U600 ili U700

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
MarkR
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 28. Sep 2007. 20:55

U600 ili U700

Post od MarkR »

Koja je razlika izmedju U600 ili U700 i da li vredi dati 40e za to?
Jel ima neki od njih radio i kakav je uopste kvalitet zvuk na ovim telefonima (u odnovu na npr. W seriju Sony Ericsson-a)?

mixxx
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2005. 17:48

Post od mixxx »

ja mogu da ti kazhem da se u700 ne klima kao u600...ja u600 ne bih smeo da koristim malo grublje!jako mi krhko deluje! u700 ima 3g i onaj kursor koji mozhe da se koristi i kao tochkic!sad nek ti neko drugi kazhe za softver i za zvuk!ja bih pre uzeo u700 svakako!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Moja sestra ima U600 i odusevljena je iako ima i nekih mana,a to su ti senzorski tasteri koji cesto znaju da smetaju jer su bas osetljivi. Krhko deluje jer je strasno tanak,dosta je i klizav zbog poliranih povrsina,ali je odlican,ima dosta funkcija,zvuk je dobar,kamera je ok iako je malo sporija u radu,odlican i veliki displej...mada se i meni licno vise svidja U700
:roll:

Stefke_W_
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 20:33

Post od Stefke_W_ »

u700 kratko i jasno..
ja cu sad da ga uzimam Slika
Nokia n73 music + 1gb 'n' Nokia 2310 : ))

nseries
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Pet, 14. Sep 2007. 03:59

Post od nseries »

MarkR, ja bih tipreporucio u600 jer on ima fm radio a u700 je bolji jer ima 3g/HSDPA
Inace oba telefona imaju slabe baterije :dry:
Nokia N73 ME+2GB MiniSD Kingston+AD-49+Hama CS-408 Headphones

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

MarkR, Svako poredjenje ova dva samsunga sa SE Walkman telefonima je besmisleno,ako hoces muzicki orijentisan telefon onda pogledaj w810 ili w950,ne znam koliko mislis dati novca za telefon.Ako ipak hoces samsung, tj jedan od ova dva modela onda moj glas ide za u700.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

MarkR Razlika je minimalna, sa tim da u600 ima vise interne memorije(60mb) od u700 (20mb) ali to ti i ne znaci , jer ces verovatno uzimati microSD karticu tako da je to zanemarljivo.
u700 je bolji za 3g i hsdpa, ali ako se dvoumis izmedju ova dva modela, definitvno u600, elegantniji je ...tanji i sl. Naravno to je neko moje misljenje, jer se meni u600 vise dopada...i razmisljao sam da ga pazarim.
Naravno, baterije su jako slabe, jer su im i gabariti mali.
E a posto ces verovatno slusati mp3 na telefonu i vidim da se brines za zvuk, zarad dobrog zvuka mozes da se odreknes "lepote telefona" i da pazaris jedan pristojan w810i i da te vidi bog...

chilly
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Ned, 21. Okt 2007. 16:55
Lokacija: Novi Sad

Post od chilly »

i ja imam dilemu izmedju ova 2 telefona :?
ako sam dobro shvatio:
U600
najpozeljnija verzija softwera je koliko sam shvatio U600XXGD2 koja omogucava koristenje mp3 kao sms zvono,koristenje mp3 playera i telefona u isto vreme kao i "bolji" FM radio itd.jesam li u pravu?
-Koje verzije softwera rade OK pored gore navedene i valja li spomenuta ruska U600XEGG2 ako mi ona naleti?
-Kakvim se pokazao taj kruzni kursor i rasklima li se isti? - posto vidim da ima opciju redovnog i rotacionog koristenja.
-Ima li stvarno 3G opciju pregledanja sadrzaja kao sto rece Nemanja? - ovo bi mi bilo dovoljno sto se tice 3G tehnologije za sada,video call mi nije mnogo bitan ali ovo bi voleo da imam.
-Postoji li mogucnost direktnog snimanja videa i direktnog prebacivanja podataka sa kompa na memorijsku karticu?

U700
najpozeljnija verzija softwera je koliko sam shvatio U700XXGF2.jesam li u pravu?
Izgleda da su oni koji su uzeli ovaj telefon preko Telekoma nezadovoljni zbog prekidanja zvuka u toku razgovora(koja je to verzija softwera da se NE desi da uzmem bas tu?!).
-Ima li U700 document viewer za pregledavanje Word,Exel,PDF kao U600?
-Interna memorija ovog telefona ako sam dobro razumeo je 40-42 mb?
-Moze li se mp3 player "spustiti" i odradjivati druge stvari dok radi player kao na U600?
-Postoji li mogucnost direktnog snimanja videa i direktnog prebacivanja podataka sa kompa na memorijsku karticu?

zajednicko pitanje:
-Kako je odradjena uopste maska-poledjina telefona telefona-guli li se? i jesu li maske na ova 2 tel. plasticne ili...?

:unsure: HVALA! 8)

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

to za prekidanje zvuka apsolutno nije tacno... doduse ovaj sto sam ja koriistio nije telekomov... za MP3,moze,samo kliknes crveno dugmence i spusti se...prebacivanje podataka direktno na karticu je generalno mana samsunga,mora prvo na fon,pa move...
Oba su nekako plasticna,zato mi se ne svidjaju... A sto se interne memorije tice,nemoj da brines,tutnes karticu od 2 giga,i kraj... nadam se da sam pomogao... :D e da i senzori su mu manje osetljivi od u600
Nokia E71... Elegant, but deadly

chilly
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Ned, 21. Okt 2007. 16:55
Lokacija: Novi Sad

Post od chilly »

ok hvala za utiske za U700... :)
ima li neko ko je koristio U600 u poredjenju sa U700 i kakvi su utisci o njemu?

Odgovori