Koji telefon do 500e

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Koji telefon do 500e

Post od Marko_NS »

Caos.
S obzirom na to da sam novi clan ovog foruma,koji vec duze vreme citam,smatram da ste vi,stariji clanovi kompetentni da mi odgovorite na ovo pitanje.
Koji telefon do 500e da kupim?
Otac mi je rekao da mu ja samo kazem telefon,i da cu ga dobiti povodom upisa na fakultet.
Ali ja ne znam koji.Oko 500 e mislim da bi bila granica,jer nije prijaatno traziti ni tako skup telefon,a ne skuplji :oops:
Razmisljao sam o nokiji 5800,n96,n95 8gb,e71,n79,o se xperia x1,c905,o samsungu Omnia,Innov8 i jos mnogim drugim modelima.
Kao sto vidite,multimedija mi je top stavka,znaci kamera,user interface,muzika(zvuk),ekran,brzina.
Znam da je ovako jako nezahvalno odgovoriti,ali ja sam izneo top stavke koje bi telefon trebao da poseduje,i nadam se da cete vi umeti da odgovorite.
Hvala
Marko :)

..::Bobby::..
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 161
Pridružio se: Čet, 15. Jan 2009. 01:58

Post od ..::Bobby::.. »

Da li si razmisljao o s8300? to mi se cini kao pristojan telefon.ja cu cekati arenu,a imali so slicne nedoumice.msm ja sam imao kao ti sada :P

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Innov8 или htc hd.
Ниси рекао да ли хоћеш телефон са оперативним системом.
Мени су ова два модела некако најбоља од симбиан и виндоузз :) понуде.
Слобода или смрт

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Mislim da je najbolji izbor HTC HD ili innov8 kako je vec navedeno .
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Sto se WM uredjaja tice svakako OMNIA 16GB.
Sto se Symbian-a tice,i8510 INNOV8.
Navoditi razloge je suvisno.
Slika

Leonel
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2008. 03:17

Post od Leonel »

Cekaj N97 jos mjesec dana, i kupi N97 za te pare. I ne mozes pogrijesiti... Bices sminka najmanje godinu dana :)
Primarno:Nokia N97 black, full + 8GB
8910, 8850, 8210, 8310 i 7710

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Marko_NS, Da li zelis telefon sa OS-om ili bez?To je jako bitna stavka pri izboru telefona.
Inace za taj novac izbor je jako veliki,pa npr preporucujem SE C905,Omniu ili pak mozda N95 8GB/N82.Ne mora da znaci da ako izdvojis 500 evra ti to garantuje da ces biti zadovoljan ili da kupujes 100% kvalitet,jer i za manje novca se moze uzeti jako dobar model.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Ja cu se osvrnuti samo na one modele koji su smart.
Po nekom mom ukusu ovo su modeli koji bi dosli u razmatranje: HTC HD, Touch Pro, Nokia E71, N82/95 8GB i Samsung Inovo.

E sad nema jos takvog modela koji je extra objedinio sve stavke koje se traze (kamera, muzika, kvalitet izrade i da pomiri poslovne i multimedijalne strane).

HTC modeli i Nokiina E serija su vise naklonjeni biznis korisnicima pa su malo siromasniji u multimediji ali moze se i preko toga preci jer nije bas katastrofalno.

Ako ti je kamera najbitnija onda je tu N82 najbolji izbor jer ima Xenon koji omogucava pravljene odlicnih slika kada su svetlosni uslovi losiji. Tu ti se nalazi i N95 8GB koji je 95% isti kao i N82 s tim da su razlike u memoriji, velicini ekrana, formi izrade i N82 ima Xenon sto N95 nema.
Tu je i Inovo koji je lepo izradjen (ne znam za kvalitet slajdera ali verujem da nije neki krs), ima odlicnu kameru (i malo naduvanu pricu zbog 8mpx) koja pravi odlicne slike ali ima LED. E sad ako nisi preterano zahtevan i LED ce ti donekle zadovoljiti poterbe slikanja u losijom svetlosnim uslovima.
Da se razumemo kamera na mobilnom vise sluzi da se zabeleze neki zanimljivi trenutci sa prijateljima ako digitalac nije pri ruci, a ako se ima digitalac onda ne brini brige sto je LED. ;)

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Znaci ovako. Nije bitno da li je telefon sa OSom ili ne,ali kapiram da sam stavio samo telefone sa OSom i c905,koji nije najbolji izbor.
N96 mi se jako svidja.Sad sam bio do Telenora i cackao ga i super mi deluje. :)
Ufff n97 mi se jaaako svidja,ali ne mogu da cekam toliko :(
i n85 mi deluje zanimljivo.
Znaci u uzi izbor su usli;
HTC HD-odbija me njegova velicina
N96-zanimljivo :)
Innov8-zanimljivo :)
Omnia-zanimljivo :)
Xperia-nekako mi je ekran sitan za tu rezoluciju pa mi sve izgleda sitno :/
Znam da ne moram da potrosim sav novac.ali ogranicenja nema.tih 500e mi je nesto sto ne bi trebalo prelaziti zbog obraza,a sve ispod je super :)
iPhone 4.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

moj bi redosled bio - Xperia pa Omnia... 8)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Ja bih N96 zaobisao, taj jos nije prelezao sve decije bolesti a po performansana je isti ili losiji od N95 8GB/N82. Jedino sto je bum kad ga stavis na sto u kafani pa ce ti ga svi zagledati i cackati.
Omniu bih zaobisao samo iz razloga sto nema hardversku tastaturu a to ce ti fakat smetati na duze staze.
Tako da od ova 3 koje si ponudio jedino ostaje Innov8 kao neki kompromis.

