android vs windows phone za posao

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

android vs windows phone za posao

Post od hibiskus »

Pozdrav društvo,

Trenutno radim u jednoj firmi koja će na moj predlog ući u nabavku novih mobilnih telefona. Obzirom da je koristim BB10 OS kroz BlackBerry Passport za posao, prvo bih uzeo bb10 telefone, što je je kod nas nemoguće jer ih nijedan operater nema u ponudi, tako da ostajem na izboru Android vs Windows phone.
Trebaju mi podaci o prednostima I nedostacima OS-a I to najviše za:
1. kvalitetan mail managment(primanje I slanje mailova, lak download I pronalazak attachmenta I sl),
2. dobra podrška za office program(da su podržane skoro sve funkcije u excelu, I da je bar malo komforan rad u office programima)
3. Pregledan kalendar sa reminderima
4. Dobar I lak app za reminder, to-do, notes, uz mogućnost desktop notifikacija

Primeri telefona su: lumia 650 I huawei honor 5x ili samsung j5. U prevodu niža do srednja klasa.

Sve u svemu, interesuju me vaši stavovi o upotrebljivosti navedenih OS-ova u poslovne svrhe u srednjem segmentu.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: android vs windows phone za posao

Post od miodrage »

Ja cu kao pravi Windows fan da predlozim Lumiu 650. Smatram da ce uredjaj da ispuni svoje zadatke i ono sto se od njega ocekuje. E sad, rad u Excellu na 5" je sve samo ne komforan, ali to je sa svim telefonima danas tako. Po meni, ispod 10" za Excell je suludo. No to su samo moji standardi, i moje potrebe, ne mora da znaci da vama u firmi nece odgovarati.
E sad, jedan problem sa Windows mailom koga je MSFT svestan su attachmenti, tu ima nekih sitnih bagova, da se ne mogu downloadovati, odnosno da ih se ni ne vidi u mailu. Kako sta i zasto, ne znam. Neke primam savrseno, a neke bas i ne, najcesce ono sto mi stize na bolnicki email (da li su krivi ovi pajseri sto salju, pa ne znaju kako i sta, jer je predvidjeno iskljucivo za upotrebu preko webmaila u bolnici, ne znam), mada je bilo nekih primera da mi ni na privatni mail nesto ne stigne kako valja, nego sam morao do kuce da cekam da vidim o cemu se radi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: android vs windows phone za posao

Post od novak »

Ja bih kao prednost wp naveo plocice koje ti pokazuju zadani dogadjaj i sto ti glance pokazuje dogadjaj i ko ti je poslao mail. Kod kalendara se meni javlja problem da plocica nekad ne prikazuje all day dogadjaje.
Mail plocica ti isto na najvecoj velicini moze pokazati ko ti je poslao mail i sta je tema. Jedino sto to gubi smisao kad dobijes odmah 3 maila, ona i dalje pokazuje samo prvi.
Office je po meni isti.
Estetski mi je Lumia najljepsa. Izgledom je biznis

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: android vs windows phone za posao

Post od m@c|-|oR »

Ja ću dati svoje mišljenje.

Android koristim od '09-'10 (počeo sa HTC Desire, ne sećam se tačno kada).
Prošle godine sam za službeni telefon odabrao L640DS, da bih probao i taj sistem i da bih mogao da ga uporedim.
Osim Lumie imam i Sony Xperia Z2, što se valjda vidi u potpisu :)

Dakle, ako hoćeš da budeš drugačiji od drugih i da svima puniš glavu kako si "profi", "savremen", "integrisan" - slobodno uzmi nešto iz ponude. Reče miodrage, L650, ili čak L950, ako budžet dozvoljava.

U sebi ćeš se dugo kajati i jedva čekati da istekne ugovorna obaveza i da nakon toga uzmeš neki drugi telefon (možda iPhone, ako već ne Android).

O problemima i nedostacima je na mnogo mesta pisano, neću se ponavljati, pročitaj malo temu o WM10, ali u mom slučaju nesretna Lumia igra ulogu "dumb" telefona sa kamerom i email klijentom. Ostalo meni ne funkcioniše, ili me nervira kako funkcioniše.

E, da, služi mi ponekad i kao navigacija, kad mi žao da mučim Z2 :D

Svakako ćeš ti odlučiti sam, ali sa mojim iskustvom ne bih ti preporučio WM10. 8)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

MilanNBA23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 146
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 20:24
:: Samsung Galaxy S8

Re: android vs windows phone za posao

Post od MilanNBA23 »

Dakle to za šta bi koristio telefon nije previše zahtevno. U tom slučaju Android! Microsft je digao ruke od Lumie tako da je to završena priča.
"hard work beats talents, when talents fail to work hard"
- Kevin Durant

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: android vs windows phone za posao

Post od Azimuth »

Nije to da je "u tom slucaju". MS ima ozbiljnih problema sa WP, svi smo toga svesni, cak ni nativne aplikacije ne rade kako Bog zapoveda vec kako im dodje u datom momentu. Zar vam treba vise od toga kad je i Miodrag napisao ovo sto je napisao? Daleko od toga da je Android savrsen, ali ti pruza vise, uz vecu paletu aplikacija koje ce ti zavrsiti svaku od navedenih stavki bez ikakvih problema.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: android vs windows phone za posao

Post od zoreli »

Kad Samsung ima preinstalirane MS aplikacije (odlično rade i redovno se apdejtuju) - time je sve rečeno .

... takođe imam Hotmail nalog + Microsoft OneDrive (koji mi nije u tom folderu) , šta više reći .

Slika
16 godina na forumu MOBILNISVET

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: android vs windows phone za posao

Post od Apolo »

Od ponudjenih preporuka za L650. Android jeste superiorniji, prvenstveno zbog broja aplikacija, medjutim posto je rec o poslovnom telefonu dakle nece se igrati igrice i koristiti svakakve gluposti, vec osnovne aplikacije i funkcije koje si i sam naveo, L650 je odlican izbor. Posebno zbog "plocica" koje za razliku od obicnih ikonica na Androidu pruzaju informacije, tipa ako te interesuje srednji kurs valuta kada se plocica okrene prikaze ti trenutne kurseve bez da ulazis u aplikaciju, a to je samo jedan primer. Koristio sam Windows i radio mi je posao tako da sam bio zadovoljan.
Festina lente.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: android vs windows phone za posao

Post od novak »

Maloprije citam da se korisnici cesto zale da im mail ne prepoznaje neke excell attachmente kao i neke pdf. Onda wp bas i ne bi bio dobar izbor.

Odgovori