n97 vs n97mini vs nesto skroz drugo?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

n97 vs n97mini vs nesto skroz drugo?

Post od Cooomi »

Evo jedne moje teme... Trazim neki telefon tuch screen, 5 ili vise mpx kamera, kvalitetne izrade i da ima pouzdan softwer, treba mi za surfovanje netom, mjuze malo ali uglavnom preko slusalica, i za slikanje... Do 450 evra ali moze i koji evric vise. Po ovome sam mogao da nadjem n97 koji je kolko tolko zadovoljavajuci samo mi ne odgovara to sto cujem da ima puno mana po prici sa foruma.. E i jos jedno pitanje... Da li se isplacuje da se kupi n97mini posto je samo razlika u velicini ekrana?

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Cooomi, razlika je u velicini ekrana, tastature, i ako se ne varam u kolicini interne memorije takodje. Iskreno, nemam ovaj telefon, ali susreo sam se s njim na neko vreme i imao prilike da ka dobrano procackam, i nikako ne bih rekao da ima ikakve veze sa "kvalitetnom izradom". Jako mi je los i plastican, a o poklopcu baterije necu da pricam koliko je besmislen. Za softversku stranu price ne znam, ovaj koji sam ja probao je bio prazan, nista nije bilo instalirano, i radio je brzo i lepo.

Za te pare, ja licno bih se najpre posvetio nekom Android uredjaju, ili eventualno nesto od novijih WinMob aparata, tipa Diamond 2 koji je meni licno favorit.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Ovde na forumu ljudi kazu da je n97 ocajan za muziku,tako da.. .
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Razlike:
Nokia N97 mini vs Nokia N97
More compact (113 x 52.5 x 14.2 mm, 75 cc vs 117.2 x 55.3 x 15.9 mm, 88 cc)
Lighter (138g vs 150g)
Smaller display (3.2" vs 3.5")
Less internal memory (8GB vs 32GB)
Smaller battery (1200 mAh vs 1500 mAh)
No lens cover
No FM transmitter
Arrow keys vs D-pad
Opsirniji test -> KLIK

Citajuci utiske na forumu ja bih zaobisao N97 u sirokom luku. Ima previse ogranicenja, a mnogo se para daje za njega.
Slozio bih se sa araphelom da za te pare koje imas uzmes neki WM ili Android mob. ali moraces se pomiriti sa slabijom multimedijom kod tih modela.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

IDzO, sto se tice "slabije multimedije" kod WM telefona. To je mozda tacno u domenu kvaliteta kamere prosecnog WM telefona. Medjutim dosta modela ima sasvim pristojne 5Mpix+ kamere (npr. Omnia). Sto se tice mogucnosti i dostupnosti razlicitih medija plejera i kodeka tu WM ne zaostaje za Symbianom, naprotiv. Kvalitet zvuka na slusalicama novijih modela je znacajno bolji nego pre. U kombinaciji sa nekim kvalitetnim BT stereo slusalicama se gubi svaka razlika izmedju WM i Symbian modela.

Cooomi, u prevodu, odaberi neki WM model za 350-400 evra, ostatak novca investiraj u neke kvalitetne BT stereo (A2DP) sluslalice i uzivaj.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Cooomi, kada si naveo ono sto ti najbitnije kod telefona,zapitao sam se zbog cega si izbor poceo od ova dva modela.Koliko sam primetio qwerty tastaturu nisi navao kao "bitnu" tako da vise ne vidim prednost ova dva modela u odnosu na "perjanice" ostalih proizvodjaca i modela na drugim platformama.A da ne pominjemo izradu ova dva modela(prvenstveno mislim na N97),koja je ispod ocekivanja za telefone te klase.Medjutim,citajuci test "nove" N97 Mini zapalo mi je za oko sledece zapazanje pa s obzirom da ti je bitna muzika,smatram da moze da ti pomogne u izboru ako se kojim slucajem odlucis za neka od ova dva modela.
Cirat:
Splendid audio quality

Just as we expected, the audio output of Nokia N97 mini differs little from the excellent Nokia N97. The slight change is the intemodulation distortion, which reduced in half and is now only slightly below average.

The handset did excellently in all other parts of our test, achieving some excellent scores.

The frequency response of the N97 mini is almost identical to the one delivered by Nokia N97. It is pretty close to the perfect, the greatest deviating being only 0.32dB.

