Koji telefon za 400+ evra

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
mill
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Čet, 05. Jun 2008. 21:43

Koji telefon za 400+ evra

Post od mill »

Hteo bih da se pocastim za NG i da uzmem neki telefon za oko 400 evra. Dakle, zanimaju me generalne karakteristike telefona, i to da imam QWERTY tastaturu i Wifi. Multimedija mi nije bas nesto presudna. Razmisljao sam o Nokiji e72 i jos nekim modelima, mada jos nisam nacisto sa tim da li uzeti telefon sa tastaturom ili pak mozda neki touch screen telefon (IPhone 3G ili sl.). Trenutno imam SEK800i.

Hvala!

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

ja sam hteo e72, cena je nesto niza, ali sam se razocarao sa onim navigacionim tasterom navi pad ili kako vec, sa onim senzorima, to mi se uopste ne svidja...ostalo je vrh...mozda bi tebe e75 mogao da zadovolji, ili pak da sacekas n900 pa da das jos neku paru preko i da budes miran neko vreme...

mill
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Čet, 05. Jun 2008. 21:43

Post od mill »

O.K. U sustini mi treba neka kombinacija business i multimedija phone-a...necu na njemu nista ozbiljno raditi jer uvek imam laptop uz sebe, ali nije lose po nekad poslati neki mail ili sl. Da li ukljuciti i HTC u ovu kalkukaciju ili ne?

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Pogledaj SE X1 i HTC Touch Pro 2 (ako ga mozes nabaviti za te pare).
Za E72 bi mozda trebao malo sacekati posto je tek izasao pa da prelezi "decije bolesti". Za koji mesec bi mogao njega uzeti. Neki hvale taj navy pad neki ne, ali mislim da je sve to do navike.

LesaZMN
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 221
Pridružio se: Uto, 16. Sep 2008. 14:38
Lokacija: BGD

Post od LesaZMN »

Trebalo bi do nove godine da se pojavi i Samsung B7610 - ima sve sto trazis i trebalo bi d se uklopi tu negde u cenu

mill
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Čet, 05. Jun 2008. 21:43

Post od mill »

Cekaj, pa zar je SE X1 bolji od Iphone 3G(S)-a?

Sto se tice B7610, ne bih nista sto je na slajder ili ima pokretne delove.

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

X1 ima slajd... Ne klasican, al ima ga. Drugo, po meni jeste kad je u pitanju sama funkcionalnost... Al Iphone je zakon za zezanje, igrice i muzikicu... Ne bih ga gledao za ostalo, previse je ogranicen. HTC HD kad bi nasao, bilo bi ti extra, ili kao sto je IDzO, rekao Touch pro 2
Nokia E71... Elegant, but deadly

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

MOj ti je savet n86 8mpx iz razloga sto je na njemu odlicno odradjen spoj multimedije i biznis aplikacija,a i imas kameru od 8mpx kojom mozes da sacuvah i neke lepe trenutke....
D500&E71

mill
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Čet, 05. Jun 2008. 21:43

Post od mill »

O.K. Hvala. Ne bih N86, zbog toga sto nema qwerty tastaturu i ipak ne bi slajder, niti bilo sta sto ima pokretnih delova.

Nego, niste mi odgovorili u ovom trenutku da li ici na tel. sa qwerty tastaturom ili neki sa touch displejem? Sta je bolje, prakticnije, pre svega za mail (push), poruke i eventualno GPS... ?

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

mill, ako ces puno kucati tj. ako ces unositi veliku kolicinu teskta onda ti TS ne odgovara. QWERTY je tu zakon tj. hard tastatura.
Ako neces nista sto je pokretno onda ti jedino ostaju E72, E71 i neki BB modeli. Svi ovi ostali imaju tastatru na izvlacenje ili samo TS.

mill
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Čet, 05. Jun 2008. 21:43

Post od mill »

E pa to me zanima...da puno cu kucati, vise nego sto cu zvati, ali bih voleo da imam i dobar i veliki ekran. I ja sam bas zato mislio na E72, ali rekoh mozda vi imate jos neke ideje ;). Kao sto rekoh, najvise bih ga koristio za mail, eventualno posetu nekih web strana, GPS i sl.

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

pogledaj ovaj model, WM 6.5, qwerty.....
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2291 ... 0-OmniaPRO

Radisa Rasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Sub, 15. Nov 2008. 23:14
Lokacija: Kragujevac

Post od Radisa Rasa »

Ja imam nokiu 6220 classic(sad svi kazete blago njemu, :D )..ali moj drug ima iphone,ne znam koji ali ga je platio oko 300 evra...sto i nije bitno toliko za ovu pricu.Ja ti najtoplije preporucujem da bas iphone pazaris.Tel.je vrh za zabavu,ima wifi,lako se kucaju poruke na njemu(bar meni)mada je to stvar navike i sl...ne bih da ulazim u raspravu da li je bolji ts,ili hard tast.za poruke,vec unapred znas odg.ali kad se jednom naviknes....Znaci moj glas ide Iphonu(da o ekranu i njegovoj velicini ne govorimo)!!!! :wink:

mill
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Čet, 05. Jun 2008. 21:43

Post od mill »

Da, Samsung B7330 bi mogao biti direktan konkurent E72, medjutim koliko vidim po svim ocenama, E72 je ipak malo bolji

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

mill, Pa sad zavisi od toga ko ocenjuje. B7330 ima veci ekran, (po nekima) bolji operativni sistem itd.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

mill
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Čet, 05. Jun 2008. 21:43

Post od mill »

Hm...da, uglavnom sam gledao po nekim mobile-review sajtovima, kao sto su gsmarena i sl.

Iskreno, nisam siguran za E71/E72, da li im je ekran dovoljno veliki da bih mogao ugodno da pisem mail ili gledam web stranicu? Cini mi se da su ga mogli napraviti bar malo duzim (3").

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

mill, E71 i E72 imaju relativno male ekrane (2,4"). B7330 ima ekran dijagonale 2.6". Posto je njegov ekran kvadratan a ne pravougaon efektivna povrsina je zapravo jos veca nego sto bi bila za isti odnos dijagonala kada bi ekrani bili iste geometrije.

Uporedi sam na ovom sajtu: http://www.phonearena.com/htmls/LG-Voya ... _2355.html

Slika
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

mill, ako ti prevashodno treba za mail i kucanje uzmi e61i. Jeste da je stariji model ali je za net kao stvoren. Uz to uzmeš i externi gps modul i uštediš mnogo evrića.
Što je rekao tomas.hokenberi, e71/72 imaju mnogo male ekrane i to im je jedina mana, ali u tvom slučaju biće ključna. Razmisli o ovom samsungu koji ti je preporučio veoma lepo izgleda, ako bi već da daš više para.

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

...mnogo su bolji ovi "polozeni" ekrani na Nokiama za rad, nego ovaj na Sljamsungu...

8)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

bOOdala, pa jes bolje je da gleda na sitnijem ekranu i nista ne vidi zato sto je "polozen". Polozeni su svakako bolji od vertikalnih kada su istih dimenzija. Medjutim Samsung ima veci ekran rezolucije 320x320 (E71,E72 koriste 320x240) pa po sirini prikazuje isto kao Nokie, a mozes da vidis vise po visini nego na Nokiama.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori