3.2 MP,pdf(word)?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
myroslav
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 02. Jul 2010. 18:00

3.2 MP,pdf(word)?

Post od myroslav »

Dakle,trazim modele koji imaju ove opcije,a pritom i neku pristupacnu cenu.Posto sam totalni laik za mobilne,nemam pojma koji modeli imaju opciju citanja PDF fajlova(jedini za koji znam da bi trebalo da je ima je N73).Hajde,ljudi pomozite,dajte neke telefone koji otvaraju PDF fajlove(nije lose i word,ako je moguce),a da pritom imaju i 3.2 MP kameru(dakle,3.2,ne 5 MP,taj bi najverovatnije bio preskup za mene).
Inace,pregledao sam karakteristike par desetina telefona ovde,i nigde nisam video koji od njih ima opciju koja me zanima...Recite mi,kako to uopste moze da se vidi,tj,na koji je nacin to "oznaceno" kod datog modela?
Hvala unapred svima koji budu pomogli!

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

myroslav, njavaznije pitanje je koliko si novca spreman da izdvojis?
I,as npr nokia 6220 classic,on ima 5mpx i zadovoljava sve tvoje zahteve,a kosta oko 130e
D500&E71

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

između "otvaranja" pdf fajlova i njihovog udobnog čitanja postoji velika razlika, nadam se da si toga svestan...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

I ono sto je bitno, nece ti to nigde pisati u karakteristikama, ali bilo koji Symbian, WM, Android....dakle prakticno bilo koji telefon sa OS moze da cita office fajlove i PDF. Vecina od starta, za sve ostale postoje aplikacije koje se instaliraju, pa lepo citas, kreiras, editujes.....

Da li ti treba touchscreen, ili ne? tastatura...obicna ili qwerty, ili bez tastature? Itd....moras nam dati jos neke parametre koji su ti bitni, pa da predlazemo. I naravno, koja je gornja granica sto se novca tice?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

myroslav, svi "smart" telefoni (Windows Mobile, Symbian ili Android) imaju mogucnost citanja Word i PDF fajlova. I poneki "dumb" model ima takve mogucnosti. Da bi ti preporucili konkretan model moras definisati sta ti je "preskupo" odnosno koliko novca zelis da ulozis. Za ugodno citanje PDF i Word datoteka je pozeljan sto veci ekran tako da, ako raspolazes dovoljnim sredstvima, nemoj gledati nista sa ekranom ispod 2,6-2,8" (tu se npr. ne uklapa 6220 classic).
Ja bih npr pogledao sledece (ispod 200 evra prema cenama na MS):
SE G700i, SE G900i, Samsung 360 M1, Samsung L870, HTC
Touch 3G
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Lazaboj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Pet, 15. Jul 2005. 21:07

Post od Lazaboj »

Iskreno ja obozavam SE UIQ3 telefone i ponosni sam vlasnik P1i ali ne bih ti preporucio UIQ3 (G700i, G900i). Naravno za bilo kakvo citanje tih pdf file-ova treba ti veci ekran jer inace je mucenje. Zena ima 5800 i na njemu je malo podnosljivije ali ni to nije srecno resenje, jer bas sam otvarao neki pdf sa tabelama i ije bas preterano citljiv. A kad ga zumiras svaki put isrctava deo koji ti treba.

myroslav
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 02. Jul 2010. 18:00

Post od myroslav »

Hej,ljudi,hvala na odgovorima i izvinite sto kasnim sa svojim(odgovorom)!Naime,nisam ni znao da se neko potrudio da mi odgovori,posto sam temu otvorio u rubrici "kafic"(pogledah naslovnu stranu rubrike par puta,vidim da je broj odgovora 0),tek sam malopre video da mi je tema prebacena u ovu rubriku(za koju,realno,i jeste).
Dakle,kao sto sam i napisao gore,nista preskupo,a u mom slucaju to je 150 evra maksimum.Ok,kapiram da to znatno suzava izbor,ali mi se stvarno u ovom trenutku ne daje vise para za telefon...Takodje,nista touch screen,posebne tastaure i slicno(takvi,pretpostavljam,idu preko "mojih" 150 evrica).
Otprilike nesto u rangu N73,a sad se setih da sam pre neki dan naisao ovde na jedan sasmungov model(e 950,cini mi se),za koji je neko dole,u komentarima,napisao da otvara i pdf i word fajlove,a koji ima i 3.2 MP,a uz to i neverovatnoi nisku cenu od nekih 90 evra,ako se dobro secam.Eto,tako nesto,ljudi,nesto tog ranga...Hej,a kako stoje stvari sa SE telefonima?To mi je omiljena marka,imam k 750i(ranije sam imao t 610),lepo me sluzi,navikao sam na njihov meni i izgled,definitivno sam fan SE-a...

