N82 ili 5800 Expres Music

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
samo-partizan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 117
Pridružio se: Ned, 10. Dec 2006. 00:46
Lokacija: Novi Sad

N82 ili 5800 Expres Music

Post od samo-partizan »

U naslovu sve pise interesuje me koji bi pre model uzeli i zasto,a i ja se dvoumim izmedju ova dva modela pa mi treba mala pomoc.

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

pa bas to i jeste bitno, zasto ? najbitnije je da znas za sta ces ga koristiti, sta ocekujes od njega !
Ako je zbog slika onda n82, a ako je zbog bilo cega drugacijeg, onda 5800 !

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

samo-partizan, moj glas ide n82. Iako mi se ovaj model i ne svidja puno po meni je bolji od 5800.
Ako zelis fancy telefon koji je ujedno i smart 5800 je pravi izbor.

mane 5800 su sto nema tastaturu, losa kamera (pre svega mislim na blic), jedan od najpopularnijih telefona koji ce uskoro svaki treci korisnik mobilnih telefona da ima

mane n82: ocajan dizajn, podseca me na ciglu, tastatura je :x :x
Ako ti je bitan wi-fi uzmi n82, ali ako mozes i bez toga ja bih ti preporucio 6220c.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

jerkann, sto se tice dizajna to mu nije mana jer je npr. meni lijep telefon i svidja mi se kao i sigurno sto ima mali milion drugih korisnika, a isto tako velikom broju ljudi se vec ne svidja. Mana je kad ne posjeduje neku funkciju ili tako nesto, a izgled ne mozemo uzeti kao manu jer ne voli svako istu stvar. :wink: A sto se tice tastature, dok je ne isprobas ne znas hoce li ti odgovarati. Ja sam se malo pribojavao te tastature prije nego sto sam kupio telefon, ali kad sam isprobao bolja mi je i prijatnija za pisanje nego na N73 koju sam imao. Izmedju ova 2 telefona moras odluciti sta ti najvise treba, ovako ne mozemo nagadjati. N82 ima daleko bolju kameru sa ostalim ok funkcijama. 5800 nema neku kameru ni u dnevnim uslovima a pogotovo u nocnim tako da ako ti je kamera presudna onda uzmi N82. Na 5800 dobijes noviji OS, touchscreen i sve ostalo sto ima i N82. Ja bi licno uzeo N82 jer ja bi nakon nekog vremena poludio pisuci poruke na virtuelnoj tastaturi znajuci sebe i bacio telefon od zid i zbog kamere jer je koristim poprilicno a na 5800 bi mi bila beskorisna. :) Isto tako imas i 6220c, ali ako ti treba wifi onda se vrati na neki od ova 2 telefona koja si naveo.

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Ja takodje smatram da trebas prvo znati za sta ti je telefon potreban,i sta ocekujes od njega.
Posto je WiFi postao standard,6220c bih izbacio.Budes li uzeo 5800 dobijas sledece,u odnosu na N82:TFT resistive touchscreen,360 x 640 pixels, 3.2 inches,Symbian OS v9.4, Series 60 rel. 5,i nista vise.Mana N82 jeste:manji display 240 x 320 pixels, 2.4 inches,nesto slabiji processor 332 MHz,ali je Dual ARM 11 332 MHz processor sa 3D Graphics HW Acceleratorom u odnosu na 5800 koji je ARM 11 369 MHz.I sto je naj bitnije,meni bilo kada sam uzimao N82,dobijas fantasticnu 5MP kameru sa Carl Zeiss optikom i Xenon flash.Kvalitet fotografija koje "pravi" N82 mozes pogledati Ovde :oops:
Tako da,moj glas svakako ide N82.
Slika

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

janka_88, slazem se s tobom. Po meni je izgled mana i zbog toga ga nisam uzeo, ali sto ti kazes postoje i oni kojima se svidja. O ukusima ne treba raspravljati. :)
tastaturu nisam mnogo cackao posto nemam taj telefon ali kad sam uzimao od druga nije mi se svidjala pogotovu kad uporedim s mojim telefonom.
cale, koliko je wi-fi standard i ne znam. U svakom slucaju veoma dobra stvar ali nije nuzno neophodna pogotovu ako imas 066 karticu. Po meni GPS je sada standard bez kog nikad ne bih kupio telefon.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

