ni bitno. Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
U pravu si skroz. Ali moras biti iskren, to je vid obmane kupaca. U najmanju ruku po istoj, a vrlo cesto i po visoj ceni, kupci u Evropi dobijaju inferiorniji uredjaj. Nije samo rec o sintetickim testovima i sirovoj znazi, dobro ljudi sa foruma znaju razlike izmedju Exynosa i Zmaja. Da ne govorimo o kamera senzoru koji je takodje drugaciji.
Znamo svi koliko gotivis Samsung i protiv toga ja licno nemam apsolutno nista, samo treba biti realan i pravedan, bez dvostrukih arsina. Kada kazes da Huawei treba da kosta upola manje bez servisa, tako ja smatram da bi Samsung za Evropu morao da kosta par stotina € manje. Eto npr pocetna cena za Ultru ne bi smela da prelazi 1000€, i to bi bilo pravedno. Eto bio sam blazi od tebe. [emoji16]
Ja sam ubedjen da bi Samsung napravio boom kada bi za sva trzista isporucivao Zmaja. Za pocetak u flagship segmentu, to bi bilo sasvim dovoljno. A realno bi bili dominantni i u ostalim klasama, ako bi svuda poceli da guraju Zmaja. Ali od toga nazalost nece biti nista, makar ne u nekoj skorijoj buducnosti. [emoji4]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od znemanja »

@Joxy, slažem se u svemu što si napisao. Jeste obmana kupaca, morao bi Exynos da bude u potpunosti u rangu sa zmajem. Meni lično te prednosti zmaja ne znače ništa, ali svakako bi morao Samsung da poradi na svom čipu ili da isporuči svima zmaja. Što se tiče cene i tu se slažem, startna cena za Ultru ne bi smela da bude viša od 1000€, ali svi prozvođači su se poslednjih godinu dana oteli kontroli.
Oko Huawei se ne slažemo oko cene, Google servisi nisu na nivou nijansi u razlikama kao recimo kod Exynos vs Zmaj već je uređaj bez Google servisa polufunkcionalan, te stoga Huawei mora duplo manje da košta kada prodaje uređaj koji je inferironiji od svih drugih proizvođača.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od Fox »

Joxy, kako bi izgledalo kad bi Samsung poceo da fura SD svuda? Rezultat mozemo videti na S10lite modelu koji radi bolje od na pr nekog prethodnika iz S serije, da ne kazem i od modela iz same S10 serije. Budimo realni, Ultra-u za 1000e tesko, ali bi taj model MORAO da kosta bar 10% manje nego prekookeanska verzija "istog" modela. Samo da navedem da i sam koristim Samsung i skroz je ok za moje potrebe, ali to ne znaci da cu zatvoriti oci na jedan vid podvale kakav sada imamo.
znemanja, meni licno nije samo bitno da li mi znaci ili ne razlika (ocigledna) koja postoji izmedju Exynos i SD verzije. Poenta je u obmani krajnjeg korisnika, ako je nesto losije onda treba (citaj mora) manje i da kosta. Druga stvar je sto za njih razlika ne postoji, sto slusamo vec godinama kad god se pokrene debata od strane korisnika Exynos vs Snapdragon. A obicni korisnici svake godine to demantuju, ove pogotovo. Da ponovim, pogledajte samo kako radi S10lite sa proslogodisnjim SD855 i sve ce vam biti jasno.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od Joxy »

^ Upravo tako. Ali realno S10+ je kompletniji mob od S10L, bez obzira na pricu Exynos vs SD. Jednostavno S10+ je pravi flagship dok je S10L midranger sa flagship cipsetom. Ali svakako odlicna alternativa za ljude koji zele SD. [emoji4]

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od Fox »

Joxy, znam da ti je jasno da nisam vrsio direktno poredjenje S10+ i S10lite modela jer je svakako tu lite inferiorniji, poredjenje sam pravio u smislu same fluidnosti rada uredjaja i onoga gde i na sta moze vrsta chipseta da utice. 8)
Svakako da ne mozemo ocekivati da lite na pr. pravi bolje fotografije od punokrvne S verzije sa slabijim hardwerom zaduzenim za to. :wink:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od Joxy »

Znam naravno, slazemo se u potpunosti. [emoji4]
Mada S10L se odlicno pokazao na polju kamere. Zoreli je kacio primere, i to bez GCam ako se ne varam. Sa njom je situacija sigurno jos bolja. [emoji4]

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od Fox »

Joxy, tu moze da ima uticaja takodje i sam chipset i da sama obrada fotografije bude bolja nego li na nekom drugom chipsetu (ne bi bila I put ovakva pojava). Mene licno od te lite verzije odbija najvise dimenzija samog aparata, ostale nedostatke (IP68, wireless charging, 3.5mm jack) bih mogao da prezivim.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od Sale_M »

To se bas pokazalo. Cak je Samsung uvaljivao na neka trzista svoj Isocell senzor u neke verzije S serije umesto Sonijevog koji je dosta bolji i koji je isao na Americko i Kinesko trziste.

Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od Fox »

Sale_M, pa nije se pokazalo (proslo vreme) vec je mozda i sad tako. Pre par godina uz s8 seriju se znalo - njihovi Isocell senzori su isli u Exynos verzije a Sony u Snapdragon. Ne mogu da garantujem da je isklj. takva podela bila ali se secam da se i ta razlika nasiroko spominjala po forumima. Da li je i sada tako i koji je procenat ne znam, ali me uopste ne bi cudilo da je tako nesto i dalje u 'igri'. Evo i jednog citata samo dan nakon starta prodaje:
The Samsung Galaxy S20 series officially went on sale yesterday. Having the phone in the hands of the public means more specific information on the phones starts being revealed, and the latest of those may not thrill buyers of the global model of the Galaxy S20 and S20+.

Apparently, as revealed by leakster Ice Universe, the Exynos and Snapdragon models of the Galaxy S20 and S20+ use different main sensors. It was revealed way before launch that the Galaxy S20 and S20+ would use a new 12 MP sensor as their main shooters. That sensor, the Sony IMX555, has a 1/1.76" physical size, and a 1.8μm pixel size. However, usage of that sensor appears to be limited to the Snapdragon models of the phones.

The Exynos models apparently use a different sensor—one made by Samsung, the ISOCELL S5K2LD. Fear not, though, as this sensor also has the same 12 MP resolution and 1.8μm pixel size as the Sony IMX555 on Snapdragon models.

While it's always annoying to find out more differences across models of the same phone, there's no solid evidence indicating that the ISOCELL S5K2LD on the Exynos models performs worse than the IMX555 on the Snapdragon units. This isn't the first time Samsung has done something similar either, so it shouldn't be a problem. In fact, the Galaxy S10 series all feature ISOCELL main sensors.

While public opinion leans towards Sony's Exmor sensors being better than Samsung's ISOCELL alternatives, there's little at the moment proving any disparity across the sensors on the two S20 models.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

milke86
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Uto, 10. Jul 2012. 14:04
:: Galaxy sII

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od milke86 »

Ljudi skrenuli ste sa teme :D pitao sam za p40 pro i za S20 plus a ne za s10 seriju :D

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od pero0000 »

S20 plus ili One Plus 7T, 7TPro.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od Joxy »

milke86 napisao:Ljudi skrenuli ste sa teme :D pitao sam za p40 pro i za S20 plus a ne za s10 seriju :D
Nijedan od ta dva vec Note 10 Plus, pod uslovom da mora Samsung. U suprotnom sacekaj OnePlus 8 Pro. [emoji4]

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od Fox »

milke86, mozda deluje da smo skrenuli sa teme, ali ako zagrebes sta smo pisali shvatices pravu poentu cele prepiske. Saglasan sa komentarom Joxy-a, licno bih, da sam na tvom mestu, preskocio s20 seriju (zbog/sa Exynosa) i isao na nesto drugo, sto sam i napisao u nekom od postova u ovoj temi.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od Fox »

pero0000, imajuci u vidu koja verzija s20/+/Ultra dolazi kod nas - 7T pro.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

milke86
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Uto, 10. Jul 2012. 14:04
:: Galaxy sII

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od milke86 »

Hvala svima na odgovorima i pomoći upravo uzeo Samsung Note 10 plus 12/256gb :D :lol:

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od Joxy »

Najbolji moguci izbor. [emoji16]
Cestitke i da te lepo sluzi! Naravno ocekujemo utiske u odgovarajucoj temi. [emoji4]

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od Fox »

milke86, cestitke, najbolji izbor omajuci u vidu sta si na pocetku razmisljao da kupis. 8)
Evo jos jedne potvrde da smatram da nisi pogresio u izboru - Samsung’s Exynos team “humiliated” by the decision to sell Snapdragon Galaxy S20s in South Korea
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od znemanja »

milke86 napisao:Hvala svima na odgovorima i pomoći upravo uzeo Samsung Note 10 plus 12/256gb :D [emoji38]
Čestitke na kupovini, odličan izbor.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Samsung galaxy s20 plus ili Huawei p40 pro

Post od pero0000 »

Odlican izbor! Da imam toliko novaca, takodje bih ga kupio.
Neka te dugo u zdravlju sluzi!

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

Odgovori