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Mani se tog samsunga, pogledaj polovan 5800 koji ce ti se uklopiti u budzet a ispunice sve tvoje zahteve i vise...
Слобода или смрт

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Mozes da uzmes i neki SE pa ako nema u sebi pdf reader ti ubaci (ima word i pdf reader napisan u javi).Za taj novac najbolji je izborneka nokiica sa symbianom ali mozes da pogledas i LG KF750 koji u sebi ima - Document viewer (Word, Excel, PowerPoint, PDF) preinstaliran.


P.S. Sad se setih da za taj novac mozes da uzmes SE C902 .........
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

myroslav, za ~150 evra mozes kupiti Samsung S5230w Star WiFi koji ima 3 MPix kameru i podrsku za citanje PDF i Word dokumenata (Picsel Viewer), ekran pristojne velicine (3") i WiFi podrsku.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

myroslav, Ja predlazem isto sto i bestboy, uzmi ti polovan 5800, on je symbina, dobijes sve sto si naveo i mnogo, mnogo vise, a cena je oko 130-140 za polovan

myroslav
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 02. Jul 2010. 18:00

Post od myroslav »

Samo da se zahvalim svima koji su pokusali da pomognu,i kazem da je "pretraga" gotova.Danas kupio samsung marvel,150 evra,nov(bez garancije,doduse),i za sada muku mucim da se snadjem :) Za pocetak,nemam pojma kako se sta prebacuje sa kompa na telefon(pa tako ne mogu da isprobam ono zbog cega sam ga najvise i kupio,tj,citanje pdf i word dokumenata)...Ali,ok,valjda cu nekako da ukapiram kako sta ide..

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

myroslav, ovde ces naci potreban softver za PC: http://www.samsungmobile.rs/supports/so ... sw_type=SW
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

myroslav
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 02. Jul 2010. 18:00

Post od myroslav »

Hvala,Tomas,dobio sam i disk uz telefon i instalirao PC studio,tako da sam poceo pomalo(ali,bas pomalo,posto mu je memorija stvarno smesno mala,nekih 70 MB) i da prebacujem fajlove sa kompa...I,odmah problemi-word fajl(doduse,samo sam jedan prebacio) ne otvara(kaze da je to unsupordet type),za tekstualni dokument kaze da je preveliki(u pitanju je knjiga u PDF formatu prostim copy/paste pretvorena u txt dokument)iako je velicina svega nekih 800 kb,i,ono najgore-jako je tesko,skoro pa nemoguce citati PDF fajl.Prebacio sam jednu knjigu i pokusao da citam,ali,to ide bas traljavo.Ako hoces da vidis celu stranicu,slova su apsolutno premala za citanje,a kad ih malo povecas,onda jedva da vidis pola strane...Za sada prilicno veliko razocaranje za mene,posto sam kupio ovakav model ponajvise zbog citanje famoznih pdf fajlova...Ako ovo neko procita,pa ima da da neki savet i poduci me gde,eventualno,gresim,bio bih mu jako zahvalan...

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Realno ako si hteo da se baviš čitanjem office fajlova, pdf-a i ostalih stvari pogrešan izbor si napravio. Bolje da si za koji euro više uzeo 5800, 5530 ili 5230 jer bi ti svi bolje radili posao od tog Samsunga.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

druže, bolje da si pogledao moj post, treći po redu...
šta god da si uzeo nećeš biti zadovoljan sa pdfom. Tebi treba nekakav netbook ili ipad :)
pdf se ne podešava po širini ekrana, tako da ako gledaš da tekst stane po širini - biće jako sitno, a ako zumiraš, moraš da skroluješ i bočno i nadole... ja imam htc desire, pa preferiram knjige u chm formatu, koji je skalabilan, i čitam ga ireaderom... chm i ebook readeri funkcionišu, pdf je samo za prvu pomoć...

myroslav
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 02. Jul 2010. 18:00

Post od myroslav »

Jesam ga pogledao,samo,ocigledno nisam ozbiljno shvatio to sto si napisao :) Ne,stvarno mi nije ni na kraj pameti bilo da ovo moze ovako lose da izgleda,ovaj picsel viewer mu dodje potpuno beskoristan,komotno su mogli da ga ne stave u fon...Definitivno se osecam kao da sam bacio 150 evra...

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

myroslav, kako si brate mislio da "komotno" citas pdf fajlove na displeju od 3 i kusur inca?! :o Jedna stvar je otvaranje, a druga citanje. Bilo koji telefon da si uzeo, ne bi bio zaodvoljan citanjem pdf fajlova

myroslav
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 02. Jul 2010. 18:00

Post od myroslav »

Ja i nisam ocekivao nikakva cuda,ali sam se nadao da moze da se cita bar kao na nekom(ne znam tacno koji tip,ali je manje-vise krs,nasao ga na ulici) anycool-u koji ima moj kolega.Ok,ne otvara pdf fajlove,ali covek lepo prebaci fajl u txt i cita,ne mora cak ni da skroluje,"okrece" stranicu po stranicu...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

myroslav, pa mozes txt fajlove tako da citas i na s5230 - instaliraj mobipocket reader za Javu i konvertuj PDF u txt ili prc format.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori