HTC One X vs Samsung S3

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?

HTC One X vs Samsung S3

HTC One X
20
40%
Samsung S3
30
60%
 
Ukupno glasova: 50

dacha
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Pon, 10. Jan 2005. 21:20
Lokacija: Niš

HTC One X vs Samsung S3

Post od dacha »

Dvoumim se izmedju ova dva modela, trenutno koristim HTC Sensation...
Tako da bih sutra pazario novi telefon, naišao neočekivani priliv novca (dobitak na kladži od Evropskog Prvenstva:) ), tako da bih voleo da čujem vaše mišljenje?
Kada svoj život sredim, malo kad se smirim, i trudim se da živim od onoga što volim.
Bolji dani kada dodju, tada loši se zaborave, i samo lepi momenti u glavi se pamte!

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: HTC One X vs Samsung S3

Post od Behemoth »

Pa,sigurno da ce vecina da ti predlozi S3,iz razloga sto HTC vec ima nekih problema sa ekranom,multitaskingom a za sad kod Samsunga nista nije prijavljeno.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: HTC One X vs Samsung S3

Post od miodrage »

Hmmm, pa kad vec uzimas tako nesto kabasto i glomazno, sto ne uzmes Galaxy Note? Ovde podrazumevam N7000, a ne i717. U svemu su vrlo slicni, da ne kazem identicni, cak Note ima za 1.25 cm (0.5') veci ekran.
SGS3 ima Gorilla Glass 2, Note ima prvu generaciju.
I da, SGS3 ima mogucnost snimanja @1080p 30 fps, a Note @1080p 24-30 fps
Baterija po specifikacijama duze traje na Note, ali mislim da je to isto, od ujutro do uvece :D
Jedino ako je jako znacajno sto SGS3 dolazi sa ICS, a Note sa Gingerbread, ali mislim da ima upgrade.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: HTC One X vs Samsung S3

Post od hirurg »

Pa imace i galaxy s3 mana tek se pojavio, malo ljudi ga ima!!! Htc ce biti broj 1 uvjek! Plastika je plastika!
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC One X vs Samsung S3

Post od sugarcoated_ass »

hirurg, problem kod Samsunga je sto ulozi najvise novca u iznutrice i naprave ultra masinu, ali je upakuju u crappy plastiku i na kraju ispadne bzvz... HTC malo izbalansira troskove tako da imas malko slabiju masinu, ali mnogo bolji kvalitet izrade. :)

Ja bih rekao One X, ali ne preko operatera!

dacha
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Pon, 10. Jan 2005. 21:20
Lokacija: Niš

Re: HTC One X vs Samsung S3

Post od dacha »

Upravo sam zbog kvalitetnije izrade "spolja" što bi ti rekao i izabrao Sensation umesto Galaxy S2 pre 6 meseci...
Nekako mi je Samsung u rukama delovao totalno bedno sa onom jeftinom plastičnom maskom, dok mi je HTC nekako bio čvršći, stegnutiji, čak i lepši.... :lol:

Dok kod ova dva modela ne mogu da kažem da li je ista situacija,zato što nisam Galaxy S3 držao u rukama...
U principu to se najbolje vidi kada uzmeš i jedan i drugi u ruke u isto vreme, pročačkaš ih malo i primetiš koji ti se više dopadne. :) bar ja tako mislim... 8)

miodrage napisao: Baterija po specifikacijama duze traje na Note, ali mislim da je to isto, od ujutro do uvece :D
Razmišljao sam i o njemu, ali iako volim glomazne telefone, ovaj je ipak preveliki i za moj ukus :)
A za bateriju to je to, potpuno si upravu :) :)
Kada svoj život sredim, malo kad se smirim, i trudim se da živim od onoga što volim.
Bolji dani kada dodju, tada loši se zaborave, i samo lepi momenti u glavi se pamte!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HTC One X vs Samsung S3

Post od znemanja »

Mislim da bi ovde pravi izbor bio HTC One X, pre svega zbog kvaliteta izrade.Zaista ne mogu da verujem da samsung neće da napravi kavalitetnije kućište.Kada god od drugara uzmem u ruke SGS II sgrozim se kako je lak i kako krho izgleda.Koliko vidim ni na S3 nije ništa bolja konstrukcija.Tako da je možda bolje imati za nijansu sporiji telefon, ali dosta kavalitetniji.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: HTC One X vs Samsung S3

Post od bestboy »

Нов Хтц, са гаранцијом, кошта 420е у огласима а исти такав Самсунг је 580е. Да ли вреди додати тај новац не знам, али знам да ако још мало сачекаш имаћеш конкретнија искуства корисника и нижу цену оба модела.
Слобода или смрт

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: HTC One X vs Samsung S3

Post od acamatic »

Ovo si lepo rekao bestboy, realno..ako se saceka ima ce nizu cenu sigurno,a i konkretnije iskustvo sa telefonima,jer ovo su samo nasa nagadjanja za s3 ako cemo iskreno... :wink:

Stefan Doksas
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Ned, 25. Mar 2012. 18:56

Re: HTC One X vs Samsung S3

Post od Stefan Doksas »

Ima li neko da je korisnik One X i da su ga zadesili oni problemi oko kvaliteta izrade? U suprotnom, kako vam se cini kvalitet?

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: HTC One X vs Samsung S3

Post od janka_88 »

Moj glas ide za S3 prije svega zbog kvalitetnijeg ekrana (opet subjektivno misljenje jer neko ne voli AMOLED), i baterije koja ipak osjetno duze traje na S3 nego na One X. HTC opet po obicaju brljavi sa baterijama i malim kapacitetom... :disgust:

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: HTC One X vs Samsung S3

Post od hirurg »

janka_88, brljavis i ti da pricas o telefonu koji je jos svjez na trzistu i bukvalno nema jos utisaka ali generalno kad se procita tema galaxy s2 vidi se cjela problematika samsunga..
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: HTC One X vs Samsung S3

Post od janka_88 »

hirurg, vjeruj mi da sam imao juce iskustvo sa S3 iz prve ruke i telefon je fenomenalan. ;) Ako sam rekao da HTC brljavi sa baterijama onda je to potkrijepljeno cinjenicama koje su opstepoznata stvar sa HTC-ovim stavljanjem baterija slabijeg kapaciteta nego sto zaista treba, a ne lupetanjem kao sto ti govorois da ja brljavim. ;) A sto se tice problematike... Pa nasljednici i jesu tu da poprave utisak a ne da ponavljaju jednu te isti problem. :) HTC jeste mozda kvalitetnije izradjen ali kome je sta bitno je najvaznije. S3 je daleko od loseg telefona i nekvalitetnog, iako ce mnogi reci tako samo zbog materijala iako ga mozda nikad u ruku nisu uzeli. :)

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: HTC One X vs Samsung S3

Post od hirurg »

janka_88, cekaj jel hoces reci na samsungu da je baterija fenomenalna???????? nema pojma!!! galaxy s2 < sensation xe i to je to...opet ponavljam uzeo si ga u ruke na par minuta i kraj svjeta nema dalje...tako sam i ja uzeo one ko i ti...i odusevio se svim i svacim...tako da....htc je htc a samsung neka pravi televizore to im ide dobro ali i tu su malo iznda vivaxa
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: HTC One X vs Samsung S3

Post od lesa0208 »

Ja sam imao prilike da se poigram sa sgs3 ali jako kratko tipa 5 min i odmah sam imao da ga poredim sa One X. I po meni One X deluje kvalitetnije nego sgs3... Sgs3 jeste brzi telefon ima par stvari koje one X nema ali bez kojih mogu da zivim i koje ne bih ni koristio na sgs3.... Ja sam bio u istoj dilemi sta uzeti posle SGS2 i odluci sam se da pazatim One X , jer prvenstveno ja nisam zadovoljan sa SGS2 zbog kvaliteta izrade, ono sto je unutra je fantasticno, ali ove godine sam se odlucio da uzmem telefon koji je malo sporiji ali takodje malo kvalitetniji nego sgs3... Tako da moj glas ide za One X jer i ja planiram da ga uzmem za koju nedelju...

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Re: HTC One X vs Samsung S3

Post od Tacty »

plastika je i na htc one x i na samsung s3. s3 ima takođe polikarbonat plastiku baš kao i one x, možda samo nešto tanju zbog smanjenja težine telefona, i ne bih telefon otpisivao zbog toga. sada naravno postoje jako fine i diskretne što silikonske što plastične zaštite za leđa i ivice telefona tako da je u tom slučaju svejedno šta je i kako pozadi. meni se one x vrlo sviđa, ali opet ima i samsung svojih aduta. za one x zaista ima dosta žalbi, sad vidim da je i wifi prijem sporan, tako da je teško biti pametan. a drugo, o kvalitetu izrade najviše tamburaju oni koji telefone menjaju svakih mesec dana, mislim da je to naduvana tema. ko je kupio one x s namerom da mu traje 5 godina? a kad padne, ne daj bože, svaki telefon je osetljiv na ozbiljne povrede :cry:

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: HTC One X vs Samsung S3

Post od lesa0208 »

Tacty, pusti ti to sada o zaljenju na hardver i slicno, daj mesec ipo dana sgs3 i isto ce dobiti zalbi koliko i one x za hardver i stavi koje nisu ispeglali sa prvim serijama koje su izbacili....

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: HTC One X vs Samsung S3

Post od telep »

Samo me zanima jel ste vi svesni da su samsung i htc napravljeni od istog materijala samo je "finiš" drugačiji? Smara me više prenemaganje, prvo kada je zatvoren kao one x ljudi kukaju kako ne mogu bateriju da izvade, onda ako je kao sgs3 gde ima pokretnih delova onda kukaju što se skida poklopac, ne možeš ljudima udovoljiti :ohmy: , inače opet oba su napravljena od istog materijala samo samsung ima glossy finiš a htc ima mat finiš.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

dacha
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Pon, 10. Jan 2005. 21:20
Lokacija: Niš

Re: HTC One X vs Samsung S3

Post od dacha »

Zanimljivo kako su išli rezultati glasanja :D
Prvog dana je bilo 11:4 za HTC One X, a danas se okrenula situacija i svi glasovi do jednog su otišli za Galaxy S3... :)
Kada svoj život sredim, malo kad se smirim, i trudim se da živim od onoga što volim.
Bolji dani kada dodju, tada loši se zaborave, i samo lepi momenti u glavi se pamte!

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: HTC One X vs Samsung S3

Post od lesa0208 »

Ja bih voleo i ti sto samo kliknu glasaj da napisu zastosu glasali za neki od uredjaja a ne samo kliknuli onako...

Odgovori