The noise level, dynamic range and stereo crosstalk readings are also very good, comparable to the best in class. Here go the results so you can compare it to some of the other handsets we have tested.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Cooomi, evo ti poredjenje N97 i N97mini. Test je podeljen u tri dela i mozes naci zanimljive informacije: KLIK
tomas.hokenberi, da, mislio sam na kameru koja jos uvek kaska za modelima iz drugih kompanija (npr. nedostatak Xenon ili cak LED-a kod nekih modela) i zvuk posto dosta uredjaja nije imalo 3.5 mm ulaz ali srecom to se sada menja. :wink:

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Cooomi
Omnia HD.
Јача,већа,боља. 8)
Слобода или смрт

Banehallow
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 09. Feb 2009. 21:52

Post od Banehallow »

U pravu je bestboy ako ti ne treba tastatura Omnia HD definitivno...Ekran je stvarno divota i meni mnogo lepo estetski izgleda.
Telenor Nokia E72

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

ewo ga odgovor od vlasnika n97:
ako ti tastatura nije presudna, kao ni kolicina interne memorije, uzimaj omniu HD i ne razmisljaj vise ni ocemu :wink:

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Sada cu lupiti posto nisam upoznat sa cenom ali da li za taj novac moze HTC Touch HD 2 da se nadje ili je dosta skuplji? :| Inace on mi je masina,uh... :)
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Jeste, al sto se multimedije tice (a to je ovde primarno) ne moze ni da prismrdi Omniji HD, po svemu sudeci... Odlican apart jeste, al za ovo nije :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Post od Cooomi »

pa sad ovako... nisam hteo omniu hd da pominjem zato sto nisam upoznat sa njenom cenom pa nisam hteo da "lupetam"... svidja mi se ona ali malo me odvlaci zato sto nema qwerty tastaturu... naravno prebolecu to ako se ispostavi da je telefon u svim drugim predelima dobar(odlican)..razmisljao sam i o xperiji x1 i o tuch pro 2 ali ponovo kamera mi ne odgovara kao jer je na oba 3mpx... diamond 2 me ne privlaci po lepoti (a inace po specifikaciji nije los) tako da njega ne bih hteo... jel moze neko da mi kaze priblizno realnu cenu omnie hd pa da i njega stavim u uvid... po operativnom sistemu bi hteo da isprobam konacno wm koji nisam nikad koristio a android ne bih hteo zasad dok se ne razradi malo vise...a n97 sam hteo zbog symbiana na koji sam se navikao pa nisam hteo da menjam navike ali mislim da je ipak sad vreme da krenem dalje sa naprednijim i boljim wm...

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Vidi, WM telefon sa ovim sto si ti trazio ces tesko naci... Npr samsung omnia (ne hd vec I900) je bio skroz ok, po pitanju muzike, kamera je bila ogavna, al je zato imao 8 gb :) Znaci, nesto ces izgubiti ako izaberes WM.
Nokia E71... Elegant, but deadly

LesaZMN
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 221
Pridružio se: Uto, 16. Sep 2008. 14:38
Lokacija: BGD

Post od LesaZMN »

Cooomi - tebi se izgleda svodi na N97, OmniaHD ili razmisli o Omnia II (izasla je skoro).
HTC - ja ga licno gotivim i mislim da su odlicni telefoni ali tebi se nesto ne svidja pa :uhuh:
Sto se tice memorije - 16 GB koje dobijas sa ova dva Samsunga je po meni vise nego dovoljno - N97 memorija je vec mnoooooogo mesta - ja znam par likova koji kuci nemaju toliko na racunarima :D

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

ja sam konkretno prezadovoljan sa n97 mini skroz je ok i dosta je kvalitetnija od obicne n97 malo smara ekran jer je krej iphone-a smesan ali... nije ni los ja imam jos onu fabricku foljiu pa mozda zato lose reaguje :-D

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

A sta mislis o Samsung B7610 OmniaPRO ? Ona bi mogla da ti zadovolji date kriterijume, mada ima jos WM modela sa hardverskom qwerty posto si rekao da ti je potrebna,

edit : Pitam se da li je pitanje jos aktuelno posto je tema od pre 2 nedelje ozivljena :lol:
Nokia Lumia 630

Odgovori