Nisam te najbolje razumeo, kazes da ti je velicina bitna, ali HD i Innov, kao i N96 su tu negde, u koji milimetar tamo vamo razlike.
Jedan savet, ako vec hoces telefon sa TS-om, gledaj da ima i hardversku tastaturu jer ce te u nekim situacijama nervirati to bockanje po displeju :D Ok, lako je navici se ali ipak je hardverska po meni barem bolja jer imas neki osecaj, reljefasta je i manje ces gresiti u kuckanju.

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Pa ne znam jer meni nekako HD izgleda bas bas ogromno :smutny: a i innov8 nije nista bolji,ali je zanimljiv.Nije mi bitno da li ima TS ili ne.
iPhone 4.

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Sto se tice N96 i Innov8, pre bih uzeo samsung jer osim kamere ima noviju verziju symbiana, brzi procesor, bolji slajder, dosta lepse izgleda i mnogo ide na strani Innov8. Prosto ti zavidim sto si napisao da je n96 ekstra... pogledaj temu ,,po cemu je n96 poseban" i sve ce ti biti jasno.
Nokia Lumia 630

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Nisam napisao da je ekstra.imam nokiju 6300 i samo n96 od navedenih modela sam lepo cackao,i onda mi je to bas super izgledalo.Onda da ipak idem na innov8? :unsure:
iPhone 4.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

marko NS kao sto vidis forumasi su se potrudili da ti za taj novac ( uzgled svaka cas na upisu na faks) dobijes najbolji moguci telefon...iz tvojih postova vidim da ti cak ni TS ni OS ne znace mnogo ali veruj mi kad jednom kupis TS telefon pa jos i smart onda nema kraja radosti tako da mislim da ako vec imas lepu svotu novca na raspolaganju onda uzmi neki telefon koji je veoma inovativan i sa novijim tehnologijama.......Moja preporuka n97( sacekaj ga isplatice ti se) ili neki od HTC modela (moze i Samsung Omnia obicna ili HD) a ako ti stvarno nije vazan OS onda bi se ja odlucio za LG KF 750 ( imas ugradjen DVX player i jos neke zezalice) pritom dizajn je stvarno suvisno komentarisati......mada ja bih ipak cekao na LG GC900 Viewty smart ( sto se tice telefona koji nisu smart)....
P.S. forumasi ti predlazu smart telefone jer mozes sve tvoje zahteve da ukombinujes i prilagodis dok kod standardnog(fabricog OS-a) nema nekog menjanja to ti je sto ti je! 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Mislim da je stvarno smesno porediti i davati savet za Omniu pored HD-a.
Prvo jaca i brza masina a drugo omnia 320x240, a HD jbg 3.8 i 800x640.
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

madness99, Omnia 240x400 ;)
Nokia 5800XM

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Kako god ali mu pored Omnie ostaje jos nesto para da nas casti za kupovinu :D
Salu na stranu, ja bih uvek pucao na telefon i sa TS-om i sa hardverskom tastaturom. Razlog je jednostavan, koliko god bilo lako i prijatno kuckanje po ekranu uvek je onaj osecaj kad imas dugmice pod prstima bolji, nekako odaje sigurnost i sa manje gresaka se rukuje telefonom. Jesi razmisljao o Tytn II ili mozda Touch Pro? Veoma funkcionalni modeli sa ogromnim mogucnostima.
Naravno, svi mi ti predlazemo da uzmes smart telefon iz jednostavnog razloga. Nisu uopste spori kao sto su nekada bili i nema nikakve razlike u odzivu u odnosu na dumb telefone tj one sa fabrickim OS-om a dobijas maltene neogranicene mogucnosti, samo jos da ga naucis da kuva, usisava i pegla i to je to :roll:
Sto se multimedije tice tu je stvar prosta, s obzirom da su u pitanju "pametni" telefoni to znaci da sve mozes da podredis svojim potrebama pa tako i sliku i zvuk. Jedino je kamera diskutabilna jer takvi telefoni nisu pravljani prvenstveno za slikanje sto ne znaci da su im kamere lose vec da ne mogu da pariraju fotoaparatima.
Ako nista drugo nece ti dosaditi toliko brzo jer uvek mozes bukvalno sve u njemu da menjas...

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Ok,znaci telefon treba imati OS i eventualno touchscreen.Ako cemo symbian,to ce definitivno biti INNOV8 ili n97 ( da li ima da se nadje u srbiji uopste po bilo kojoj ceni?),a ako cemo wm,onda omnia,touch pro,diamond 2 ? :oops:
Hvala svima na savetima :)
iPhone 4.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Marko_NS, N97 neces naci u Srbiji, a ni bilo gde drugde. Treba da se pojavi najranije u junu - znaci kod nas ga nece biti pre jula a cena, kod nas, ce sigurno biti znacajno veca od 500 evra (barem u pocetku).

Sem toga taj telefon nije nista posebno - nema nista sto vec nemaju mnogi HTC Windows Mobile telefoni. Jedino sto ga izdvaja je sto na njemu pise Nokia (a to u poslednje vreme malo znaci) i to sto je Symbian a ne Windows Mobile.

Nego sta si upisao? Zavisno od fakulteta i tvojih navika, ja bih pre kupio neki mali laptop (npr Asus EE 1000 HE) od koga mozes imati dosta koristi (hvatanje beleski itd) i jeftiniji mobilni.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori