nokia E55 ili neki slican sa najboljim GPS-om za auto?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
ivanflex
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 23. Dec 2009. 00:01

nokia E55 ili neki slican sa najboljim GPS-om za auto?

Post od ivanflex »

Zanima me koji telefon da uzmem da ima odlican GPS da se moze koristiti za navodjenje u autu E55 ili neki u tom rangu da ima jak procesor, WI-FI, u obzir dolaze Nokie i Samsung-i. Hvala.

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

pa ako j enavigacija u pitanju i jos u autu, a u obzir dolaze nokia i samsung, po meni je svakako najbolji izbor 6710 navigator, uz nju dobijas i vakum stalak za auto i trebalo bi da medju nokia aparatima nema boljeg za navigaciju trenutno...moje misljenje !

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

ivanflex
Колико новца имаш на располагању?
Слобода или смрт

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Da ne bih duplirao odgovore pogledaj moj odgovor ovde:
tel za navigaciju u kolima
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

ivanflex
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 23. Dec 2009. 00:01

Post od ivanflex »

Pa novca bih izdvojio sigurno oko 300-35oEura, znaci ova nokia koju mi preporucujete ima i mogucnost glasovnog navodjenja ili ne? Znaci po vama E55 nije neki izbor? A samsung koji po vama ima najbolju glasovnu navigaciju izvinite sto vas gnjavim ali ne kupujem telefon za jedan dan vec ga nosim po godinu dana pre nego menjam. Hvala Vam.

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

ivanflex, onda prvo pročitaj temu GPS i funkcionalnost
Tamo je već sve napisano što ti pitaš a i ima dosta iskustava korisnika sa raznim modelima.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ivanflex, svi Symbian i Windows Mobile telefoni omogucavaju glasovnu navigaciju uz odgovarajuci softver i interni ili eksterni GPS prijemnik. Ako se ogranicis na telefone sa integrisanim GPS hardverom opet imas sirok izbor sto Nokia sto Samsung modela do 350 eur. Koji izabrati zavisi od dosta dodatnih faktora, npr. da li ti je bitna velicina ekrana, koji GPS softver ti vise odgovara (npr. Nav'N'Go Igo postoji za Windows Mobile platformu, ali ne i za Symbian) itd.

Zaobidji "dumb" telefone sa GPS prijemnikom, posto ces za njih jako tesko naci potreban softver (za neke modele npr. Samsung Jet postoji Route 66 navigacioni softver ali se kod nas dobija bez tog softvera i neces ga nigde moci downloadovati).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

ivanflex
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 23. Dec 2009. 00:01

Post od ivanflex »

naveo bih moj uzi izbor a vi mi Molim Vas recite na kom od navedenih ce najbolje raditi GPS i Wi-Fi, kamera da li je 3.2 ili 5.0 mi nije toliko bitan faktor. Razmisljam izmedju Samsung i900 Omnia 8Gb, Samsung I5700 Spica i Samsung B7330OmniaPRO i izmedju tri Nokie E55, 5800XpressMusic i Nokie E71, i neki od tih cu uzeti samo me zanima na kom najbolje radi glasovno navodjenje i koji imati najbolji pristup mapama i navigacionim programima na trzistu.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ivanflex, Mogu samo da ti malo suzim izbor. Zaobidji I5700 posto je na Android platformi pa je GPS softver jos uvek pomalo "zelen". Izbor izmedju i900 i B7330 odluka se svodi na to da li ti je bitnija hardverska tastatura ili (veci) touchscreen. Na i900 GPS sigurno radi kako treba, a nema razloga da sumnjam ni u B7330. Ja bih tu ipak izabrao i900 posto je izbor softvera za Windows Mobile Professional platformu bolji nego za Standard. A i veci ekran je jako koristan kada pozelis i da pogledas neku mapu, a ne samo da slusas navodjenje.

Sto se tice Nokia platforme odluka je slicna i ja bih tu birao izmedju 5800 i E71.

Ja preferiram WM platformu pa bih najverovatnije izabrao i900 kao najbolju opciju.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

ivanflex
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 23. Dec 2009. 00:01

Post od ivanflex »

Hvala ti puno na savetu imacu tvoj predlog na umu i odmah sam otpisao I5700, nokiu 5800 i nokiu E55, suzio sam izbor na I900, B7330Omnia i na Nokiu E71, ali posto je stari model najverovatnije cu uzeti I900, HVALA ti puno u svakom slucaju.

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

pa i900 ti je jos stariji model ako ces gledati po starosti. meni licno garmin i igo08 nemaju neke posebne razlike. igo ima mozda malo detaljniju sliku, ali je glasovna na istom nivou kvaliteta.
::luv phonez::

ivanflex
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 23. Dec 2009. 00:01

Post od ivanflex »

pa koji ti preporucujes od navedenih? I900, B7330Omnia ili Nokiu?
Meni je najbitnija glasovna navigacija do 350eura.

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

proveri da li se B7330 Omnia isporucuje sa garminom, tako negde pise. to nije lose ako ti je navigacija bitna da imas legalan softver ;)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

djoxie, ajde sada objasni kako je to i900 "stariji model" od E71 kada su se oba pojavila u julu 2008?
Sto se tice Garmin vs Igo - zar nije bolje imati izbor. Na i900 moze koristiti i Garmin i Igo.

Zligor, B7330 se zaista isporucuje sa legalnim Garminom - samo nisam uspeo na sajtu Samsung mobile za Srbiju (www.samsungmobile.rs) da rastumacim da li to vazi i za nase trziste. Uostalom i i780, koji imam, je dolazio sa Samsung Navigator softverom (Samsung brendirana verzija Garmin 4.2 prilagodjena 320x320 rezoluciji) na nekim trzistima, ali ne i kod nas.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

ivanflex
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 23. Dec 2009. 00:01

Post od ivanflex »

Dobro jutro svima hvala Vam na pomoci presudilo je i kupio sam Nokiu 5800XpressMusic stize mi danas, pa me zanima sta dalje, sta treba da uradim tj instaliram u telefonu da bi me navodio glasovno do zadate rute? Hvala Vam svima na savetima i pomoci.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ivanflex, za ostala pitanja imas odgovarajucu temu u kaficu ovde: viewtopic.php?t=7222. Sva pitanja o GPS-u postavljaj iskljucivo na toj temi.

Za sva druga pitanja vezana za 5800 koristi maticnu temu: viewtopic.php?t=16183, za S60 aplikacije imas temu: viewtopic.php?t=8377

Obrati paznju da nije dozvoljeno traziti linkove ka warez sajtovima, uputstva za "krekovanje" (GPS) softvera i slicno. Sve takve poruke bice obrisane - bez opomene.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Zaključana tema