Ideje za fon 300e (polovan)

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Ideje za fon 300e (polovan)

Post od nikoola »

Prvo, procitao sam sve teme, ali bih probao to da sumiram na jednom mestu.

Drugo, 5 meseci sam nosio E71 pa sam malo ispao iz tokova.

Trece, prodao sam E71 kako bih uzeo HTC HD po veoma povoljnoj ceni, ali se nesto opasno iskomplikovalo.

Vratiti se na neki od predhodnih modela ili uzeti nesto novo?

Kvalitetan telefon, smartphone, dobra kamera, solidna multimedija, WiFi, dobra tastatura (moze a i ne mora qwerty), finog dizajna, skladnih dimenzija, pozeljan GPS.
Touch screen samo sa tastaturom. NIKAKO telofon bez tastature.
Pozeljan monoblok, ali ne neophodan.

Moze novo, ali moze i polovno. Moze i nesto polovno sto moze da se nadje za fine novce (recimo N82 za 200-220e).

Ono sto sam imao i zadovoljava potrebe.

E71 - prezadovoljan sam, ali jedina mana mi je slabija kamera koja mi je falila milion puta uvece u gradu kad aparat nije bio tu. Najveci favorit.

N82 - takodje sam bio prezadovoljan, pogotovu kamerom i Xenonom i to mu je jedina prednost u odnosu na E71. Ali E71 ima mnogo bolji i kvalitetniji izgled sto mi je bilo jako bitno.

N95 8GB - OK resenje, ali SAMO ako moze da se nadje veoma povoljno.

P1 - takodje sam bio prezadovoljan ali je tesko preci sa konja na magarca.

Imao sam jos N95, HTC Diamond (koji defitivno ispada iz konkurencije, kao i Touch Pro). I kad se sve sabere dolazi se do brojke 46 :D

O predhodnim modelima znam gotovo sve i s obzirom da sam N82 imao 2 puta i sad opet rzmisljam da uzmem E71. I tu cu uvek voditi borbu u sebi. Kvalitetna multimedija ili bolji kvalitet.

Interesuje me mozda nesto novo?

i8510 INNOV8? (nisam ljubitelj Samsunga ali ne znam kakav je model).
Xperia? (mada mi se ovo ciini kao lose resenje).
Nesto drugo?

Unapred hvala svima koji ce odvojiti vreme sa sugestije.
iPhone 3G[s] 16GB

..::Bobby::..
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 161
Pridružio se: Čet, 15. Jan 2009. 01:58

Post od ..::Bobby::.. »

E apsolutno ali APSOLUTNO istu dilemu imamo...Imali smo skoro iste modele..i ukrali mi e71 pre 3 dana..i sad mora da dodje novi tel...koristim 5220 kao drugi vec 3 dana i ubija me u pojam : ))) samo sto dolaze u obzir i touchscreen bez tastature,jer sam se navikao zbog iphonea... :oops:

Super Sayian
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Uto, 22. Maj 2007. 08:40
Lokacija: NBG

Post od Super Sayian »

Sta mislis o Nokiji 6220? Ima sve sto ti treba sem WiFi-a . . . jedino sto je plasticne izrade i to je to. . . i nije puno skup sto je najvaznije ;)
Nokia 6220+1G MircoSD Symbian ruleeezzz!Ali se plasi da hakuje svoj mob

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

Sta mislim? Najgore potrosenih 270e u mom zivotu... Hvala Bogu pa sam za iste novce uspeo da ga prodam (tj. menjam).

Ima sve osim WiFi-a i plasticnog je izgleda? Pa tu su dve od top 5 stavke koje su mi potrebne.

Pored N82, 6220 nema sta da trazi.
iPhone 3G[s] 16GB

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

ako si rekao da neces telefon bez tastature, sto si gledao HD uopste? :) Onda moze i omnia da udje u kombinaciju :) Za Xperiu ne znam, ne izgleda lose, al si rekao da Touch pro otpada, a xperia je slicna... :) Innov8 i nema neku bateriju kako sam cuo, al ostalo je stvarno ok :) Ne znam, mislim da ti ne gine vracanje na N82 ili da cekas N86 :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

HD sam cekao iz inostranstva po jako povoljno ceni (350e) i to je bio jedini razlog uzimanja.

Zaista ne znam kakva je Omnia, ali nedostatak tastature na Diamondu me je ubio (iako sam sebe ubedjivao da tako nece biti).

Pa E71 i N82 su najveci konkurenti.

Hvala.
iPhone 3G[s] 16GB

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

kome ne smeta telefon bez testature moj predlog bi bio LG KS20......cena+WinMobile+WiFi+Procesor 400MhZ+dizajn(ovo je diskutabilnoi za visi od samog kupca)+TS(podrazumeva se jer nema testaturu)...ima i podrsku za eksterni GPS mislim da je za te pare LG KS20 Best Buy 8)

P.S. ko ima predrasude prema samom brendu LG onda nema potrebe da razmatra ovaj model ili da pise zasto i kako mu se ne svidja :wink:
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Gledaj, definitivno je sporije kucati na Omniji nego na nekom drugom tel.. al ima veliki izbor tastatura za sve sto ti treba tako da zaista nije neki problem... ja bih ti predlozio I780, kao ODLICNU kupovinu, al njegova kamera nije bas najsjajnija, a ti si rekao da ti ipak treba... Jer ima TS a i full qwerty, odlicno sklopljen, a i prilicno jeftin za ono sto pruza :) Ne znam, i dalje mislim da ti je N82 najlogicniji izbor... al crna :) ne siva :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

dosta ljudi se zale da I780 nigde ne moze da se nadje prema tome mora i to da uzme u obzir..... 8) Na iskljucivo TS telefonima(znaci bez ikakve testature) se malo sporije kuca ali kao sto rece kapoerist na raspolaganju su ti veliki broj tastatura pa mozes da bira a i na svaki telefon ti treba vreme da se naviknes.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Pogledaj HTC TyTN II, ali kamera mu i nije bas nesto, a sve ostalo ima sto si naveo .

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

LG mi ne odgovara, hvala na predlogu.

Omniu jos odavno gledao da uzmem, ali...
IDzO napisao:Pogledaj HTC TyTN II, ali kamera mu i nije bas nesto, a sve ostalo ima sto si naveo .
Uh.. NIKAKO!
Preveliki telefon, a jos plus ide leto.
Imalo sam Tytn-a neko vreme i nema sanse.
Poslednja izmena od nikoola u Ned, 29. Mar 2009. 23:26, izmenjeno 1 put ukupno.
iPhone 3G[s] 16GB

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Vidi, posto si iznosao vecinu ovih aktuelnih telefona, moj ti je savet da pogledas X1 ili da se vratis na recimo N82 i da ga drzis koji mesec dok ne stignu ovi noviteti koji su najavljeni na MWC u Barseloni u februaru.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

nikoola, posto ide leto pogledaj n79,ipak ima unapredjenja u odnosu na n82,jedino sto ce ti faliti jeste mocni xenon ( :cry: ),ali zato ces dobiti na dimenzijama i autonomiji!
D500&E71

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Kako po dimenzijama? Zar je N79 manji? :| a ekran? :| Nikoola, nisam te razumeo bas najbolje, omniu si uzeo odavno, ili gledas odavno da je uzmes? :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

U tom rangu (N78, N79, 6220) N82 je apsolutni pobednik.

@kapoerista
Prepravio sam post. Grska u kucanju. Gledao sam da uzmem, ali sam odsutao zbog tasture. Mesecno saljem oko 1000-1500 poruka, pa...
iPhone 3G[s] 16GB

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

I ja... Ako ne i vise... I veruj mi, imao sam N82 pre nje, i ne smeta mi... Jer odziv je super, tasteri su poprilicno veliki, i ne mozes da omasis (ja koristim klasicnu numeric tastaturu), a qwerty je odlican u landscape modu... Jedno stoji, ne mozes da kucas na slepo, jer ces pola omasiti, al opet, brzo prihvata svaku komandu, tako da je u nekim situacijama cak i bolja od N82 :) bar meni :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

Nikola gr
Banned
Postovi: 235
Pridružio se: Čet, 19. Feb 2009. 19:39

Post od Nikola gr »

kapoerista90, ja na n82 kucam na slepo i to ladno,ne masim...posto sam klinac od 14 god,nemam ni kljakave a ni sitne prste,nesto normalno...


p.s. ovo je odgovor ako si kucao post iznad za tastaturu n82 ako za nesto drugo sorry...

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Ne ne, nisi me razumeo... ja sam mislio na tastaturu na omniji :) na N82 je super kucati na slepo, jer su tasteri dovoljno odvojeni, pa znas tacno sta pipas... :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

Joj ne znam.

Omnia jeste fina na papiru, uglavnom je ljudi hvale, ali meni je bas taj nedostatak tastature hmm...

Bas zbog tog slepog kucanja N82 je najbolji telefon. Laske i brze je bilo na njemu nego na Tytnu, P990, P1 i E71. Jedino mi je E61 bio u rangu ili mozda cak malo brzi.

A komentari za i8510?

Sta se desava sa Nokiom N85?
iPhone 3G[s] 16GB

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

nikoola
Н85 сличан је као н95 8гб.
i8510 о5 као н95 8гб само већа резолуцуја слика.
Купи омниу или се врати на н82 или чекај:)
Слобода или смрт

Odgovori