Šta posle Mate 9?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

Pozdrav svima.
Rešio sam da promenim telefon pa sam stavio ovaj u oglase, čekao sam da izađe Xiaomi Max 4 ali izgleda da toga neće biti pa mi trebaju neke ideje.

Recimo ovaj da prodam i da doplatim maksimalno 150€, ali i da doplatim 200€ svaki novi će biti lošiji od ovog i to mnogo.

Huawei y Max mi se sviđa jer ima ekran od 7.12" o bateriju od 5000mAh, ali sve ostalo je gore nego na ovome.
Razmatrao sam Xiaomi Mi 9T, kod njega mi se jedino ekran sviđa jer je veći i amoled ali za sada je dosta skup a ne nudi ništa, čak je dosta osakaćen u odnosu na ovaj Mate 9. Mi8 nikako jer ima zub, nema notifikacije, slabija baterija...

Našao sam i polovan Samsung S9 plus, ali kada sam pročitao da na prosečnom takvom telefonu baterija drži oko 5 sati sot-a odustao sam, kod ovoga imam oko 11 sot-a a baterija je degradirana...
Mate 10 pro mi je bez veze da kupujem jer treba dosta da doplatim a ekran nije veći a ostalo je slično kao ovaj.

Dakle najbitnije mi je sto veći ekran (po mogućnosti amoled) što jača baterija, solidna kamera i procesor da nije baš neki krš, sa ovim sam zadovoljan što se tiče brzine pa mi ne treba brži.
U obzir uzimam i nove i stare telefone pa ću videti, neću žuriti.
Android 12

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Joxy »

Koji je to Huawei Y Max? [emoji4]
Imas Mate 20X, naravno u svakom pogledu bolji od Mate 9.
Onda Honor Note 10, ima par oglasa na KP.
Zasto ne i Max 3? Odlican mob.
Ja sam takodje cekao Max 4 i opasno se smorio kada sam video da ove godine nece biti naslednika, a kako stvari stoje mozda ga ne bude uopste.

Edit: Upravo videh ovaj Y Max, ne znam kako mi je promakao. Interesantan mob zaista, ne znam da li ga ima kod nas? Slican je i Honor 8X Max.
Mada i dalje mislim da je Max 3 bolji izbor. [emoji4]

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

Max 3 je jako mator i u svemu lošiji od ovog koji sada imam a i kada sam ovaj kupovao Max 3 je bio jeftiniji pa ne znam odakle ti to da bi prešao na Max 3.

HONOR 8x Max ima malo lošiji procesor od Huawei Y Max zato sam izabrao Huawei. Ima ga na ovome sajtu piše u jednoj prodavnici za 297€. Ima Snapdragon 660, i to je slabije od ovog sada sto imam ali možda ne drastično. Želeo bih da ga proverim uživo, ali nemam gde. Kakvi su Snapdragon 660 ima ga u dosta telefona?

Mate 20 je preskup pa neću ni da gledam cenu znam ja da je bolji kao i Samsung Note 9 ali to košta, a honor 10 ima mali ekran pa me ne zanima ni da je džabe. Baš je gadan izbor ove godine.
Čak je možda zanimljivo da pogledam Samsung A70 ili M30 i tako neke leve telefone koji imaju veće ekrane
Android 12

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Joxy »

Pa jedini upgrade posle M9 bi ti bio Mate 20X, on ima sve to sto trazis. M9 je svojevremeno bio flagship mob, a ove koje pominjes pripadaju uglavnom srednjoj klasi.
Ne bih se slozio da je Max 3 zastareo, naprotiv. Posebno sada kada je gotovo izvesno da ce biti poslednji model iz Max serije.
Sumnjam da Y Max ima kod nas, zovi tu radnju, proveri pa javi ovde.
Nisam mislio na obican Honor 10 vec na Honor Note 10, bas kao sto sam i napisao u postu iznad. Odlicna alternativa Mate 20X.
S660 je odlican cipset, snazan a stedljiv.
Max 3 je medju tim mobovima najbolji izbor, ako ne racunamo M20X. Honor Note 10 takodje odlican.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

Znam da ostali koje sam naveo pripadaju srednjoj klasi, ne želim da dajem 500€ za telefon iako mogu.
Moraću da pređem na srednju klasu, ali je pitanje na koji.
Max 3 ima duplo slabiji procesor od Mate 9 što je previše, sada sam pogledao rezultate na GSM areni

Taj honor Note 10 nije loš ali je 400€ pa za sada ne verujem da ću ga uzimati u obzir.
Ako budem odlučio za Huawei Y Max tada ću zvati tu prodavnicu, sada nemam razloga.
Videću šta još može da se uradi, na Huawei Mate 10 mi se ne ide ali ko zna.
Android 12

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Joxy »

Nisam bas nesto siguran koliko su te cene na sajtu validne, dostupnost je isto upitna. Ali svakako da taj Y Max ne vredi 300€. No dobro, svako raspolaze sa svojim novcem onako kako misli da je najbolje. [emoji4]
S636 je odlican, stedljiv cipset. Svakako i vise nego dovoljan za veliku vecinu korisnika. Ujedno Max 3 ima cak 5500 mAh, tako da se moze reci da mu je baterija cak i za klasu iznad gore pomenutih modela, a upravo cipset dosta doprinosi tome.
Mozes onda ici i na A70, na KP je vec ispod 350€. Za taj novac jako dobar mob. Mi9T naravno dosta bolji, ali ocigledno nedovoljno veliki ekran za tebe. [emoji4]

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Šta posle Mate 9?

Post od slavisaj »

Sta je to bolje na mate9 u odnosu na mi9T? Jedino sto ima stereo zvucnike. Na mi9t je procesor znatno stedljiviji tako da ako na mate9 imas 11h sot na mi9t ces imati bar 22h jer je procesor duplo stedljiviji ( salim se ).
Ako imas nekoga da narucis u EU, moze novi mi 9t za 339 evra 128GB verzija.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

Sa će čika Dragan da ti objasni :-)
Brži je procesor na Mate 9, ima slot za memorijsku karticu, ima IR blaster, senzore za atmosferski pritisak, temperaturu, vlažnost vazduha, glavna kamera je sigurno bolja... Trajanje baterije je na Mi 9T fenomenalnih 7.5 sot-a na YouTube sam video dok na Mate 9 kada sam ga kupio imao sam 16, a par puta i 17 sati sot-a, sada imam oko 10 do 11 sa dva dana upotrebe.

To je sada sto sam se setio na brzinu. Na Mi 9T mi je jedino ekran bolji i dizajn.
Sada gledam na areni ima još nekih nepoznatih telefona koji imaju preko 6" ekran pa ću kasnije napisati ovde. Našao sam za sada 22 komada kojima je cena ispod 400€ i da su mlađi od 2017 godine
Poslednja izmena od Drafer u Ned, 23. Jun 2019. 16:43, izmenjeno 1 put ukupno.
Android 12

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Joxy »

Uhh, iskreno bas dosta gresis. Nisi toliko u materiji rekao bih. Nista zlonamerno naravno, taman posla, samo kazem. [emoji4]
Cipset na 9T je odlican, bolji od tog u Mate 9 (8 nm vs 16 nm proces izrade), nije sve u radnom taktu i gigahercima. Tu su nova Kryo jezgra, noviji i bolji GPU.
Kamera takodje bolja, plus ima super koristan ultra wide angle dodatni senzor. Glavni senzor bolji na 9T, sjajni IMX586. Jedini realan nedostatak je to sto nema OIS. Uz GCam kamera je odlicna.
Ne mozes gledati samo brojke.
Ne znam stvarno o kakvom koriscenju je rec kada ti tvrdis da izvlacis 16-17h SOTa, to je prosto nemoguce. Mozda ako ne pipas mob, koristis samo WiFi i osvetljenje rucno podeseno na min.
Takve rezultate ni Max 3 ne moze postici. [emoji4]

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

Na GSM areni ili uopšte preko Google pogledam testiranje za svaki telefon što se tiče brzine, radni takt me ne interesuje.
A sačuvao sam neke slike o bateriji pa se možeš uveriti. Na automatski mi stoji, a ako ga ne diram onda radi po 6 dana, to je kada sam na godišnjem pa sam kod kuće i ne čačkam ga... SlikaSlika


Evo na ovo sam mislio, ovo je rezultat silovanja procesora za Xiaomi Max 3
Slika
Android 12

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Šta posle Mate 9?

Post od janka_88 »

Ja sam imao Mate 9 pa sam onda uzeo i Mate 10 Pro nakon kratkog izleta na Note 8 kad je izašao. U svakom segmentu se dobija napredak tako da po meni ne treba bježati od njega. Daleko bolja kamera, amoled ekran, noviji procesor i OS i ostalo na strani 10 Pro.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Joxy »

^^ Ma pusti ti te testove, patkometrija cista. [emoji6]
Za prosecnog korisnika taj cipset iz Max 3 je i vise nego dovoljan.

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Šta posle Mate 9?

Post od slavisaj »

Izvini ali ja mislim da ti nista drugo ni ne treba nego taj mate 9 :)
Te senzore za temperaturu ,vlaznost i atmosferski pritisak mislim da ih nemaju drugi telefoni vise.
Procesor na mi9t je sigurno bolji, malo je losiji od sd845 procesora, mozda je na nivou kirin 970 koji je u mate 10pro, a mozda je cak i bolji i od njega.
To u vezi baterije ne mozes da gledas tako, jer sigurno ne koristis telefon isto kao i na tim testovima.
eto ti samo stavka iz poredjenja mi9t i mate 9, procesor duplo stedljiviji na mi9t, plus ima amoled ekran, koji bi trebalo da je stedljiviji nego ips na mate9.
Kamera nije sigurno bolja na mate9 jer ako je na nivou mate10pro , kojeg sam imao, onda je katastrofa.

eto npr, ja sam na mi8 koji ima slabiju bateriju od mate9 imao 8h sot za 24 h koriscenja telefona.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

Našao sam još jedan zanimljivi model pa ako nešto znate o njemu napišite.
Huawei p20 2019 lite.
Takođe veliki ekran, nije ni skup.
Xiaomi Mi 9T ostaje i dalje u užem krugu, šteta što nemam gde da ga vidim uživo...

Po meni je napredak uvek na ekranu pa sve ostalo jer svake godine sve lošije vidim, naročito na poslu gde nosim sočiva za daljinu, kod kuće nosim naočare koje kada skinem mogu da čitam a minus dioptrija mi smanji sliku.
Zato mi ne treba Mate 10 jer bi doplatio cirka 150€ za istu veličinu ekrana, doduše jeste bolji jer je amoled, ali veličina me zeza.
Android 12

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Joxy »

Nemoj puno da se opterecujes dijagonalom ekrana, brojke umeju da zavaraju.
Npr taj Mate 9 ima 6' ekran ali 16:9 odnos stranica, dok Mi9T ima 6.4' ali odnos stranica 19.5:9 i samim tim ima neznatno vecu povrsinu ekrana, maltene da se razlika i ne primeti. Stavise, sada kada uzmem mob od 5.5' sa 16:9 odnosom stranica, meni se ekran cini prostraniji u odnosu na ekran moba koji trenutno koristim a koji je dijagonale 6.3' i odnosa stranica 19:9.
Svi mobovi sa tim novim trendom odnosa stranica su manje-vise slicnih dimenzija i velicine ekrana, razlika se primeti tek od 6.5' pa navise.
Tako da bi bilo najbolje ako mozes da pogledas te modele pre kupovine, pa sam proceni koji ti najvise odgovara.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

To znam u vezi odnosa stranica, zato sam odmah krenuo na Huawei Y Max.
Videću još šta ima, našao sam onaj honor Note 10 u oglasima za 370€
Android 12

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Joxy »

Zavisi dosta i od toga koliko novca si spreman da izdvojis.
Ako se pak odlucis da uzmes nesto do 400€, taj Honor se namece kao prvi izbor. Odlican mob svakako. Ogroman ekran, odlicna baterija, solidne kamere, zvuk izvanredan, Amoled ekran...
Jedini nedostaci po mom misljenju su nepostojanje 3.5mm dzeka za sluske, IR blaster i led not, sve sto Max 3 ima. Ostalo je sve na mestu. [emoji4]

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

Bolji je Samsung A70 od Max 3, amoled ekran, jači procesor, mnogo lepši dizajn...
Ima li ga ko na ovom forumu da vidim utiske?
Android 12

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Joxy »

Razliciti su prioriteti. [emoji6]
Meni npr na Maxu nista ne moze da zameni postojanje IR blastera, led nota, 3.5 mm dzeka, a na sve to brutalna baterija, stereo zvuk, ogroman ekran bez notcha, full alu kuciste, nista lepse od full alu moba. Sve su to prednosti Maxa u odnosu na A70, uz bolju glavnu kameru (+GCam). A70 nije cak ni od stakla, vec je na poledjini plastika koja imitira staklo.
Naravno ima i A70 svoje prednosti ali bas kao sto rekoh na pocetku, prioriteti su razliciti. O ukusima ne vredi raspravljati. [emoji4]

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

Pa i ovaj sada telefon ima aluminijumsko kućište, ali kada ga uzmem u ruku osećam gumu a ne aluminijum jer je u futroli tako da mi je sve jedno u da je od vune :-)
3.5mm ima i A70 barem mislim, ali je mnogo lepši telefon pa mu mogu oprostiti jer nema IR i led diodu.
Android 12

Odgovori