N82, jer ima tastaturu hardversku, ima mnogo bolju kameru i generalno telefon se moze bolje iskoristiti od 5800.
Jeste da su mu tipke na tastaturi sitne ali navikne se brzo na njih i moze se odlicno koristiti. Bas zato sto ima dosta razmaka izmedju dugmica retko ali jako retko ce ti se desiti da ubodes dva tastera odjednom. Ko nije koristio tastaturu duze vreme ne moze da sudi o njoj vec moze samo da prica na pamet.
6220c zaobidji je nema wifi koji je i vise nego koristan.
jerkann, GPS nije standard jer nema neke posebne performanse na telefonu, pocevsi od malog displeja pa do trajanja baterije. Ko nema auto punjac moze da se slika sa GPS na mobu., a GPS ti nije potreban ako ides na posao, fax...autobusom ili drugim javnim prevozom.
Wifi je standrad jer omogucava poslovnim ljudima ili onim koji vise koriste net, stalni online kada se naleti na wifi mrezu koja je free, a takvih mreza ima dosta. Iz llicnog iskustava mogu reci da je wifi veeeeoma korisna stvar.

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

prvo probajte alfanumerichku tastaturu na 5800 pa onda prichajte kako biste bacali telefon o zid :blinky: , za razliku od recimo iphone-a mozhe da se kuca jednom rukom i naslepo, daleko udobnije nego na n73 ili n82
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

darkado, ja sam probao, i udobnije od N82/E71 mi nije ;) Naslepo? Pa jedino da si i ti slep :lol:
Nokia 5800XM

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

I ja sam imao slicnu dilemu.Ja bi se odlucio za n82 zbog kamere i hardverske tastature jer mi je mnogo prakticnije koristiti tel kao n82 nego 5800.inace tastatura na n82 je odlicna iako je sitna ali ima dovoljno razmaka i na njoj je kucanje nepogresivo bar u mom slucaju.
5800 ima bolji zvuk i touch screen i to je sve.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

NemanjA^ napisao:darkado, Naslepo? Pa jedino da si i ti slep :lol:
?

@sale ...i skoro inch vishe dijagonale, i mnogo vetju rezoluciju

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

darkado, ništa, samo kažem da nema teorije na bilo kojoj virtuelnoj tastaturi da kucam naslepo ;D
Nokia 5800XM

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

da nema one vibracije ne bih ni ja mogao .
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

IDzO,
a GPS ti nije potreban ako ides na posao, fax...autobusom ili drugim javnim prevozom.
pa ne koristis tad gps naravno. svaki poslovni korisnik nosi sa sobom laptop ili neki PDA koji mu zavrsava taj posao (wi-fi). Ne znam sto odgovaras meni ja sam lepo rekao da je to moje misljenje.
wi-fi jeste korisna stvar ali sta kad se nadjes u nekoj zabiti gde i nisu culi za wi-fi. Za koju godinu to ce biti standard ali za sad to nije slucaj.

..::Bobby::..
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 161
Pridružio se: Čet, 15. Jan 2009. 01:58

Post od ..::Bobby::.. »

jerkann, ti mi nisi jasan.Tvoj telefon nema wifi,pa onda odjednom to nije standard ili sta? Smorio si sa svojim 6220.A WiFi jeste postao standard. 8)

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

..::Bobby::.., decko ne pali se mnogo kad ne znas. Ja imam 2 telefona koja uvek nosim sa sobom. jedan je 6220c, a drugi e61 koji vidi cuda ima wi-fi :P

..::Bobby::..
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 161
Pridružio se: Čet, 15. Jan 2009. 01:58

Post od ..::Bobby::.. »

..::Bobby::.. napisao:jerkann, Smorio si sa svojim 6220.A WiFi jeste postao standard. 8)
To je deo an koji nemas odgovor ,sto je evidentno.Smaras.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

..::Bobby::.., nisam uopste hvalio ovaj telefon. Na nekoliko mesta sam rekao svoj impresije, ali sam govorio i o njegovim manama. Kakav bi to bio surf na ekranu kao sto je 6220c. A sto se tice wi-fi nije standard, a bice kada na svakom koraku mozes da nadjes free ulaz. Mozda to ima u BG-u , ali u Nisu nije tako da ne pricam o manjim gradovima.
U nedostatku argumentovane rasprave pocinjes da vredjas. Ja ti pricam argumente a ti meni smaras.

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

kako gde, u indjiji ima gomila hot spot-ova .
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

I u Beogradu imas malu milijardu hot spot-ova... Tako da je u slucaju dosade, WiFi izuzetno koristan :) Moj glas ide za N82... Kamera super, tastatura super, zvuk super... ekran jos bolji... 5800 jeste simpaticniji zbog TS-a, al to mu je ujedno i najveca mana.
Nokia E71... Elegant, but deadly

Odgovori