Samsung Galaxy S3 Neo ili IPhone 4S

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Stefan21
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 16. Jun 2015. 16:15
:: Samsung Galaxy S3Neo

Samsung Galaxy S3 Neo ili IPhone 4S

Post od Stefan21 »

Ovako, imam Samsung vec neko vreme (5, 6 meseci) bez tackice je i simfree, zeleo bih da ga zamenim za iPhone 4s ako je moguce u sto boljem stanju i bez doplate. Samsung-ov TouchWiz mi je postao veoma dosadan, kao i uopste android. Voleo bih da promenim na iOS ali nisam siguran da li je to dobra ideja i da li uopste moze da se izvrsi zamena ova 2 uredjaja.
Pisite vasa iskustva sa ovim telefonom

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Samsung Galaxy S3 Neo ili IPhone 4S

Post od rock9855 »

4s je bio dobar pre 4 godina kad je izaso. Ali ga je vreme pregazilo ma koliko bio dobar. S3 je takodje vec zastareo model. Ipak ekran mu je normalne velicine u odnosu na smesnih 3,5". Najbolje da zamenis s3 uz doplatu za neki bolji andtoid ili ip5 ili 5s ako zelis ip.

Dusan_Krsmanovic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pet, 13. Mar 2015. 20:22

Re: Samsung Galaxy S3 Neo ili IPhone 4S

Post od Dusan_Krsmanovic »

Rock ,Stefan ima noviju verziju s3 neo koji je izasao prosle godine ,kao bivsi korisnik 4s, a sadasnji s3 nea nevidim razlog zasto bih to uradio ,skoro svaki 4s ima problem sa istrosenom baterijom ,ja sam moj punio non stop bukvalno ,oreginalnu bateriju je tesko naci a iako je nadjes nije bas povoljna ,takodje i prelazak sa 4,7 na 3,5 inca je drastican ....ako se bas odlucis za iphone juri verziju od 8gb moze da se nadje do godinu dana star i dalje u garanciji

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S3 Neo ili IPhone 4S

Post od Azimuth »

Ako ti nije mala ta dijagonala koju 4s ima i ako nadjes dobro ocuvan ili nov telefon, znaj da ce on dobiti iOS 9 sad u septembru. Novih delova za 4s imas, cak sta vise, proizvodice se jos nekih 5-6 godina (tako zakon nalaze).
Sa druge strane, S3 Neo uopste nije los telefon. Ako te smori TW, uvek mozes promeniti launcher i eto ga kompletno novi dozivljaj. Ovo ostalo, kamera, baterija, prosirejne memorije, besplatne ili "besplatne" aplikacije...sve je to na strani Androida.

Razmisli dobro sta ti je ciniti jer imas imas relativno nov telefon ciji si prvi vlasnik.

Stefan21
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 16. Jun 2015. 16:15
:: Samsung Galaxy S3Neo

Re: Samsung Galaxy S3 Neo ili IPhone 4S

Post od Stefan21 »

Dusan_Krsmanovic, nije meni ništa preterano do ekrana, štaviše ovaj ekran mi je previše veliki, ja bih telefon 'za jednu ruku' pa mi se čini da je 4s veoma dobar po tom pitanju, mislim da mi je suviše malo 8gb, gledam verziju od 16
Azimuth, Nije mi samo do TW-a a i nisam neki ljubitelj raznih launčera, takodje mi S3 ima jako loš dizajn, bukvalno samo ploča, a i 'hands on' za ip mi je mnogo bolji
rock9855, da, planirao sam da uzmem 5s, ali za godinu dana, možda dve. 4s bih zamenio samo za kratko vreme, dok ne uzmem bolji, nikako ne bih ponovo menjao za neki android a da nije Samsung, a kao što sam već rekao TW mi je dosadan, a Samsungov dizajn je veoma loš
Poslednja izmena od Azimuth u Sre, 17. Jun 2015. 08:25, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne pisi post za postom, koristi opciju "izmeni".

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S3 Neo ili IPhone 4S

Post od Apolo »

Gde bas nadje ova dva da poredis. S3 Neo definitivno.........
Festina lente.

Stefan21
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 16. Jun 2015. 16:15
:: Samsung Galaxy S3Neo

Re: Samsung Galaxy S3 Neo ili IPhone 4S

Post od Stefan21 »

Apolo, Čuo sam da 4s mnogo bolje i stabilnije radi od s3, ne kažem da telefon nije super ali mi je malo dosadio, promenio bi na iOS, veoma kratko bi bio na 4s

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S3 Neo ili IPhone 4S

Post od Apolo »

Koristio sam ga posto je drugar kupio polovan, zaista je telefon zastareo. Primetno sporije radi nego ostali iPhone telefoni, a bogami i od mog LG G2 mini cak koji sam svojevremeno koristio. iPhone jeste dobar ali ne i neunistiv, kad tad svaki stari telefon postane obsolete. Ne kazem da je S3 neka zver ali u ovom slucaju da sam na tvom mestu S3 neo definitivno.

E sad, ako ti je do menjanja OS imas i drugu varijantu a to je Windows, osim ako nemas nekih animoziteta prema istom.
Festina lente.

Stefan21
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 16. Jun 2015. 16:15
:: Samsung Galaxy S3Neo

Re: Samsung Galaxy S3 Neo ili IPhone 4S

Post od Stefan21 »

Apolo, a da ne znaš otp kolika bi bila doplata za iPhone5? S3 je u stvarno odličnom stanju, ali sam mislio da ne može da se zameni ni za 4s.
moj ćale ima IPhone 6 i stvarno mi se os svideo a i sve na Androidu mi je dosadilo, takodje i kada rutujem telefon ne dobijam ništa specijalno, menjanje značenja fizičke tipke i promena animacije, sa JB iphonom se može znatno više

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S3 Neo ili IPhone 4S

Post od Apolo »

Stefan21, Ako mislis na polovan iPhone 5 tu stvarno nisam siguran, znam da je nov oko 450-500e. iPhone 6 lepo izgleda, simpatican OS na prvi pogled ali iskreno nisam imao prilike da ga koristim duze, par meseci pa ne bih iznosio nikakav sud o tome. Predlazem ti da pogledas u oglasima iPhone 5, moze se uzeti za manje pare samo nadjes neki koji je lepo ocuvan. Android sam koristio 3 meseca samo i smorio me odmah :)
Festina lente.

Stefan21
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 16. Jun 2015. 16:15
:: Samsung Galaxy S3Neo

Re: Samsung Galaxy S3 Neo ili IPhone 4S

Post od Stefan21 »

Apolo, Hvala ti u svakom slučaju :) Ja sam i prošla dva telefona imao Samsung, pa je mnogo počeo da me nervira taj njihov TW a ne volim launčere, pre sam hteo da zamenim za Lumiu 830 pa su mi rekli da je telefon samo za igrice i da je Windows kao os za telefone veoma glup, posle toga sam i probao tu Nokiu i stvarno mi se nije svidela

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy S3 Neo ili IPhone 4S

Post od Azimuth »

Polovan iP5 je do nekih 220-230 u mint stanju. Polovan iP5s ide do nekih 350€. U obe varijante se radi o verziji od 16gb.

steins
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 07. Nov 2006. 01:45

Re: Samsung Galaxy S3 Neo ili IPhone 4S

Post od steins »

Kolika je uopste razlika izmedju ip5 i ip5s?

Stefan21
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 16. Jun 2015. 16:15
:: Samsung Galaxy S3Neo

Re: Samsung Galaxy S3 Neo ili IPhone 4S

Post od Stefan21 »

Azimuth, huh, mnogo mi je to, ja bih zamenio za 4s 'glavu za glavu' pa bih možda sledeće godine doplatio za 5 ili 5s pošto Ajfonu ne pada cena baš tako brzo, a Samsungu da

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Samsung Galaxy S3 Neo ili IPhone 4S

Post od slavisaj »

Ovako u izgledu nije neka razlika, ali u hardweru je razlika, i plus sto ip5s je jos aktuelan model. Svakako je ip5 dobar model, bolji od 4s. iP5c je nasledio ip5. Pokusaj bolje da nadjes ocuvan ip5 ako nemozes da se ispruzis za ip5s

Stefan21
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 16. Jun 2015. 16:15
:: Samsung Galaxy S3Neo

Re: Samsung Galaxy S3 Neo ili IPhone 4S

Post od Stefan21 »

steins, jedina razlika u dizajnu je home dugme jer podržava TouchID a i ima nekih razlika i u specifikacijama

slavisaj, U ip5c i ip5 ni nema razlike u hardvedu, isključivo u dizajnu. Pa trenutno ne mogu toliko da dodam, skoro sam kupio i ovaj telefon, zamenio big ga za 4s, pa bih posle nekog vremena za 5 ili 5s
Poslednja izmena od Azimuth u Sre, 17. Jun 2015. 08:26, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne pisi post za postom, koristi opciju "izmeni".

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Samsung Galaxy S3 Neo ili IPhone 4S

Post od iLuka »

hahaha, vidim da nisi bas upucen pa cu ti pomoci...

imao sam sve modele iphone-a od 3gs pa do, sada, ip6...

izmedju svakog modela je velika razlika, pa cak i izmedju 5c i obicne 5ice iako su sasvim isti na papiru...

o 5s necu ni da trosim reci, bolji je od svih prethodnih i to drasticno...


ako ces da menjas taj samsung moj ti je savet da ides na polovan 5s ili 5c i tu se zadrzis malo duze... pogotovu sa 5s...

lovra
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 21:24
:: HTC ONE X+
:: NOKIA E71

Re: Samsung Galaxy S3 Neo ili IPhone 4S

Post od lovra »

Stefan21 imas pm pa pogledaj

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Samsung Galaxy S3 Neo ili IPhone 4S

Post od slavisaj »

Nemoj da se plasis iP5c, jest da je plastican, ali je odlicno sklopljen, jako lep telefon, imao sam prilike da ga vidim. Veruj mi neces pogresiti.

Stefan21
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 16. Jun 2015. 16:15
:: Samsung Galaxy S3Neo

Re: Samsung Galaxy S3 Neo ili IPhone 4S

Post od Stefan21 »

A kolika bi bila doplata za polovan 5c sa samsungom bez tačkice?

Odgovori